Polisan Boya'nın Temel Araştırmalar Laboratuvarı'na "Uluslararası Geçerlilik" Akreditasyonu - Basın Açıklaması

Kuruluştan konuya ilişkin olarak yapılan basın açıklaması aşağıda bulunuyor:

Polisan Boya'nın kimyasal testler ve kalite ölçüm alanında 30 yıldır hizmet veren Temel Araştırmalar Laboratuvarı, Uluslararası Laboratuvar Akreditasyon Birliği (International Laboratory Accreditation Cooperation - ILAC) ile Karşılıklı Tanıma Anlaşması (Mutual Recognition Arrangement - MRA) bulunan TÜRKAK tarafından akredite ilan edilen kuruluşlar arasına girdi. Böylelikle laboratuvar tarafından hazırlanan raporlar, uluslararası geçerliliğe sahip oldu.

Türkiye'nin öncü ve güçlü boya markası Polisan Boya'nın 30 yıldır kimyasal testler ve kalitenin ölçülmesinde hizmet veren "Temel Araştırmalar Laboratuvarı" TÜRKAK'ın akreditasyon kararıyla uluslararası geçerliliğe sahip oldu.

Gerçekleştirdiği testlerde uluslararası geçerli yöntemlerin uygulanması, test hizmetlerinin güvenirliğinin sağlanması ve performansının arttırılması amaçlarına yönelik olarak 2015 yılında Kalite Yönetim Sistemi'ni TS EN ISO / IEC 17025 standardına uygun revize eden Polisan Boya Temel Araştırmalar Laboratuvarı, 2016'nın Ekim ayında TÜRKAK tarafından akreditasyon belgesi aldı.

Müşterilerinin beklentilerini karşılamak ve kalitesini hep bir adım daha öne taşımak için çalışan Polisan Boya Temel Araştırmalar Laboratuvarı, böylelikle Uluslararası Laboratuvar Akreditasyon Birliği (International Laboratory Accreditation Cooperation - ILAC) ile Karşılıklı Tanıma Anlaşması (Mutual Recognition Arrangement - MRA) bulunan TÜRKAK tarafından akredite ilan edilen kuruluşlar arasına girerek raporlarının üye ülkeler arasında uluslararası geçerliliğe sahip olmasını sağladı.

Polisan Boya Temel Araştırmalar Laboratuvarı, kalitesinden ödün vermeden müşterilerinin test taleplerini en kısa sürede yanıtlama amacıyla portföyünü her yıl genişletmeyi hedefliyor.

POLİSAN BOYA
Polisan Boya Sanayi ve Ticaret A.Ş, Polisan Holding'in 300 bin metrekare alan üzerine kurulu Dilovası entegre tesislerinde yılda 180 bin ton üretim kapasitesi ile faalliyet göstermektedir. Ambalaj ve renk çeşitleri hariç 250'yi aşkın Polisan markalı ürün çeşidi ve 7000'i aşkın satış noktası ile dekoratif boya pazarında sektörün en geniş ürün yelpazesine sahip ve en yaygın boya firması konumundadır. Elegans markalı üst sınıf iç cephe boyası, kendi segmentinde pazar lideridir. Türkiye'nin ilk "yağlı boya" muadili su bazlı parlak son kat boyası ile insan sağlığına önem veren, çevreci ve yenilikçi kimliğini ortaya koyan Polisan Boya, ISO 9001, ISO 14001, ISO 18001 ve ISO 10002 belgelerine sahiptir. Sektörün ilk fabrika üretimi ile aynı kaliteyi sağlayan su bazlı mix makinesini geliştiren Polisan Boya bugün 2500 satış noktasında konumlandırdığı Mix Center renklendirme makineleri sayesinde tüketicilere diledikleri rengi extra bedel ödemeden ve kaliteden taviz vermeden sunarken bayilerine de düşük stok ve stok alanı verimliliği ile maksimum faydayı sağlamaktadır. 2008 yılından itibaren dünyada tescillediği "Home Cosmetics" çatı iletişimi ile ürünlerini "Eviimin Kozmetiği" olarak konumluyor.