Butik yem üretimi için bu yıl 600 bin TL değerinde makine ve depo yatırımı yapan Gordes Tarım Yem, bu yatırımla saatte 13 ton yem imal edecek

Butik yem üretimi için bu yıl 600 bin TL değerinde makine ve depo yatırımı yapan Gordes Tarım Yem, bu yatırımla saatte 13 ton yem imal edecek. Firma ayrıca, bu yatırımla tesislerinde başta büyükbaş olmak üzere hayvan yetiştiricilerine kendi yemini üretme imkânı sunacak. Gordes Tarım olarak 2005 yılından bu yana ağırlıklı kanatlı ve büyükbaş başta olmak üzere küçükbaş, kültür balıkçılığı ve pet hayvanlarına yönelik yem temin ettiklerini belirten Gordes Tarım firma ortağı Tuna Mumcuoğlu, şu anda ayılık cirolarının yüzde 80’inin kanatlı yem çalışmalarının oluştuğunu açıkladı. Son yıllarda katalı yemi alanında yaşanan dalgalanmalar nedeniyle büyükbaşa yönelik yem temininde büyüme kararı aldıklarını söyleyen Mumcuoğlu, bu yıl yüzde 80’i büyükbaş hayvan üreticisine yönelik olmak üzere butik yem üretimi için çalışmalara başladıklarını söyledi. Saatte 13 tonluk üretim yapabilmek amacıyla 600 bin TL’lik makine ve depo yatırımı yaptıkları bilgisini veren Mumcuoğlu, “Amacımız, butik yem üreticiliği yapmak. Bu sistem bildiğim kadarıyla ülkemizde bulunmuyor. Yaklaşık bir ay içinde makinelerimizin tamamı işler hale gelecek. Hayvan yetiştiricisi tesisimize gelip yem üretimini kendisi yapabilecek. Talepleri halinde hammadde, vitamin ya da ambalajlama gibi hizmetleri de sunacağız” dedi.

“Ciromuz, her sene %30 büyüyor”

Gordes Tarım olarak yaklaşık 2 bin metrekare kapalı alanda hizmet verdiklerini ve personel sayılarını son 5 ay içinde 15’ten 20’ye çıkardıklarını açıklayan Tuna Mumcuoğlu, son üç senedir ciroda yıllık yaklaşık yüzde 30 büyüdükleri bilgisini verdi. Sektörde sağlam adımlarla ilerlemek istediklerini ifade eden Mumcuoğlu, sektörde bilinirliklerini artırmak amacıyla tanıtım faaliyetlerine hız verdiklerini anlatan Mumcuoğlu, bu çerçevede bu sene katıldıkları Konya, Kütahya ve Bursa’daki fuarlardan iyi geri dönüşler aldıklarını söyledi.

“Her türlü yem hammaddesi temini yapıyoruz”

Başlamayı planladıkları butik yem üretiminin yanı sıra yem sektörü için her türlü hammadde satışı yaptıklarını dile getiren Tuna Mumcuoğlu, hammadde satışında başta Marmara Bölgesi olmak üzere Edirne’den Erzurum’a tüm Türkiye’ye hizmet verdiklerin kaydetti. Arpa, buğday, mısır, her çeşit küspe, balık unu, bypass yağı ve pancar posası gibi her türlü ürünün toptan ve perakende satışı yaptıkları bilgisini veren Mumcuoğlu, hammadde temininde ve ürünü müşteriye ulaştırırken alanında uzman kişilerden destek aldıklarını söyledi. Ayıraca bu yıl 250 bin TL’lik laboratuvar yatırımı gerçekleştirdikleri bilgisini de veren Mumcuoğlu, “Türkiye’nin önde gelen ithalatçı firmalarıyla çalışıyoruz. Laboratuvar testleri yaptığımız yem hammaddesini güvenli ve uygun şartlarda depolama ile sevkiyatını yapmaya çalışıyoruz” diye konuştu.