Somali'nin başkenti Mogadişu'daki bir otele bombalı saldırı düzenleyerek binaya giren Eş-Şebab militanları ile güvenlik güçleri arasında çatışma çıktı.

Somali'nin başkenti Mogadişu'da, Eş-Şebab militanlarının bir otele düzenlediği saldırıda ölenlerin sayısının 12'ye yükseldiği bildirildi.
 
Emniyet kaynaklarından alınan bilgiye göre, Şebab militanlarının, başkentteki Mekke el-Mükerreme oteline düzenlediği bombalı saldırı ve sonrasında çıkan çatışmalarda yaşamını yitirenlerin sayısı 12'ye çıktı.
 
Ölü sayısının nihai rakamlar olmadığını ve yaralılardan bazılarının sağlık durumunun ciddiyetini koruduğunu ifade eden yetkililer, yaşamını yitirenlerin kimliklerine ilişkin ise bilgi vermedi.
 
Öte yandan yarınki Arap Birliği Zirvesi'ne katılmak için Mısır'da bulunan Somali Cumhurbaşkanı Hasan Şeyh Mahmud, devlet radyosunda yayınlanan açıklamasında, saldırının, sivillere zarar vermeyi amaçladığını belirtti.
 
Yetkililere, saldırının aydınlatılması talimatı veren Cumhurbaşkanı Mahmud ayrıca bu tür eylemlerin, halkı terörist saldırılardan koruma konusundaki kararlılıklarını artıracağını ifade etti.
 
Şebab militanlarının, başkentteki Mekke el-Mükerreme oteline düzenlediği bombalı saldırı ve ardından güvenlik güçleri ile militanlar arasında çıkan çatışmalarda, aralarında Somali'nin BM İnsan Hakları Konseyi'ndeki Temsilcisi ve İsviçre Maslahatgüzarı Yusuf Berri'nin de bulunduğu 6 kişinin öldüğü belirtilmişti.