Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Çayırova Tem Otoyolu OSB Köprülü Kavşağı Temel Atma Töreni’ne katıldı. “Hedefimiz Türkiye’yi yatırım yapılabilir ülkeler seviyesinde çok daha üst seviyeye taşımak“diyen Bakanı Işık; “ Gebze, Türkiye’de üretimin kalbi“ şeklinde konuştu.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin Gebze’de hayata geçirdiği Çayırova Köprülü Kavşağı temel atma töreni Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık’ın katılımıyla gerçekleşti. Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, GTÜ Rektörü Prof. Dr. Haluk Görgün ve yoğun davetli katılımıyla gerçekleşen törende Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu ise, “Hizmetinin merkezinde insan olan bir anlayışı hayata geçirdiği hizmete açtığı temel attığı yatırımlar ve buluşmalar ” şeklinde konuştu.

‘Üst seviyede Türkiye için çalışıyoruz’

Gebze’nin sanayisi Türkiye’nin en nitelikli üretimini yapan sanayilerinden bir tanesi olduğuna vurgu yapan Bakan Işık;“ Bu sanayide çalışan vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştırmak, onların sevdiklerine de işlerine de en hızlı şekilde ulaşmalarını sağlamak görevimiz. Bu aldığımız tedbir, şu projemiz bizim kısa vadeli çözümümüz. Asıl buradaki çözümümüz Kuzey Marmara yolu ile TEM Otoyolunu birbirine bağlayan maliyeti 100 milyon TL’yi geçen çok büyük bir kavşak projesi. İnşallah onu hayata geçirdiğimiz zaman OSB’lerimizden İstanbul’a da Kocaeli’ye de Bursa’ya da ulaşım çok daha kolay olacak. Bunun için çalışıyoruz. Sanayicimizin alt yapısını güçlendirmek için her geçen gün artan bir gayretle çalışıyoruz. Bütün hedefimiz Türkiye’yi yatırım yapılabilir ülkeler seviyesinde çok daha üst seviyeye taşımak” şeklinde konuştu.

‘İleriyi görerek hareket ediyoruz’

Törende konuşan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Türkiye büyüyor, Kocaeli üretimin başkenti, Gebze sanayinin kalbi. Gebze bölgemiz Dilovası bölgemiz organize sanayileriyle çok yoğun bir üretim var burada. Nerelerde tıkanıklığımız var, limanlara ulaşım yollarına nasıl ulaşacağız bu tıkanıklıkları nasıl önleyeceğiz. Yolları açacağız ve mallarımızı nerelerde depolayacağız, mallarımızı nerelerden nasıl alacağız, limana nasıl götüreceğiz bütün bu sorunların ana planını yaptık. Biz ileriyi görüyoruz. Elimiz el verdikçe imkan el verdikçe bu projeleri bir bir hayata geçireceğiz” dedi.

OSB rahatlayacak

Ağır vasıta ve OSB'ye giriş çıkış yapan araçların yoğun olduğu ve trafik sıkışıklığına neden olan bölgeye yapılacak köprülü kavşak ile ulaşım nefes alacak. Trafik ışıklarının da kaldırılacağı çalışma ile vatandaşların daha konforlu ve güvenli bir şekilde Çayırova Şekerpınar Mahallesi’ne ve OSB’ye ulaşımı sağlanacak.