Nursan, makine parkını genişletiyor

TARİH 23 Aralık 2009
KATEGORİ Yerel Haberler
OKUNMA SAYISI 62

Nursan Gıda Otomotiv Nakliyat Sanayi Yönetim Kurulu Başkanı Nurettin Yazıcıoğlu, 1997 yılında başladıkları üretime, ürün portföyünü genişleterek devam ettiklerini söyledi.

Araç üstü ekipman ve yarı römork ile Konya sanayisi için istihdam ve Türkiye için ekonomiye katkı sağlamayı sürdürdüklerini belirten Yazıcıoğlu, "Gerek yurtiçi gerekse yurtdışı taşımacılık sektörünün ihtiyaçlarına cevap veriyoruz. Rusya, Katar, Suudi Arabistan, Dubai, Ukrayna, Azerbaycan, Libya ve Kenya başta olmak üzere dünyanın 18 ülkesine ihracat yapıyoruz" diye konuştu.

10 bin metrekare kapalı, 10 bin metrekare açık olmak üzere toplam 20 bin metrekarelik alanda faaliyetlerini sürdürdüklerini dile getiren Yazıcıoğlu, "Nursan Trailer, teknolojiyi takip ederek, tam otomatik CNC kontrollü robot kaynak sistemini makine portföyüne kattı. Ayrıca dört hat üzerine kurulu kumlama ve boya tesisi tamamlandı. 2010 yılının ilk günleri ile birlikte üretime başlanacak. Bu tesislerdeki ürünlerde beş yıl paslanmazlık ve boya garantisi olacak" dedi.

Nursan Trailer olarak teknolojinin takipçisi ve yeniliklere açık olmayı gaye edindiklerini dile getiren Yazıcıoğlu, "Son yıllarda inşaat sektörü çok gelişti. Firmamız da kısa zamanda Ar-Ge çalışmalarını bitirerek, sektöre hitap eden ürünler ile de hizmet vermeye başladı. Şu anda yüzde 5 oranının üstünde bir performans gösteriyoruz. Sektördeki gelişmelerin önemini bilerek ve sektördeki ihtiyaçların karşılanmasında sıkıntılar olduğunu görerek, 2004 yılında ilk Silobas imalatını, 2005 yılında da ilk trans mikser imalatını gerçekleştirdik. Dışa bağımlılığı minimuma indirerek sektöre yeni bir nefes ve taze kan sağlıyoruz" diye konuştu.

Ürün yelpazesi hakkında da bilgi veren Yazıcıoğlu, "Üç dingilli silobas yarı römork, kamyon üzeri silobas, üç dingilli transmikser römork, kamyon üzeri transmikser, üç dingilli, damper yarı römork, kamyon üzeri damper ürünlerinin yanı sıra yurtiçi ve yurtdışı taşımacılıkta kullanılan, üç dingilli tenteli yarı römork, sac kasa yarı römork, sal kasa konteyner, lowbed, üç dingilli akaryakıt tanker yarı römork, üç dingilli LPG tanklı yarı römork, kapalı ve açık kasa imalatları ile taşımacılık sektörünün ihtiyaçlarına da cevap veriyoruz" dedi