Eskişehir OSB Başkanı" style="color:#002233; text-decoration:none;" href="https://www.yatirimyeri.com/arsiv/osb-baskani.html">OSB Başkanı Savaş M. Özaydemir, OSB’de bu yılın Ocak-Eylül ayında geçen yılın aynı dönemine göre elektrik, doğalgaz ve yeni arsa tahsislerinde artış yaşandığını açıkladı.

Arsa tahsislerinde ise 2012 yılının tamamında 21 yeni yatırımcıya 449 bin metrekare arsa tahsis yapılırken bu yılın 9 ayında yatırımcıların bölgeye olan ilgisinin daha da artığını ifade eden Özaydemir, 35 yeni yatırımcıya toplam 572 bin metrekarelik arsa tahsis edildiğinin bilgisini verdi. Arsa tahsislerinde yaşanan artışların nedenlerine de değinen Özaydemir, Eskişehir OSB’de sunulan mükemmel alt yapı hizmetlerinin bölgeyi yeni yatırımlar açısından cazip hale getirdiğinin üzerinde durdu. Ayrıca mevcut yatırım teşvik sisteminde Eskişehir’de yeni yatırımların artmasına destek olduğunu ifade eden Özaydemir, “ Eskişehir bölgesel bazda önemli bir sanayi merkezi haline gelmektedir. Şehrimizdeki yetişmiş ve kalifiye iş gücüde yeni yatırımlar için tercih nedeni olmaktadır” dedi.

Yapılan değerlendirmeye göre 2012 yılının ilk 9 ayında toplamda 408 milyon kwh olan elektrik tüketiminin bu yılın Ocak-Eylül ayları arasında 491 milyon Kwh çıktığını bildiren Özaydemir, doğalgaz toplam tüketiminde ise geçtiğimiz yılın ilk 9 ayında 144,5 milyon metreküp olan doğal gaz tüketiminin bu yılın aynı döneminde 155 milyon metreküpe ulaştığını vurguladı. Özaydemir, “Buna göre elektrik kullanımımız da bir önceki yıl ile karşılaştırıldığında yüzde 20 gibi ciddi bir büyüme yaşanırken, doğalgaz tüketimiyse yüzde 8’e yakın artış kaydetti” dedi.