Rusya Devlet Başkanı" style="color:#002233; text-decoration:none;" href="https://www.yatirimyeri.com/arsiv/rusya-devlet-baskani.html">Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin Rusya'yı ilgilendiren problemlere dikkat çekti.

Rusya Devlet Başkanı" style="color:#002233; text-decoration:none;" href="https://www.yatirimyeri.com/arsiv/rusya-devlet-baskani.html">Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, bugün yıllık ulusa sesleniş konuşmasını yaptı ve ülke olarak kendi çıkarlarını gözettiklerini, fakat bu sırada da herhangi bir coğrafi karışıklık istemediklerini dile getirdi.

Moskova'daki Kremlin Saarayı'nda geleneksel konuşmasını yapan Vladimir Putin, Rusya'yı ilgilendiren problemlere dikkat çekti ve 'Biz düşman aramıyoruz ve hiç de aramadık. Bizim dosta ihtiyacımız var' şeklinde konuştu.

Donald Trump'ın Amerikan Başkanı seçilmesiyle ABD ile Rusya arasında yeni köprülerin kurulması gerekliliğine dikkat çeken Vladimir Putin, 'ABD ile güçlerimizi birleştirip, küresel terörizme karşı savaşmayı ümit ediyoruz' şeklinde konuştu.

Ekonomik gelişmelere de dikken çeken Vladimir Putin, makro ekonomide bir istikrar yakaladıklarını, finansal rezervlerini koruduklarını dile getirirken, enflasyonun bu yıl yüzde 6 seviyesine ve önümüzdeki yıl da yüzde 4'e düşmesini beklediklerini belirtti.

Bilindiği gibi Rusya ekonomisi özellikle petrol fiyatlarındaki durgunluk yüzünden sıkıntılı günler geçiriyordu.