Türkiye’nin koalisyon güçlerinin desteği ile Cerablus’taki terör örgütü DAEŞ'ten temizlenmesi amacıyla askeri harekat başlatması sonrası yaşanan satışların ardından, dün güne tepki alımları ile başlayan BİST 100 Endeski sonrasında bu seyrini sürdürmeye çalıştı.

Dolar/TL kurundaki geri çekilme BİST’te alımları desteklerken Endeks gelen alımlarla günü %0.9 yükselişle 76.790 seviyesinden tamamladı. İçeride Suriye sınırındaki haber akışı takip edilmeye devam edilirken, ana gündem Jackson Hole toplantısı ve orada yapılacak açıklamalarda olacak. Özellikle Fed başkanı Yellen'in TSİ 17:00’de vereceği mesajlar piyasalar açısından önemli olacak. Fed Başkanı Yellen'ın bugün yapacağı konuşma öncesi Japonya borsaları aşağı yönlü bir seyir izlerken, Çin borsasında ise hafif yükseliş görülüyor. Avrupa borsalarında ise yatay bir seyir beklentisi hakim. Haftanın son işlem gününe alıcılı bir seyirle başlamasını
beklediğimiz BİST’in günün devamında alternatif piyasaları ve yurt dışını takip ederek bu seyrini sürdürmeye çalışağını düşünüyoruz.