Borsada işlem gören şirketlerden günün önemli şirket haberlerini Yatırım yeri olarak sizler için derledik.

PARSAN MAKİNA / PARSN - Şirket, makine İhtisas Organize Sanayi Bölgesi üzerinde bulunan binalar için işyeri açma kapama süresinin 6 ay uzatıldığını bildirdi.

TÜMOSAN MOTOR VE TRAKTÖR / TMSN - Şirket, Güç Grubu Geliştirilmesi Projesi kapsamında, Proje Uygulama Takvimini başlatmak için avans ödemesi öncesi gerekli tüm işlemleri tamamlamak üzere, Savunma Sanayii Müsteşarlığı'ndan 15.12.2016 tarihi itibariyle 1 aylık süre alındığını bildirdi.

GARANTİ BANKASI / GARAN – Banka, 123 gün vadeli, 150.500.000.- TL nominal değerdeki bononun nitelikli yatırımcılara ihracının 15.12.2016 itibariyle gerçekleştirildiğini bildirdi.

HALK BANKASI / HALKB - Banka, nitelikli yatırımcılara satılmak üzere ihraç edilen 102 gün vadeli, 250.000.000.-TL nominal değerdeki bononun satışının tamamlandığını bildirdi.

LOKMAN HEKİM / LKMNH – İki yatırımcı toplam 70759 adet LKMNH hissesini  borsada satmak üzere MKK’ya başvurdu.

LOGO YAZILIM / LOGO - Saha Kurumsal Yönetim ve Kredi Derecelendirme Hizmetleri A.Ş., Logo Yazılım Sanayi ve Ticaret A.Ş. için Kurumsal Yönetim Derecelendirme notunu 9,12 olarak güncellemiştir.

YAZICILAR HOLDİNG / YAZIC - Şirket, bağlı ortaklığı Anadolu Endüstri Holding A.Ş. (AEH), SEEF Foods S.A.R.L. (SEEF Foods) ve Koninklijke Bunge B.V. (Bunge) arasında, Ana Gıda İhtiyaç Maddeleri ve Sanayi Ticaret A.Ş.(Ana Gıda)'de AEH'nin sahip olduğu %55,25 ve SEEF Foods'un sahip olduğu %44,75 oranında hisselerin Bunge'ye satışı konusunda Hisse Alım/Satış Sözleşmesi imzalandığını bildirdi.

EMLAK KONUT GYO / EKGYO - Şirket, projelerinden "Kocaeli Körfezkent Emlak Konutları 3. Etap Konut, Sosyal Donatı İle Altyapı ve Çevre Düzenleme İnşaatları İşi" nde, " 1929 Ada 1 Parsel Ortaöğretim Okulu, Spor Salonu İnşaatı Ada İçi Altyapı ve Çevre Düzenleme İşleri İle 1918 Ada 1 Parsel Cami, Şadırvan, Çay Ocağı Ada İçi Altyapı ve Çevre Düzenleme İşleri, 1927 Ada 2 Parsel Konut Sosyal Donatı İle Ada İçi Altyapı ve Çevre Düzenleme İşleri" nin Kısmi Kesin Kabulü yapılmış olup "Kısmi Kesin Kabul Tutanağı" 14.12.2016 tarihinde onaylandığını bildirdi.

PEGASUS / PGSUS - Şirket kasım ayı trafik verilerini açıkladı. Buna göre, iç ve dış hatlar toplam doluluk oranı bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla kasım ayında %3,07 oldu. iç hatlarda %3,85 oranında doluluk oranı açıklanırken, aynı dönemde dış hatlarda %1,99 oranında doluluk oranı açıklandı.