Borsada işlem gören şirketlerden günün önemli şirket haberlerini Yatırım yeri olarak sizler için derledik.

TÜRKİYE GARANTİ BANKASI A.Ş. / GARAN - Moskova'daki iştiraki Garanti Bank Moscow hisselerinin satışı ile başlattığı sürece ilişkin daha önce yapılan şirket açıklaması sonrasında gerekli izinlerin alınmasını takiben banka sermayesinin %100'nü temsil eden hisselerin Sovcombank'a devredilmesi işlemleri tamamlandığını bildirdi.

KARAKAŞ ATLANTİS KIYMETLİ MADENLER KUYUMCULUK TELEKOMÜNİKASYON SANAYİ VE TİCARET A.Ş. / KRATL - Şirket aleyhine yasal takip işlemi yapan Türkiye Finans Katılım Bankası ile borç yapılandırma protokolleri imzalanmış olup, şirket kredilerinin yapılandırılacağını açıklandı.

NETAŞ TELEKÜMÜNİKASYON / NETAS - RHEA GİRİŞİM SERMAYESİ YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. / RHEAG - Şirket iştiraki OEP Turkey Tech B.V. (OEP BV)'nin münhasır yatırımı olan Netaş Telekomünikasyon A.Ş. (NETAŞ A.Ş.)'deki  toplam sermayesinin %48,04'ünü temsil eden halka açık olmayan payların tamamının ZTE Cooperatief U.A. isimli şirkete hisse başı 11.50 TL fiyattan devrine ilişkin olarak bir hisse alım sözleşmesi  imzalandığını bildirdi.

VANET GIDA SANAYİ İÇ VE DIŞ TİCARET A.Ş. / VANGD - Şirket Avrasya Terminal İşletmeleri A.Ş.'den sahibi olduğu SAMPİ GIDA ÜRETİM PAZARLAMA VE TİCARET A.Ş.'ye ait paylarının tamamının (şirket paylarının %99,99'u) yapılacak olan değer tespit raporunda ortaya çıkacak değer üzerinden satın alınmasına karar verdiğini bildirdi.

MİGROS TİCARET A.Ş. / MGROS - Şirket, 7 adet Migros ve 8 adet Migros Jet formatında toplam 15 adet satış mağazası Kasım ayı içerisinde hizmete açıldığını bildirdi.

İŞ GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. / ISGYO - Şirket, mülkiyeti Şirkete ait İstanbul İli, Fatih İlçesi üzerinde yer alan kagir iş hanı niteliğindeki taşınmazın, 45.000.000-TL +KDV bedel üzerinden Elkon Elevatör Konveyör ve Makina Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketine satılmasına ve satış bedelinin tapu devir tarihinde eş zamanlı olarak ödenmesine karar verildiğini açıkladı.

POLİTEKNİK METAL SANAYİ VE TİCARET A.Ş. / POLTK - Şirket tarafından Piramit Menkul Kıymetler A.Ş.'ye açılmış olan maddi ve manevi tazminat davasıyla ilgili yargılama süreci devam ettiğini yineledi.

MENSA SINAİ TİCARİ VE MALİ YATIRIMLAR A.Ş. / MEMSA - Şirket yatırımcılardan Halil Toktaş tarafından Şirket aleyhinde Bakırköy 1. Asliye Ticaret  Mahkemesinde duruşmanın bekletici meseleye ilişkin ara karar dikkate alınarak defter durumuna göre 27/02/2017 günü saat 12:00 'a bırakılmasına karar verildiğini bildirdi.

İŞ GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. / ISGYO - Mülkiyeti Tecim Yapı Elemanları İnşaat Servis ve Yönetim Hizmetleri San. ve Tic. Limited Şirketi'ne ait İstanbul İli, Kadıköy İlçesine kayıtlı arsanın %45 hissesini satın almak üzere gayrimenkul satış vaadi sözleşmesi imzalandığını bildirdi.

TURKCELL İLETİŞİM / TCELLŞirket’in ortaklarından Sonera Holding BV 287 milyon 632 bin 176 adet TCELL hissesini satmak amacıyla MKK’ya kaydetmek üzere başvurdu.

TUĞÇELİK ALÜMİNYUM / TUCLK,VESBE - Manisa'da bulunan Vestel Beyaz Eşya A.Ş Fabrikasına, parça üretimi yapılması konusunda taraflar arasında anlaşma sağladığını belirttiler.