Şanlıurfa OSB’de, Özel Erkan Teknik Meslek Lisesi’nin açılışı yapıldı. Ücretsiz ve iş garantili eğitimin sanayiye nitelik katacağını belirten Şanlıurfa OSB Başkanı Vali İzzettin Küçük; “Bölge için dev bir yatırım hayata geçti” dedi.

Güneydoğu Bölgesi’nin en büyük teknik meslek lisesi olarak, çağın gereklerine uygun eğitimin yanı sıra sanayinin nitelikli eleman ihtiyacı talebine yanıt verecek 2 bin 420 öğrenci kapasiteli Özel Erkan Teknik Meslek Lisesi Şanlıurfa OSB’de açıldı. Erkan Eğitim Kurumları’nın en önemli eğitim yatırımlarından olan Şanlıurfa Özel Erkan Teknik Meslek Lisesi, yeni açılmasına rağmen bin 200 kayıt rakamına ulaştı. Sanayicinin ihtiyaç duyduğu nitelikli ara elemanı temin edecek olan okulu ziyaret eden Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük, önemli bir yatırım olarak nitelendirdiği okulla ilgili; “OSB’lerin ve sanayicinin mumla aradığı nitelikli ara eleman derdi bitecek. Aynı zamanda okuldan mezun olan öğrencilerimiz iş bulma sıkıntısı çekmeyecek” açıklamasında bulundu. Küçük’ün ziyaretine Vali Yardımcısı Uğur Sezer, Şanlıurfa OSB Müteşebbis Heyet Üyeleri Mithat Arhan ve İbrahim İletmiş de katıldı.

Yöre sanayisi canlanacak

Şanlıurfa OSB Başkanı Vali İzzettin Küçük, bölgenin en büyük teknik meslek lisesi olan Özel Erkan Teknik Meslek Lisesi’ni ziyaret etti. Okul girişinde Erkan Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Hatipoğlu tarafından karşılanan OSB Başkanı İzzettin Küçük, yönetim kurulu üyeleri ve okul müdürlerinden bilgi aldı, derslikleri ve toplantı salonlarını gezdi. Başkan Küçük, ‘bölge için büyük bir yatırım’ olarak nitelendiği Şanlıurfa Özel Erkan Teknik Meslek Lisesi’nin Şanlıurfa OSB ve yöre sanayisi açısından sinerji yaratacağını söyledi. Şanlıurfa Valisi Küçük, 2 bin 420 öğrenci kapasiteli lisenin, açılır açılmaz bin 200 öğrenci kaydı rakamına ulaşmasının, okula olan ilgi açısından önemli bir gösterge olduğunu kaydetti. Küçük; “Okulun çok yeni olmasına rağmen bin 200 rakamına ulaşılması, yakın gelecekte kontenjanın tamamen dolacağını gösteriyor. Bu okul, yöne sanayimize sinerji getirecek, sanayimizi güçlendirecektir. OSB’lerin ve sanayinin ihtiyaç duyduğu nitelikli ara eleman ihtiyacını bu okul karşılayacaktır. Aynı zamanda, öğrencilerin mezuniyet sonrası iş bulma şansını çok yüksek oranlara taşıyacaktır. Bu büyük eğitim yatırımını Şanlıurfa’mıza kazandıranları kutluyorum. Bölgemize hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Ücretsiz ve iş garantili eğitim

Özel Erkan Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Hatipoğlu ise okulun tekstil, makine, elektrik-elektronik ve kimya bölümlerinde eğitim-öğretimi sürdüreceğini, gelecek yıl ise yeni bölümler ekleneceğini bildirdi. Hatipoğlu, okulun bir yandan lise düzeyinde kaliteli bir eğitim sürdürerek gençleri üniversiteye hazırlarken diğer yandan da mezuniyet sonrası iş bulmalarına ve meslek sahibi olmalarına imkân vereceğini belirtti. Abdullah Hatipoğlu, yüzde yüz devlet bursuna sahip öğrencilerden herhangi bir ücret alınmadığını da hatırlatarak; “Okulumuza gösterilen ilgi, bu eğitim yatırımı Şanlıurfa Bölgesi’nde ve OSB’de yapmamızın ne kadar doğru bir adım olduğunu göstermiştir. Okulumuz, bölge halkımıza ve sanayicilerimize hayırlı olsun” açıklamasında bulundu. Ayrıca özel okul olmasına karşın okulda eğitimler ücretsiz ve iş garantili olarak verilecek.