Ostaş, yeni pazar açılımıyla krizi fırsata çevirdi

TARİH 09 Aralık 2009
KATEGORİ Yerel Haberler
OKUNMA SAYISI 61

Balkanlar, Avrupa, Ortadoğu ve Asya ülkelerine bayilik ve servisleriyle ulaşan firma, yeni pazar açılımları çerçevesinde Ar-Ge faaliyetlerini de artırmış durumda.

Ostaş Makine ve Hırdavat San. Tic. Limited Şirketi Genel Müdürü Osman Taşdemir, 1999 yılında hırdavat sektörüne adım atan firmalarının  hem toptan hem perakende alanınında müşterilerine hizmet verdiğini belirterek, "Mozaik mermer silim, ahşap parke silim, saç kıvırma silindiri ve profil kesme makineleri üreterek yurtiçi ve yurtdışına ulaştırıyoruz. Gelişen teknolojiyi yakından takip ederek, müşterilerine daha kaliteli ürün ve hizmet sunma gayreti içerisindeyiz. Kendi ürettiğimiz ürünlerin satış, pazarlama ve dağıtımınının yanı sıra birçok ürünün de bayiliğini yapıyoruz. Araçlarımızla Türkiye'nin birçok noktasında bulunan müşterilerimize doğrudan ulaşıyoruz" diye konuştu.

Müşteri memnuniyetini ilke edindiklerini ifade eden Taşdemir, "Müşteri ilişkilerini uzun vadeli düşünen Ostaş, satış öncesi ve sonrası hizmetlerinde de en yüksek standartları amaç edindi. Bu amaç doğrultusunda, hizmet kalitesini korumak için yalnızca konusunda uzman, güvenilir firmaların temsilciliğini apıyoruz. Tecrübeli bir kadromuz var. Kurulduğumuzdan beri ana hedefimiz, sanayiciye kaliteli makineler sunmak, güvenilir satış sonrası hizmet vermek ve kaliteyi en uygun fiyatta sunmak. Bu nedenle Yönetimimizi güçlendirmek için TÜV CERT ISO 9001:2000 ve CE belgeleri aldık"şeklinde konuştu.

Sektörde ulaştıkları pazar payı ile de liderliklerini sürdürdüklerini belirten Taşdemir şöyle devam etti: "Sürekli kendimizi geliştirip, yeniliyoruz. Kurumsal bir firma olmayı başardık. Ar-Ge için ayırdiğimiz payı da her yıl daha da artırıyoruz. Bu da Ar-Ge ye ne kadar önem verdiğini gösteriyor. Yeni pazar açılımlarımız doğrultusunda üretmiş olduğumuz makineler üzerinde yenilikler yapmaya çalışıyoruz" dedi.

Türkiye'nin dört bir yanındaki bayilikleri ile ülkenin heryerine satış yaptıklarını kaydeden Taşdemir,

"Ayrıca ülkenin bütün bölgelerinde kurulu servisler sayesinde kullanıcılara hızlı bir şekilde tamir ve bakım hizmeti sunuyoruz. Firmamız dünya çapında bir marka haline geldi. Balkanlar, Avrupa, Ortadoğu ve Asya'da bayilik ve servisleriyle kendi grubunun lideri oldu. Firmamız küresel krizi, koyduğu satış hedeflerinin de üzerine çıkarak fırsata dönüştürdü. Firmamız gelecek yıllarda da küçülmek yerine önüne yeni  büyüme hedefleri koymuş durumda" şeklinde konuştu.