Koç Holding, bazı alacakların yeniden yapılandırılmasına ilişkin kanun ile tanınan imkanları kullanabilecek.

Koç Holding, 19 Temmuz'da yürürlüğe giren bazı alacakların yeniden yapılandırılmasına ilişkin kanun ile tanınan imkanları kullanabileceğini açıkladı.

Şirket'ten KAP'a yapılan açıklama şöyle;

"4 Ağustos 2016 tarihli özel durum açıklamamız ile 2011 ve 2012 mali yılları için düzenlenen Vergi İnceleme Raporları ile bu raporlarda eleştiri konusu yapılan hususlara ilişkin 22 Ağustos 2016 tarihli tarhiyat öncesi uzlaşma davetinin Şirketimize tebliğ edildiği kamuya duyurulmuştu.

Yapılan değerlendirmeler sonrasında "tarhiyat öncesi uzlaşma" görüşmelerinden vazgeçilmiş olup, söz konusu vergi inceleme raporları dayanak gösterilerek yapılacak olası tarhiyat ve cezalara karşı 19.08.2016 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren 6736 sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Kanun ile tanınan imkanlar ile tarhiyat sonrası uzlaşma dahil diğer bütün yasal haklarımız kullanılabilecektir.

Konu ile ilgili gelişmeler, özel durumların kamuya açıklanmasına ilişkin düzenlemelere uygun olarak yatırımcılarımız ile paylaşılacaktır.