Doğan Holding'in Üsküdar'daki binasına polisler gelerek arama yapmaya başladığı iddia edildi.

Polis, Doğan Holding'in Üsküdar'daki binasına gitti. Odatv'nin edindiği bilgiye göre, Emniyet yetkilileri sabahın erken saatlerinde Doğan Şirketler Grubu Holding'in Üsküdar'da bulunan merkez binasına gitti. Polislerin binada arama yapmaya başladığı iddia edildi.

Haber7.com'un kaynak gösterdiği Odatv haberinde, holding kaynaklarından Odatv'ye verilen bilgiye göre polisin arama yapmasının nedeni tutuklanan Ankara Temsilcisi Barbaros Muratoğlu hakkında yürütülen FETÖ soruşturması.

DOĞAN HOLDİNG'DEN AÇIKLAMA

Doğan Holding konuyla ilgili olarak KAP'a açıklama yaptı. Kuruluş, Barbaros Muratoğlu'nun ofisinde arama yapıldığını, şirket ve bağlı ortaklıklarının faaliyetini etkileyen herhangi bir durum olmadığını duyurdu.

İşte o açıklama:

Bu sabah Şirketimiz Baş Hukuk Müşaviri Erem Turgut Yücel'in ve eski Yöneticimiz Yahya Üzdiyen'in, daha önce Ankara Temsilcimiz Barbaros Muratoğlu'nun tutuklanmasına neden olan soruşturma kapsamında ev ve ofislerinde arama yapılmış ve kendileri gözaltına alınmıştır. Sözkonusu arama işlemi sadece adı geçen yöneticilerimizin şahsi çalışma ofislerinde yapılmış olup, Şirketimiz ve bağlı ortaklıklarının faaliyetlerini etkileyen herhangi bir durum bulunmamaktadır. Şirketimiz ve bağlı ortaklıkları faaliyetlerine aynen ve kesintisiz olarak devam etmektedir. Konu ile ilgili yeni bir gelişme olduğu takdirde ayrıca kamuya açıklama yapılacaktır.