Ankara Mobilyacılar ve Lakeciler Esnaf ve Sanatkârlar Odası, Siteler mobilyacılarını Çukurova Mobilya Yan Sanayi Fuarı'na götürdü.

Oda Başkanı Hüseyin Taklacı, yaptığı açıklamada, "Nerede bir yenilik var, biz oradayız. Ülkemizdeki tüm fuarlara esnaflarımızı götürmemizdeki gayemiz; fuarlarda üyelerimizin, mobilyada dünyadaki en son trendleri takip etmesi, meslekle ilgili ürün ya da hizmetlerdeki teknolojik gelişmeleri görmesi, bilgi ve yenilikleri yerinde tespit edebilmesidir. Amacımız esnaf ve sanatkârlarımızın önünün açılması, ufkunun genişlemesi ve rekabet gücünün artırılmasıdır." dedi.

Başkan Hüseyin Taklacı, "Uluslararası ticaretin çok hızlı bir şekilde geliştiği günümüzde, fuarların önemi de vazgeçilmez bir şekilde artmaktadır. Fuarlar, büyük bir titizlikle yürütülen çalışmaların ve büyük emeklerin sonucu elde edilen ilk ürünlerin ve son teknolojilerin sergilendiği yerlerdir. Bu özelliklerinden dolayı fuarlar, ekonomik ve sosyal hayatın bir aynası olduğu gibi aynı zamanda dış ekonomik ilişkilerin de bir göstergesidirler." şeklinde konuştu.