Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından inovatif çalışmaların buluşması amacıyla bu yıl 3. kez düzenlenen Türkiye İnovasyon Haftası'nın lansmanı, Adana'da yapıldı.

Adana Sanayi Odası ve Akdeniz İhracatçı Birlikleri işbirliği ile 5-6 Kasım tarihleri arasında Adana'da gerçekleştirilecek olan "Türkiye İnovasyon Haftası"nın lansmanı, TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi'nin katılımıyla Sheraton Adana Hotel'de yapıldı.

İnovasyon, teknoloji, tasarım, internet ve mobil dünya, akıllı kentler, sinema, Türk iş dünyası, kariyer başlıkları altında, yerli ve yabancı konuşmacılar eşliğinde konferans, panel, sunum ve paralel etkinlikleri gerçekleştirilecek. Konferans ve panellerle eş zamanlı olarak canlı workshoplar, girişimci-mentor buluşmaları, öğrenci-işadamı buluşmaları organize edilirken, farklı sektörlerde daha önce yapılmış olan Ar-Ge ve tasarım yarışmalarında sergilenen ya da ödüle layık görülen birçok proje de etkinlikler süresince sunulacak.

İŞ DÜNYASINDAN ÖNEMLİ İSİMLER KATILACAK

İnovasyonun önemine vurgu yapan Büyükekşi, inovasyon etkinliklerini 4 yıldır yaptıklarını kaydetti. Ekim ayının ilk 12 günü itibarıyla ihracatta yüzde 26'lık artış olduğunu kaydeden Büyükekşi, Adana'da yapılacak İnovasyon Haftası etkinliğinin partner ülkesinin Finlandiya olduğunu dile getirdi. Etkinlikte 2 gün boyunca geleceğin akıllı kentleri, dijital dünya, tasarım ve mimari, girişimcilik, sivil toplum kuruluşlarında inovasyon temalı paneller düzenleneceğini aktaran Büyükekşi, "Zeynep Bodur, Fuat Tosyalı, Güler Sabancı, Ali Sabancı, Hamdi Akın gibi iş dünyasının önde gelen önemli temsilcileri de bizlerle birlikte olacak" ifadelerini kullandı.