Borsada işlem gören şirketlerden günün önemli şirket haberlerini Yatırım yeri olarak sizler için derledik.

KRİSTAL KOLA VE MEŞRUBAT SANAYİ TİCARET A.Ş. / KRSTL - Sakarya Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) Genel Müdürlüğü'nün  açmış olduğu ihaleye Doğal Kaynak Suyunun 2,00 lt/sn debisinin 10 yıllık kiralanması için teklif verdiğini duyurdu.

ASELSAN ELEKTRONİK SANAYİ VE TİCARET A.Ş. / ASELS - ASELSAN ve Savunma Sanayii Müsteşarlığı arasında ASELPOD Hedefleme Podu ile ilgili olarak toplam bedeli 25.806.300,- ABD Doları olan ek Sözleşme imzalandığı duyuruldu.

TÜRKİYE KALKINMA BANKASI A.Ş. / KLNMA - Avrupa Konseyi Kalkınma Bankasından 100.000.000 Avro tutarındaki kredi anlaşması T.C. Hazine Müsteşarlığı garantörlüğünde imzalandığı bildirildi.

TÜRKİYE GARANTİ BANKASI A.Ş. / GARAN - Bankanın takipteki krediler portföyünde yer alan 207.030.766,73 -TL kredi kartı, bireysel destek kredisi ve kredili mevduat ve masraf hesabı türündeki kredilere ilişkin tahsili gecikmiş alacakları, 14.600.000,00.-TL.'ye Güven Varlık Yönetim AŞ.'ye,  203.583.441,44-TL. olan; ticari krediler, çek hesapları, sigorta alacakları, kredi kartı, kredili mevduat ve masraf hesabı türündeki sorunlu ticari kredi alacakları, 2.500.000,00 TL.'ye Sümer Varlık Yönetim AŞ.'ye sattığını bildirdi.

KORDSA GLOBAL ENDÜSTRİYEL İPLİK VE KORD BEZİ SANAYİ VE TİCARET A.Ş. / KORDS - Amerika Birleşik Devletleri'nde mukim bağlı ortaklığı Kordsa Incorporated'in, Invista Corporation firmasının Chattanooga TN bölgesindeki tesisini satın alımı konusunda değerlendirme sürecini başlattığını duyurdu.

VESTEL ELEKTRONİK SANAYİ VE TİCARET A.Ş. / VESTL -  Şirket ile %100 bağlı ortaklığı Compalead Electronics B.V. arasında Compal Electronics Europe sp. z o. o. unvanlı şirketin hisselerinin alımına yönelik imzalanan ön hisse alım sözleşmesi kapsamında tüm izinlerin alındığı ve hisse devir işlemlerinin tamamlandığı duyuruldu.

TÜRK HAVA YOLLARI / THYAO - THY Teknik A.Ş, Hava Kuvvetleri envanterindeki 6 komuta kontrol uçağının lojistik destek hizmeti tedariki için anlaşma imzaladığını duyurdu.

NETAŞ TELEKOMÜNİKASYON / NETAS – Şirketin %48,04 hissesinin ZTE Cooperatief şirketine satışına rekabet kurulunun onay verdiği bildirildi.

KARSAN OTOMOTİV / KARSN - Şirket daha önceden açıklamış olduğu J10 hat satışına ilişkin yapılmakta olan çalışmaları sonlandırdığını bildirdi.

NET TURİZM TİCARET VE SANAYİ A.Ş. / NTTUR – Şirket, KMPG değerleme raporunun sonucuna Asyanet’in NAD metodolojisine göre hesaplanan makul Hisse Değeri 321.7 milyon TL olduğunu ve Sunset'in NAD metodolojisine göre hesaplanan makul Hisse Değeri 114.9 milyon TL olduğunu bildirdi.

AKDENİZ GÜVENLİK HİZMETLERİ A.Ş. / AKGUV – Şirket, Kültür ve Turizm Bakanlığı Döner Sermaye İşletmesi Merkez Müdürlüğü İstanbul İşletme Müdürlüğü'nin açmış olduğu  Kültür ve Turizm Bakanlığına Bağlı (İstanbul) Birimlere 01.01.2017-31.03.2017  tarihleri arası  (3 ay süreli )  495 Özel Güvenlik Görevlisi (Silahlı/Silahsız Özel Güvenlik) Hizmet Alımı işi ihalesinin "5.418.910 TL + KDV" bedelli sözleşmesinin imzalandığını duyurdu.