Türkiye Finans Genel Müdürlüğü'nden istifa eden Derya Gürerk için bankanın Kartal’daki Genel Müdürlük binasında bir veda töreni düzenlendi.

Törende bir konuşma yapan Türkiye Finans Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa boydak, Derya Gürerk’in, bankanın bugünlere gelmesinde önemli bir payı olduğunu ve görevde bulunduğu dört yıl boyunca 4 bin 600 kişilik dev bir takımın kaptanlığını başarıyla sürdürdüğünü ifade etti.

Törende söz alan Derya Gürerk ise kendisine dört yıllık görev süresi boyunca verdikleri destek için başta  Mustafa Boydak nezdinde Türkiye Finans Yönetim Kurulu’na, ardından bankanın tüm yönetici ve çalışanlarına şükranlarını sundu.

Gürerk sözlerini, “Katılım bankacılığının öncülüğünü üstlenen Türkiye Finans’ın, yeni Genel Müdürü OSMAN ÇELİK ile başarılarını artırarak sürdüreceğine inanıyorum.” diye noktaladı.

Bankanın Genel Müdürlük görevine vekaleten atanan Osman Çelik de, Derya Gürerk’e teşekkür ederek başladığı konuşmasında, Türkiye Finans’ın gerek yakaladığı büyüme ivmesi gerek ürün ve hizmetleriyle, katılım bankacılığına yeni bir soluk getirdiğinin altını çizerek, amaçlarının bu başarıyı daha da yukarılara taşımak olduğunu dile getirdi.

Banka’dan yapılan yazılı açıklamada da, Derya Gürerk’in istifasının basında çıkan haberlerle bir ilgisi olmadığı belirtilerek; “Türkiye Finans, kurumsal yönetim ilkeleri çerçevesinde, Bankamızda 17 yıllık deneyimi bulunan yeni Genel Müdür Osman Çelik’in kaptanlığında Türkiye’nin lider katılım bankası olma hedeflerini sürdürecektir.” denildi.