Garanti Bankası, "Konut Hesabı" ile ev sahibi yapmaya hazırlanıyor.

Kuruluştan konuya ilişkin olarak yapılan basın açıklaması aşağıda bulunuyor:

Garanti Bankası, vatandaşların ilk evlerini satın almasını destekleyecek Konut Hesabı ürününü müşterilerinin hizmetine sundu. "Konut Hesabı" ile birikim yapanlar, hem %20'ye varan devlet katkısından yararlanacaklar hem de Garanti'den birikimlerinin 3 katına kadar konut kredisi kullanabilecekler.

Yönetmelik gereği; aylık ya da 3 aylık ödeme yapılabilen Konut Hesabı için, hesaba her ay yatırılacak birikim tutarı en az 250, en çok 2.500 TL olabilecek. 7 Nisan 2015 itibarıyla kendi adına kayıtlı konut sahibi olmayan ve en az 36 ay düzenli birikim yapan TC vatandaşları için devlet katkısı tutarı, birikimin %20'sini ve azami 15.000 TL'yi geçmeyecek. Konut Hesabı'nda 36 ile 47 ay arasında birikim yapanlar %15 veya 13.000 TL, 48 ile 59 ay arasında birikim yapanlar %18 veya 14.000 TL, 60 ay ve üzeri birikim yapanlar ise toplam tutarın %20'si veya 15.000 TL tutarında devlet katkısından faydalanabilecek.

Konuyla ilgili bilgi veren Garanti Bankası Genel Müdür Vekili Onur Genç, "Konut Hesabı ile ev sahibi olmak isteyenleri destekleyen Garanti Bankası, hak kazanılacak devlet katkısı ve mevduat getirisiyle birlikte, müşterilerimizin hayalindeki evi satın almasına yardımcı olacak. Konut Hesabı'yla tasarrufları Garanti'de güvenceye alınacak müşterilerimiz, 36 ay sonra birikimlerinin 3 katına kadar kredi kullanarak, yeni yuvalarına sahip olabilecek. Devlet katkısından yararlanarak ev sahibi olmak isteyen herkesi, Garanti Bankası şubelerine bekliyoruz." dedi.