Finansbank, 845 milyon dolarlık sendikasyon kredisi sağladı.

Finansbank, 15 ülkeden 26 bankanın katılımı ile 845 milyon dolarlık sendikasyon kredisi sağladı. Finansbank'ın bugüne kadar temin ettiği en yüksek tutarlı sendikasyon kredisi olma özelliğini taşıyan kaynak, dış ticaret finansmanında kullanılacak.   

Finansbank, 15 ülkeden 26 bankanın katıldığı konsorsiyumla, 845 milyon dolarlık sendikasyon kredisi sağlayarak tarihindeki en yüksek montanlı sendikasyona imza attı. Aracılık görevini Bayerische Landesbank'ın üstlendiği sendikasyon kredisinin imza töreni, 24 Kasım Pazartesi günü, Finansbank Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Aras, Finansbank Genel Müdürü Temel Güzeloğlu ve uluslararası bankaların temsilcilerinin katılımı ile gerçekleşti. 
   
Finansbank, sendikasyon tutarını bir önceki yıla göre yüzde 70 arttırarak, uluslararası piyasalarda Türkiye'ye ve kendisine duyulan güveni teyit etmiş oldu. Dış ticaretin finansmanında kullanılacak 1 yıl vadeli, 397 milyon Dolar ve 356 milyon Euro olmak üzere iki dilimden oluşan kredinin toplam maliyeti Libor + % 1 olarak belirlendi.