Borsada işlem gören şirketlerden günün önemli şirket haberlerini Yatırım yeri olarak sizler için derledik.

TÜRK TRAKTÖR VE ZİRAAT MAKİNELERİ A.Ş./ TTRAK - Şirket, 200 milyon TL tutarındaki ihraç tavanı içerisinde kalmak kaydıyla bir yıllık dönem içerisinde bir veya daha fazla seferde gerçekleştirilmek üzere, yurtiçinde nitelikli yatırımcılara halka arz edilmeksizin satış ve/veya tahsisli satış yöntemleri ile satılmak amacıyla borçlanma aracı ihracına ilişkin Sermaye Piyasası Kurulu'na yapılan başvurusunun olumlu sonuçlandığını bildirdi.

AKDENİZ GÜVENLİK HİZMETLERİ A.Ş. / AKGUV - İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın açmış olduğu İstanbul Adalet Sarayı Hizmet Binasına, 385 Personel ile 01.01.2017 - 28.02.2017 tarihleri arasında 2 ay süreli olarak "3.225.801,60 TL + KDV" tutarlı özel güvenlik hizmet alımı ihalesinin sözleşmesinin imzalandığı duyuruldu.

TURCAS PETROL A.Ş. / TRCAS - Şirket, bağlı ortaklıklarının daha etkin yönetimi kapsamında, doğrudan ve dolaylı paylarla birlikte Turcas Petrol A.Ş.'nin %99,99 oranında bağlı ortaklığı konumundaki Turcas Elektrik Toptan Satış A.Ş. (TETSAŞ) sermayesinin %66,68 oranına tekabül eden Turcas Enerji Holding A.Ş. ve gerçek hissedarlara ait beheri 1 TL nominal değerdeki toplam 2.867.240 adet nama yazılı hissenin, 1.633.556,74 TL özkaynak değeri mukabilinde ilgili düzenleyici kurum onayları alındıktan sonra devralınmasına karar verildiğini duyurdu.

ECZACIBAŞI YATIRIM HOLDİNG ORTAKLIĞI A.Ş. / ECZYT - Firma İştiraki İntema İnşaat Ve Tesisat Malzemeleri Yatırım Ve Pazarlama A.Ş (INTEM) paylarında 30 Aralık 2016 tarihi itibarıyla satış işlemi yapabileceğini, satış sonrasında yapılan satışlarla ilgili olarak özel durum açıklamaları yapacağını açıklandı.

DOĞUŞ GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. / DGGYO - Doğuş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Anonim Şirketi Yönetim Kurulu Sn. Hüsnü Akhan'ın başkanlığında şirket merkezinde toplanarak; Şirket portföyünde yer alan "Doğuş Center Etiler" isimli gayrimenkulde mevcut kiracıların ödemekte olduğu ABD Doları ("USD") bazlı Türk Lirası karşılığı kira bedelleri için, 01.01.2017-31.03.2017 (üç ay) dönemine münhasır olarak, kiracılardan iş hacimlerinin oldukça daralmış olması nedeniyle gelen taleplerin ve son dönemde finansal piyasalarda görülen kur artışlarının olumsuz etkileri dikkate alınmak suretiyle; 1 USD kurunun 3,20 Türk Lirası olarak belirlediğini, bu durumun kiracılara; üç aylık bir döneme münhasır olacağı,  geleceğe dönük genel bir uygulama ve kabul şeklinde olmayacağı hususunun belirtilerek yazılı olarak bildirilmesine, oy birliği ile karar verildiğini duyurdu.

TÜRK HAVA YOLLARI A.O. / THYAO - Şirket VIP hizmetlerde kullanılmakta olan 1 adet Gulfstream G450, 1 adet Gulfstream G550 ve 1 adet ACJ319 uçağın satıldığını açıkladı.

BAGFAŞ BANDIRMA GÜBRE FABRİKALARI A.Ş. / BAGFS - Firma Ukrayna ve Yunanistan'a ihraç edilmek üzere Helios-Agrofert ve Teotrade firmalarından alınan CAN ve AS gübre siparişlerinin sevkiyatları tamamlandığını duyurdu.

KRİSTAL COLA / KRSTL – Çay işletmelerinin açtığı 4.500.000 adet 2.5 lt pet mbalajlı Didi marka soğuk çay ihalesini kazandığını bildirdi.