Garanti Bankası GMY Karadere: KOBİ'lerimizin yanında olmaya, ihtiyaç ve beklentilerine cevap vermeye devam edeceğiz

Kuruluştan konuya ilişkin olarak yapılan basın açıklaması aşağıda bulunuyor:

 Garanti Bankası, dış pazarlara açılmak isteyen KOBİ'ler için, Türkiye'nin önde gelen uluslararası e-ticaret platformu TurkishExporter ile işbirliğine giderek yeni bir hizmet başlattı. Garanti, "Garanti Dış Pazar Bul" adıyla hayata geçirdiği işbirliği kapsamında, KOBİ'lerin TurkishExporter hizmet paketlerine özel fiyat ve ödeme koşullarıyla sahip olmasını sağlayarak, dış pazarlara açılmasını ve daha fazla müşteriye ulaşmasını kolaylaştırıyor. Garanti'nin yeni hizmetiyle ilgili tüm detaylara garanti.com.tr/kobi sayfasından ulaşılabiliyor.

Garanti müşterisi KOBİ'ler, Turkishexporter.net web sitesinde yer alan "Garanti Dış Pazar Bul" (turkishexporter.net/garanti) sayfasından, ihtiyaç duydukları hizmet paketini, Garanti Bankası kredi kartlarıyla %30 indirim ve 9 taksit imkânıyla satın alabiliyor. Kadın girişimciler ise bu hizmetten mevcut indirime ek %5 indirimle yararlanabiliyor. "Garanti Dış Pazar Bul" yurtdışından ürün talep eden alıcılarla, talebe yönelik üretim yapan yerli satıcıları buluşturarak, dış ticaret yapan ya da yapmak isteyen KOBİ'lerin yeni pazarlar bulmasına imkân tanıyor. Garanti Bankası kredi kartı sahibi KOBİ'ler Garanti Dış Pazar Bul hizmet paketlerini satın aldıktan sonra, ödedikleri ücretin %70'e kadar iadesini, "KOSGEB Genel Destek" programından TurkishExporter'ın yönlendirmesi ve desteğiyle alabilme imkânına da sahip oluyor.

Konuyla ilgili bilgi veren Garanti Bankası Genel Müdür Yardımcısı Nafiz Karadere, "Her fırsatta vurguladığımız gibi, Garanti olarak, Türkiye ekonomisinin belkemiğini oluşturan KOBİ'lerimize sadece finansal açıdan değil, çalışma koşulları ve iş süreçlerindeki her türlü ihtiyaçları için de destek oluyoruz. KOBİ'lerin hayatını kolaylaştıracak, verimlilik ve kârlılıklarını artıracak, sürdürülebilir bir iş modeline sahip olmalarını sağlayacak çok çeşitli çözümlerle yanlarında olmaya çalışıyoruz. Günümüz rekabet ortamında, KOBİ'ler için uluslararası pazarlara açılmak, ürünlerini dünya çapında pazarlayabilmek son derece kritik öneme sahip. Bu sebeple, kurduğu uluslararası bilgi ağı sayesinde, binlerce firmanın ihracatına katkı sağlayan ve bu anlamda ciddi bir misyon üstlenen TurkishExporter ile önemli bir işbirliğine imza attık. Amacımız, ihracat yapan ya da yapma potansiyeli olan KOBİ'lerimizin yeni pazarlara ulaşmalarına, bununla birlikte müşteri sayılarını artırmalarına destek olmak. Bundan böyle KOBİ'ler, TurkishExporter web sitesi üzerinde kurduğumuz 'Garanti Dış Pazar Bul' sayfasından, hizmet paketlerine çok özel fırsatlarla sahip olarak, ürünlerini en uygun müşteriye en hızlı şekilde satabilme avantajı elde edecek. Garanti Bankası olarak, yenilikçi ürün ve hizmetlerimizle, KOBİ'lerimizin yanında olmaya, ihtiyaç ve beklentilerine cevap vermeye devam edeceğiz." dedi.