Alman otomobil devi Volkswagen'de ortaya çıkan egzoz gazı skandalının ünlü spor otomobil markası Porsche'ye de sıçradığı öne sürüldü. VW, Audi ve Porsche markalarının 2014-2016 arası 3 litre dizel motorlarında yürütülen testlerde, söz konusu motorlarda olması gereken değerlerin 9 katı yüksek değerler görüldü.
 
Alman otomobil devi Volkswagen'de ortaya çıkan egzoz gazı skandalının ünlü spor otomobil markası Porscheye de sıçradığı belirtiliyor. Alman basınının Amerika Çevre Koruma Dairesine (EPA) dayanarak verdiği haberlere göre, 3 litre dizel motorlar da manipülasyondan etkilendi. Egzoz gazı skandalının bu güne kadar 2 litreye kadar olan dizel motorlarda olduğu belirtiliyordu.
9 Kat daha yüksek değer
EPA verilerine göre VW, Audi ve Porsche markalarının 2014-2016 arası 3 litre dizel motorlarında yürütülen testlerde, sözkonusu motorlarda olması gereken değerlerin 9 katı yüksek değerler görüldü. Haberlerde manipülasyondan etkilendiği belirtilen 3 litre motorların VW Touareg (2014), Porsche Cayenne (2015) ile Audinin A6 Quattro, A7 Quattro, A8, A8L ve Q5 (2016) modelleri olduğu kaydedildi. 3 litre dizel motorlarda ABDde 10 bin aracın etkilendiği tahmin edilirken, dünya genelinde kaç otomobilin skandaldan etkilendiği konusu şimdilik netlik kazanmadı.