loading...
Yükleniyor...
kapat
Çankırı Kavunu Üreticiyi Bu Sezon da Üzmedi

Çankırı Kavunu Üreticiyi Bu Sezon da Üzmedi

Çankırı'da yetiştirilen ve lezzetiyle öne çıkan kavun, bu yılki rekoltesiyle de üreticisini üzmedi.

Tamamını Oku
İki Oda Başkanı Gözaltına Alındı

İki Oda Başkanı Gözaltına Alındı

FETÖ'nün darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında Çankırı Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hayrettin Çelikten ile Çankırı Ticaret Borsası Başkanı Oğuz Ak gözaltına alındı.

Tamamını Oku
Nata Holding'den 140 Milyon Dolarlık Yatırım

Nata Holding'den 140 Milyon Dolarlık Yatırım

Nata Holding Yönetim Kurulu Başkanı Namık Tanık, Çankırı'da 140 milyon dolarlık yatırımın yapılacağı çimento fabrikasının temelini attı.

Tamamını Oku
ÇANKIRI METEF FUARI AÇILDI

ÇANKIRI METEF FUARI AÇILDI

   Çankırı Milli Eğitim Müdürlüğü 2010-2011 Eğitim Öğretim Yılı Mesleki ve Teknik Eğitim Fuarı (METEF) açıldı.

Tamamını Oku
ÇANKIRI'YA BÜYÜK BESİ ÇİFTLİĞİ

ÇANKIRI'YA BÜYÜK BESİ ÇİFTLİĞİ

Çankırı'nın Orta ilçesine bağlı Kalfat beldesine 800 başlı besi çiftliği kurulması için çalışma başlatıldı. Konuyla ilgili açıklama yapan Öğütler Süper Marketleri'nin Sahibi Abbas Öğüt, özellikle müşterilerinin et fiyatlarından şikayetçi olması üzerine bu yolu tercih ettiğini belirterek, "Ülkemizdeki et fiyatlarının yükselmesi nedeni ile halkımız et ihtiyacını karşılamakta zorlanıyor. Ankara'da Süper Market işi ile uğraşıyorum. Bu vesilesi ile de müşterilerimizin de et fiyatlarında şikayet etmeleri üzerine 800 başlı besi mandırası kurmaya karar verdim. Kurduğum mandıra Türkiye genelendeki et fiyatlarına etki etmese de ben marketlerimizde et fiyatlarını en uygun fiyata satmak istiyorum'' dedi. Öğüt, "Benim bu teşebbüsüm, gerek memleketimin insanlarına gerekse diğer işletmelere örnek olması durumunda Türkiye genelinde de fiyatlarda düşecektir. Özellikle marketlerin benim seçtiğim yolu seçmesi durumunda et fiyatları aşağıya doğru çekilecektir. Doğal olarak bu sayede fiyatlar düzene girip, ihtiyaçlarımızı kendi kendimize karşılayacak duruma geleceğiz'' ifadelerini kullandı. Yapımına başlanan besi çiftliğinin bu yıl sonuna kadar tamamlanması bekleniyor.

