Borsada işlem gören şirketlerden günün önemli şirket haberlerini Yatırım yeri olarak sizler için derledik.

YAPI KREDİ KORAY GYO / YKGYO - Şirket, Ankara-Ankara Projesi tüketici davası ile ilgili yeni bir gelişme olmadığını bildirdi.

TURKCELL İLETİŞİM / TCELL - Şirket, Lifecell Ventures Coöperatief U.A.'nın, devir almak suretiyle Euroasia Telecommunications Holdings Coöperatief U.A. ile birleşme işlemleri tamamlandığını bildirdi.

AKFEN HOLDİNG A.Ş. / AKFEN - Şirket tarafından 600.000.000.-TL nominal tutara kadar yurt içinde halka arz edilmeksizin ihraç edilecek borçlanma araçlarına ilişkin SPK onayının aldığını bildirdi.

AKSA ENERJİ ÜRETİM A.Ş. / AKSEN - Şirket, Gana, Madagaskar ve Mali santralleri peyderpey Haziran sonuna kadar devreye girmiş olacağını ve böylece 2017 yılında K. Kıbrıs'taki santralleri ile beraber yurt dışında 4 ülkede faaliyet gösterileceğini bildirdi. Hepsi garantili satış yapacak bu dört santralinden yaratılacak döviz bazında gelire ek olarak, Kıyıköy RES ve İncesu HES de YEKDEM satışlarıyla Dolar bazında satış yapmaya devam edecektir. 2017 yıl sonu itibarı ile toplam FAVÖK'ün %82'sinin döviz bazlı olacağı öngörülmektedir. Alım ihaleleri çerçevesinde Bolu Göynük Termik Santralleri 2017 yılında da TETAŞ'a enerji satışı yapmaya devam edecektir.

MENDERES TEKSTİL / MNDRS - Şirket bağlı ortaklıklarından Tan Elektrik Üretim A.Ş. tarafından İzmir ili Aliağa ilçesi sınırları içerisinde yatırımı tamamlanan ve Eylül 2014 tarihinde işletmeye geçmiş olan Aliağa Rüzgar Enerjisi Santralı ile ilgili olarak, 9,6 MW kapasite artışı yatırımı tamamlanmış olup, tesisin işletmeye açılacağını duyurdu.

BEŞİKTAŞ FUTBOL / BJKAS - Kulüp, RYAN BABEL'le 2016 - 2019 sezonları arasında sözleşme imzaladığını duyurdu.

EMLAK KONUT GYO / EKGYO - Şirketimizin 2017 yılında 9.900 adet bağımsız bölüm satışı, 1.279.513 m2 toplam brüt satış alanı ve KDV hariç toplam 8.004.918.475 TL satış değeri olacağını ve şirket net karının ise 1,8 milyar TL olabileceği bildirdi.