Borsada işlem gören şirketlerden günün önemli şirket haberlerini Yatırım yeri olarak sizler için derledik.

ZORLU ENERJİ ELEKTRİK ÜRETİM A.Ş. / ZOREN - Şirket, Kızıldere IV jeotermal enerji santrali projesinin önlisansında yer alan kurulu gücün tadil edilmesi için Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu'na yapılan başvuruya ilişkin sürecin devam ettiğini bildirdi.

YAZICILAR HOLDİNG A.Ş. / YAZIC - Anadolu Grubu'nun çatı şirketi ve bağlı ortaklığı Anadolu Endüstri Holding A.Ş.'den bildirildiği üzere, Anadolu Grubu Yönetim Kurulu Başkanlığı ve İcra Başkanlığı (CEO) görevlerinin birbirinden ayrılmasına karar verilmiş olup, mevcut durumda her iki görevi de yürütmekte olan Sn. Tuncay Özilhan, 01 Şubat 2017 tarihi itibariyle Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine devam ederken, halihazırda İcra Başkan Yardımcısı olan Sn.Hurşit Zorlu aynı tarih itibariyle Anadolu Grubu İcra Başkanlığı görevini üstleneceğini bildirdi.

TÜRK TRAKTÖR VE ZİRAAT MAKİNELERİ A.Ş. / TTRAK - Kredi derecelendirme kuruluşu Şirketin uzun vadeli ulusal kredi derecelendirme notunu AA+, kısa vadeli ulusal kredi derecelendirme notunu A1+, görünümü ise stabil olarak belirlemiştir.

AKFEN HOLDİNG A.Ş. / AKFEN - Şirket, 150 milyon TL olarak çıktığı tahvil ihracında yoğun talep nedeniyle 300 milyon TL satış gerçekleştirdi.

MMC SANAYİ VE TİCARİ YATIRIMLAR A.Ş. / MMCAS - 30 Aralık 2016 tarihli 2015 Yılı Olağan Genel Kurul Toplantıya katılan ve 10 nolu gündem maddesine olumsuz oy kullanarak muhalefet şerhini toplantı tutanağına işleten pay sahiplerinin Ayrılma Hakkına konu paylarını, Şirket adına alım işlemlerini gerçekleştirecek olan Invest AZ Yatırım Menkul Değerler A.Ş.'nin 6002 nolu Şirket hesabına 09.01.2017 tarihinden başlayarak 20.01.2017 tarihinde sona erecek olan 10 iş günü içerisinde ayrılma hakkının kullanım süresince teslim ederek Ayrılma Hakkı kullanımını gerçekleştirebileceğini bildirdi. Ayrılma Hakkını kullanmak için aracı kuruma başvuran pay sahipleri pay bedelleri en geç satışı takip eden iş günü ödenecektir.

EMLAK KONUT GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş./ EKGYO - Şirket, yıllık % 12,46 faiz oranı ile Vakıfbank'tan 620.000.000 TL kredi kullandığını duyurdu. Kullanılan kredinin koşullarının ilk yıl için ana para ödemesiz, 3 ayda bir faiz ödemeli ; ödemesiz dönemden sonra, 3 yıl boyunca 3 ayda bir anapara+faiz ödemeli olduğunu bildirdi.

TRABZONSPOR SPORTİF YATIRIM VE FUTBOL İŞLETMECİLİĞİ TİCARET A.Ş./ TSPOR - Kulüp, profesyonel futbolcuları olan Muhammet Demir ve Sefa Yılmaz' ın, 2016/2017 futbol sezonu sonuna kadar bedelsiz olarak, Gaziantepspor Kulübü'ne geçici transferleri konusunda anlaşma sağladığını duyurdu.

TRABZONSPOR SPORTİF YATIRIM VE FUTBOL İŞLETMECİLİĞİ TİCARET A.Ş./ TSPOR - Kulüp, profesyonel futbolcu Güray Vural arasındaki 29.01.2016 başlangıç, 31.05.2019 bitiş tarihli sözleşme, karşılıklı olarak feshedildiğini bildirdi.

NET HOLDİNG A.Ş./ NTHOL - Şirket, 09.01.2017 tarihi itibariyle, toplam alım işlemi 40.000 adet olup 2,79 TL- 2,80 TL fiyat aralığından ve 111.900,00 TL tutarında gerçekleştiğini duyurdu.

NET HOLDİNG A.Ş./ NTHOL - Şirket, Bağlı ortaklığı olan Net Turizm Ticaret ve Sanayi A.Ş.'nin tüm aktif ve pasifinin bir bütün halinde Şirket tarafından "devir alınması" suretiyle birleşilmesi işlemlerine Yönetim Kurulumuzun alacağı yeni bir kararla devam edileceğini açıkladı.

BANVİT VİTAMİNLİ YEM / BANVT – Şirket, ödenmiş sermayesinin %79.48’lik kısmını Brezilya Merkezli BRF ve Qatar merkezli Qatar holding’den oluşan ortaklığa satışı ile ilgili olarak sözleşme imzaladığını bildirdi. Satın alma bedelinin hisse başı 11.51TL olacağı açıklandı. Hisse devir tarihinde bilanço ve kur ayarlamalarına göre satış fiyatı yeniden revize edilecek. Pay alım teklifi için başvuruda bulunulacağı açıklandı.