Sektörde sürekli büyüme ve gelişme kararlığıyla hareket eden Casella, bu yıl iç satışlarda geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 30 artış kaydettik.

Sektörde sürekli büyüme ve gelişme kararlığıyla hareket eden Casella, bu yıl iç satışlarda geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 30 artış kaydettik. Yurtdışı satışlarda ise geçen yılın toplamında elde edilen miktarın iki katına ulaşan Casella, satışlara bağlı olarak istihdamını da yüzde 20 artırdı. Hizmet ve ürünleri için hep daha yüksek standartlar belirlediklerini, kalite güvenilirliğini her zaman ön planda tuttuklarını dile getiren Casella Genel Müdürü Selahattin İnce, sahip oldukları müşteri memnuniyeti ilkesine daima bağlı kalarak sürekli gelişim ve ileri teknoloji anlayışıyla iç pazarda lider olmak için çalıştıklarını aktardı. Ayrıca uluslararası pazarda rekabet edebilirlik güçlerini artırmak için de faaliyetlerinin aralıksız sürdüğünü belirten İnce, bu politika ve değerlerinin tamamını uygulayarak sürekli büyümeye ve gelişmeye kararlı olduklarının altını çizdi. Casella olarak bu yılın ilk yarısında, iç satışlarda, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 30 artış kaydettikleri bilgisini veren İnce, “Yurtdışı satışlarda ise 2012 yılının toplam satışının iki katını şimdiden gerçekleştirdik. Buna paralel olarak firmamız 2013 yılında makine-teçhizat ve bakım-onarım için ciddi bir bütçe ayırmış ayrıca yüzde 20 oranında ek istihdam sağladı. Önümüzdeki yıllarda büyümemize paralel olarak daha yüksek kapasiteli üretim tesislerinde üretim yapmak için çalışmalarına devam ediyoruz. Her sene olduğu gibi 2013 yılında da birçok yeni tasarımın patentini aldık ve bu ürünlerin üretimine devam ediyoruz” dedi.

11 bin metrekare kapalı alanda üretim yapıyor

Ofis mobilyası üretimine 1997 yılında başladıklarını hatırlatan Selahattin İnce, 2013 yılında 160 çalışanı ve 11 bin metrekare kapalı alanda faaliyetlerinin devam ettiğini aktardı. 11 bin metrekare alan içinde marangozhane, cilahane, dikimhane, döşemehane, demirhane ve metal kaplamanın yer aldığını belirten İnce, bilgisayar destekli modern çalışma ortamıyla dışa bağımlı olmaksızın ofis mobilyası üreten Türkiye'nin önde gelen firmalardan biri olduklarının altını çizdi. Ofis mobilyalarında çağı yakalamak ve müşterilerin taleplerine hitap edebilmek için, kalitenin önemine dikkat çeken İnce, kalitenin yanı sıra yeni modellerdeki ofis çizgilerini minimum maliyete indirgemek gerektiğini ve bunun için Ar-Ge çalışmalarına aralıksız devam ettiklerini söyledi. Ana faaliyet alanı olarak sandalye, koltuk ve oturma grubu üretimi yaptıklarını belirten İnce, her türlü ofis mobilya ihtiyaçlarına yönelik değişik modeller geliştirerek müşterilerinin bürolarına uygun modeller tasarlamak üzere çalıştıklarını kaydetti.

“Sektör, yenilikçilik odaklı büyüyor”

Son on yılda büyük gelişmeler kaydeden Türk ofis mobilyası sanayiinin dünyada yedinci, Avrupa’da ise beşinci sırada yer aldığını söyleyen Selahattin İnce, bu sıralamanın sektörün sahip olduğu büyüme potansiyelini ortaya koyduğunu ifade etti. Ofis mobilyası sanayiinin yakaladığı hızlı rüzgarla, çağın gereklerini temelden kavrayan ve gelişimini bu gereklilikler etrafında şekillendirdiğini anlatan İnce, “Sektör, yenilikçi bir zihniyet anlayışı ile ilerliyor. Mobilya sektöründe hizmet veren tüm firmaların aynı zihniyet ışığında gelişmesi ve ofis mobilyası alanında yapılan atılımın tüm mobilya sanayi dalarına yayılması gerekiyor. Uluslararası pazarda ofis sektöründe, daha rekabetçi olabilmek için özel sektöre de, kamu kuruluşlarına da birçok görevler düşüyor. Uluslararası fuar ve organizasyonların arttırılması konusunda özel sektörün daha aktif olması gerekir. Bunun yanı sıra kamu kuruluşlarının fuar ve organizasyonları bürokratik açıdan kolaylaştırması ve teşvik etmesi gerekir. Ülkelerin ve toplumların gelişmesinde olduğu gibi, sektörel bazda gelişme sağlayabilmek için özel sektörün ve kamu kuruluşlarının koordineli ve uyumlu hareket etmeleri bir gerekliliktir” açıklamasını yaptı.