Borsada işlem gören şirketlerden günün önemli şirket haberlerini Yatırım yeri olarak sizler için derledik.

TÜRK TELEKOMÜNİKASYON / TTKOM - Şirketi, Hukuk Genel Müdür Yardımcısı Doğan Coşgun'un görevinden ayrıldığını duyurdu.

BEŞİKTAŞ FUTBOL / BJKAS - Kulüp, Matej Mitrovic'in transferi konusunda görüşmelere başladığını bildirdi.

TURCAS PETROL / TRCAS - Şirket, akaryakıt dağıtımı ve madeni yağlar sektöründe faaliyet gösteren %30 oranındaki iştiraki Shell & Turcas Petrol A.Ş. ("STAŞ") ile Shell Grubu arasında yapılan müzakereler sonucunda; Shell Grubu şirketlerinden The Shell Petroleum Company Ltd.'in ("SPC") ATAŞ sermayesinde sahip olduğu %27 oranındaki hisseler ile yine Shell Grubu şirketlerinden Raffinaderij Shell Mersin N.V.'nin ("RSM") ATAŞ depolama tesislerinde sahip olduğu %27 oranındaki payların anlaşmasal yükümlülüklerle birlikte, Shell & Turcas Petrol A.Ş. tarafından 30 Aralık 2016 tarihi itibariyle toplam 30 milyon TL bedel karşılığı satın alınması gerçekleştirdiğini bildirdi.

ÇUHADAROĞLU METAL / CUSAN - Şirketin kurucusu Nejdet Çuhadaroğşu önümüzdeki hafta ABD'de bazı görüşmeler olacağını ve bu sene geçtiğimiz seneye göre daha fazla ihracat yapmayı planladıklarını belirtti.

VESTEL BEYAZ EŞYA / VESBE - Vestel Beyaz Eşya'nın Çamaşır Makinesı ve Kurutma Makinesi Üretimi Proje Tanıtım Dosyası Projesi ile ilgili ÇED süreci başladı.

Borsa İstanbul şirketlerinin 2016 yılı ilk on iki aylık döneme ilişkin finansal raporları Kamuoyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) yayınlanma tarihleri belli oldu.

Borsa İstanbul, Eşanlı Düzey 1 verilerinin yurt içi kullanıcıları için yüzde 50 indirimle 3,6 TL'den 1,8 TL'ye düşürüldüğünü duyurdu, 1 Nisan 2017'de yürürlüğe girecek ve yıl sonuna kadar uygulanmaya devam edecek.