ABD Dışişleri Bakanı John Kerry, Mısır’da düzenlenen uluslararası ekonomi forumunda, "Hepimiz İsrail için çalışmalıyız" dedi.

Mısır'da onursal konuklar için verilen kahvaltıda konuşan ABD Dışişleri Bakanı Kerry, toplantıya katılan herkesi İsrail'in yararına çalışmaya davet etti.
 
"İSRAİL İÇİN ÇABA HARCAMALIYIZ"
Mısır'a yapılan yatırım ve verilen desteklerin altını çizen ve ABD'nin bu konuda aldığı aktif role değinen John Kerry, "Hepimiz, İsrail'in geleceği namına çaba harcamalıyız" diyerek herkesi şaşırttı.
 
KERRY GERÇEK NİYETİNİ BELLİ ETTİ
Yaptığı hatayı iş işten geçse de fark eden ABD Dışişleri Bakanı "Mısır'ın geleceği için" sözleriyle durumu toparlamaya çalışsa da salondaki iğneleyici gülümsemelere engel olamadı.
 
ABD, İSRAİL'İN GÜVENLİĞİ İÇİN DARBEYE DESTEK VERDİ
Kerry'nin bu skandal sözleri ABD'nin Mısır'daki Sisi darbesine İsrail'in bölgedeki güvenliğini sağlamak amacıyla destek verdiği iddialarını iyice güçlendirdi.
 
 
BİLİNÇLİ SÖYLENDİĞİ İDDİASI
Söz konusu gaflar ve ilginç anlara ilişkin yorumların yapıldığı sosyal paylaşım sitelerinde, ABD Dışişleri Bakanı Kerry'nin ifadelerini "bilinçli biçimde söylenmiş söz" olarak değerlendirildi.