Geçtiğimiz haftalarda sistemdeki hataları ve stabilite ile ilgili olan sorunları gidermek için yayınlanan iOS 7.0.3 güncellemesi, yine de memnuniyet oluşturmamıştı.

Apple'ın iOS 7.0.3 güncellemesinden sonra iOS 7.0.4 güncellemesi için çalışmalara başladığı ve yeni yazılımı test ettiği ortaya çıktı.

Şimdilik ortaya çıkan söylentiler, iOS 7.0.4 güncellemesinin sistemdeki küçük hataların giderileceği yönünde. iOS 7.0.4 güncellemesinin yayınlanacağı tarih hakkına henüz bir bilgi bulunmazken, bu güncellemenin ayının ortalarında yayınlanmasını bekliyoruz.

Web günlüklerine takılan verilere göre Cupertino çalışanlarının ayrıca aynının başında iOS 7.1 güncellemesi üzerinde çalıştığı ortaya çıktı. Büyük çaplı bir güncelleme olması beklenen iOS 7.1 ise 2014 yılının ilk çeyreğinde iPhone , iPad ve iPod Touch için yayınlanması bekleniyor.

Bildiğiniz gibi iOS 7 , iPad 2,3,4 ve iPhone 4 'te sağlıklı çalışmıyordu. Özellikle iOS 7 yükleyen iPhone 4 kullanıcıları telefonlarının çok fazla yavaşladığından şikayet etmişti. iOS 7.0.3' deki geçiş animasyonlarını kapatma seçeneği ile bu sorunlar bir nebze olsa da düzelmişti.