Tamamını Oku
DENİZBANK'TAN ÇANKIRI TSO ÜYELERİNE KREDİ

DENİZBANK'TAN ÇANKIRI TSO ÜYELERİNE KREDİ

İmzalanan protokol ile Çankırı Ticaret Odası üyelerine, cazip koşullarla finansman desteği sağlanacak ÇANKIRI - Çankırı Ticaret ve Sanayi Odası  ile DenizBank arasında kredi protokolü imzalandı. Çankırı Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı Salonunda yapılan protokole, Çankırı Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hayrettin Çelikten, DenizBank Başkent Bölge Müdürü Mustafa Şahan, İşletme ve Tarım Bankacılığı Başkent Bölge Satış Müdürü Hasan Ferit, Çankırı Şube Müdürü Gürhan Üçkardeş ve oda üyeleri hazır bulundular. Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Çelikten, ekonominin zor bir süreçten geçtiği dönemde üyelerine yönelik kredi protokolü imzaladıkları için mutlu olduklarını belirterek, oda üyelerine bankalardan daha fazla kolaylık beklediklerini söyledi. DenizBank Başkent Bölge Müdürü Şahan, "İmzalanan bu protokol ile Çankırı Ticaret Odası üyelerine, cazip koşullarla finansman desteği sağlamanın yanı sıra bünyesinde yer alan tüm ürün ve hizmetlere de ulaşma imkânı sunuyor. Böylece işletmelerin finansal ihtiyacına çözüm üretirken; iş sahibinin bireysel yaşamını da kolaylaştırmayı hedefliyor. Türkiye'de ilk kez işletme müşterilerine özel kredi değerlendirme modelini devreye alan DenizBank İşletme Bankacılığı, gelen her türlü kredi talebini en geç 72 saat içinde cevaplandırıyor" dedi. İmzalanan protokol çerçevesinde oda üyesi işletmeler, DenizBank'tan 72 aya varan vadelerle 'Sermayenize Destek Kredisi' ve 36 aya varan vadelerle 'Eşit Taksitli' kredi imkanını özel faiz oranlarıyla kullanabilecekler.

Tamamını Oku
'Çocukların Mutlu Geleceği İçin Umut Yıldızı' Projesine Çankırı Ticaret ve Sanayi Odası'ndan Destek geldi

'Çocukların Mutlu Geleceği İçin Umut Yıldızı' Projesine Çankırı Ticaret ve Sanayi Odası'ndan Destek geldi

 Geleceğimizin teminatı olan Çocukların sorunlarının paylaşılıp, çözüm üretilebilmesi ve bu çocuklara mesleki beceri kazandırılabilmesi için “Çocukların Mutlu Geleceği İçin Umut Yıldızı” projesine ilimizde start verildi. İçişleri Bakanlığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile TOBB Başkanlığı arasında yapılan “Çocukların Mutlu Geleceği için Umut Yıldızı” Projesi kapsamında Ticaret ve Sanayi Odası toplantı salonunda, Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hayrettin Çelikten, Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şubesi Müdürü ve İşkur Müdürü, İlimizde bulunan 16/18 yaş grubu olmak üzere sorunlu çocuklar/gençler ile bir araya geldi. Proje kapsamında sorunlu çocukların /gençlerin uyum, iletişim ve mesleki becerilerinin geliştirilerek istihdam edilmeleri ve sosyal rehabilitasyonları sağlanacaktır. Yapılan çalışmanın çocukları korumak ve onların geleceğe daha ümitle bakması için önemli olduğuna dikkat çeken Başkan Hayrettin Çelikten, bir sivil toplum kuruluşu olarak projeye ellerinden gelen desteği sağlayacaklarını dile getirdi. Çelilten, ‘’Çocuklar bizim geleceğimiz ve yarınlarımız. Onların toplumsal hayata sorunsuz bir şekilde kazandırılması için biz oda olarak üzerimize düşen her şeyi koşulsuz olarak yapmaya hazırız’’ dedi. Başkan Çelikten ayrıca, gençlerin sevdikleri meslek dallarında kendilerini geliştirebilmeleri için İŞKUR müdürlüğü tarafından açılacak kursları destekleyeceklerini ve eğitimden geçen başarılı genleri istihdam edeceklerini kaydetti.

Tamamını Oku
Sertifikalı Tohumluk Kullanımı ve Üretimine Ödemeler başladı

Sertifikalı Tohumluk Kullanımı ve Üretimine Ödemeler başladı

Çankırı Tarım İl Müdürlüğü Sertifikalı Tohumluk Kullanımı ve Üretimine İlişkin Ödemelerine başladı 17.09.2009 tarihli 27392 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan Yurtiçi Sertifikalı Tohumluk Kullanım Desteklemesi 2009/52 sayılı tebliğ gereğince tarımsal üretimde sürekliliğin sağlanması, verimliliğin ve kalitenin arttırılması için çiftçilerimizi sertifikalı tohumluk üretimine ve kullanımına teşvik etmek amacı ile Bakanlığımız tarafından uygulanan sertifikalı tohumluk kullanımı ve üretimine ilişkin ödemeler başlamıştır.Çankırı bu kapsamda; 740 işletmeye 47844,699 da alan için 238.848,43 TL ödeme yapılacaktır.

Tamamını Oku