Borsada işlem gören şirketlerden günün önemli şirket haberlerini Yatırım yeri olarak sizler için derledik.

ANSA YATIRIM HOLDİNG / ANSA - Şirketin bağlı ortaklığı Engaranti Gayrimenkul Danışmanlık Hizmetleri A.Ş. (Engaranti GDH) ile Denizbank A.Ş. arasında işbirliğine başlandığını duyurdu. Detaylar hakkında ayrıca bilgi paylaşılacağı belirtildi.

BAGFAŞ BANDIRMA / BAGFS - Ukrayna ve Yunanistan'a ihraç edilmek üzere Helios-Agrofert ve Teotrade firmalarından toplam 3.020 ton CAN ve AS gübre siparişi aldığını belirtti. Siparişlerin toplam tutarı 402.540,000 USD olup, sevkiyatlar Aralık ayında tamamlanacaktır.

TÜRKİYE SINAİ KALKINMA BANKASI / TSKB - Banka, Fransız Kalkınma Ajansı'ndan (AFD) temin ettiği 100.000.000.-(Yüz milyon) Euro tutarında krediye dair anlaşmayı 7 Aralık 2016 tarihinde İstanbul'da imzaladığını duyurdu. Söz konusu kredi, Türkiye'de yer alan firmaların iş sağlığı ve güvenliği yatırımları ile çalışma ortamında cinsiyet eşitliğini gözeten ve kadınların istihdama katılmasını destekleyen firmaların yapacağı yatırımları finanse etmek amacıyla kullanılacağını bildirdi.

ZORLU ENERJİ / ZOREN - Zorlu Solar Pakistan (Private) Limited'ın Pakistan'ın Punjab eyaletinde geliştirmeyi planladığı 100 MW'lık güneş enerji santrali projesi için yaptığı önlisans başvurusu Punjab Power Development Board tarafından kabul edildiğini bildirdi.

EMEK ELEKTRİK / EMKEL - Şirket, Türkiye Elektrik İletim A.Ş. Genel Müdürlüğü'nün açmış olduğu 7.728.685 Euro tutarlı ihale bedeli üzerinden kazanmış olduğu 1.763.100 Euro tutarında ki işe ilişkin sözleşmeyi 07 Aralık 2016 tarihinde  imzaladığını bildirdi.

METRO TİCARİ VE MALİ YATIRIMLAR / METRO - Bağlı Ortaklığı MEPET A.Ş.ile ilgili uluslararası yatırımcı arayış çalışmaları başlattığını duyurdu.

NETAŞ TELEKOMÜNİKASYON / NETAS -  COE Faz III çözümünün dizaynı ve uygulaması için düzenlenen 51.358.587,39 ABD Doları tutarındaki ihale 11 Temmuz 2016 tarihinde Şirket tarafından kazanılmıştı. Kazanılan ihalenin kapsamında yapılan değişiklikler ve müzakereler sonucunda kesin bedel 44.185.640,98 ABD Doları olarak yeniden belirlendiği duyuruldu.

KERVANSARAY YATIRIM HOLDİNG / KERVN - Şirket, grup şirketine ait bazı finansal borçların devir/temlik edilmesi nedeniyle; borcun teminatı olarak gösterilen Şirketimizin aktifinde kayıtlı bulunan 49 yıllık irtifak hakkı olan Kervansaray Bodrum Oteli'nin Mega Varlık Yönetim A.Ş.'nin talebi üzerine Bodrum 2.İcra Dairesi tarafından toplam 94.239.951 TL bedelle satışa çıkarılmış olup Mega Varlık Yönetim A.Ş. ile yeniden yapılandırma görüşmelerinin  devam ettiğini bildirdi.