Turkcell'in Paycell hizmeti faaliyet izni aldı.

Turkcell tarafından KAP'a yapılan açıklamada, Paycell markasıyla hizmet veren Turkcell Ödeme Hizmetleri A.Ş.'nin BDDK tarafından ödeme hizmeti faaliyet izni aldığı bildirildi.

Şirketten gelen açıklama şöyle;

Şirketimiz iştiraklerinden Paycell markasıyla hizmet veren Turkcell Ödeme Hizmetleri A.Ş.'ye Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu ("BDDK") tarafından ödeme hizmeti faaliyet izni verilmiş olup, 20 Ağustos 2016 itibarıyla izin Resmi Gazete'de yayınlanmıştır. 

BDDK lisanslı ilk operatör markası olan Paycell, BDDK'nın 2014 yılında yayınladığı Ödeme Hizmetleri Kanunu kapsamında halihazırda verdiği operatör faturalama hizmetine ek olarak para transferi, fatura ödeme, üye işyeri ödeme hizmetleri ve ön ödemeli kart gibi çeşitli alanlarda da hem Turkcell abonelerine hem de diğer müşterilere hizmet verebilecektir. 

2016 yılı başında BDDK'dan tüketici finansmanı alanında faaliyet izni alan Turkcell Finansman A.Ş.'nin ardından Paycell'in ödeme hizmetleri alanında aldığı bu faaliyet izni ile Turkcell, fintech'e (finansal teknoloji) öncülük etmeyi planlamaktadır.