Türkiye’nin her yerine anlaşmalı ambarlar vasıtası ile depolama ve lojistik hizmetleri veren Burç Lojistik, 2015’i yatırım yılı olarak belirledi.

Türkiye’nin her yerine anlaşmalı ambarlar vasıtası ile depolama ve lojistik hizmetleri veren Burç Lojistik, 2015’i yatırım yılı olarak belirledi. 2015 yılında müşterilerine kendi depolarıyla hizmet vermeyi planlayan firma, konteyner hizmetlerini artıracak, iş makinesi ve araç yatırımı yapacak.

2012 yılında kurulan firmanın depolama, nakliye, taşımacılık, lojistik, gözetim ve lashing (bağlama) hizmetleri verdiğini belirten Burç Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Murat Öngelen, sürekli ve kesintisiz hizmetin yanında risksiz depolama ve taşımayı kendilerine ilke edindiklerini söyledi. Hizmet sektöründe gösterilmesi gereken hassasiyet, sürat ve güvenirliliğin bilincinde olduklarını ve kurumsallaşmış kadroları, titiz ve planlı çalışmaları sonucu depolama ve lojistiğe yeni bir boyut kazandırdıklarını belirten Öngelen, “Uzun yıllardır bu sektöre hizmet ediyoruz. Kısa zaman önce kurulan bir firma olmamıza rağmen kapasitemizin çok üzerine çıktık. Bunda en büyük etken işi bilen bir ekibimizin olması. Aynı heyecan ve şevkle çalışmaya devam edeceğiz. Özellikle büyük atılımlar yapmayı planladığımız 2015 bizim için çok önemli. 2015 yılında müşterilerimize kendi depolarımızla hizmet vermeyi hedefliyoruz. Bununla birlikte konteyner hizmetlerimizde de artış olacak. Ayrıca iş makinesi ve araç yatırımı da yapacağız” dedi.

Gözetim hizmeti de veriyor

Ağırlıklı olarak uluslararası taşımacılıkta her geçen gün daha da önem kazanan lashing hizmeti verdiklerini belirten Murat Öngelen, “Uluslararası ticarette başarılı olmak isteyen firmaların ürünlerini müşterilerine zamanında ve hasarsız ulaştırmaları gerekiyor. Gerek kara ve deniz, gerek hava taşımacılığında malların herhangi bir şekilde zarara uğramaması için gerçek bir güvence gerekli. Biz de alanında tecrübeli personelimizle bu güvenceyi sağlıyoruz. Ürünleri taşıma esnasında herhangi bir zarar görmesini önleyen çalışmalarımız maddi kaybı önlüyor” diye konuştu. Bunun yanı sıra gözetim hizmetleri de bulunduğunu dile getiren Öngelen, ağırlıklı olarak Dilovası bölgesi olmak üzere Türkiye’nin çeşitli bölgelerindeki depolarını da müşterilerinin hizmetine sunacaklarını aktardı.

Özellikle demir-çelik fabrikalarından aldıkları ve analiz sonuçlarına göre minimum yüzde 69.5 oranında demir içeren tufali Çin’e ihraç ettiklerini belirten Murat Öngelen, yurtdışı pazara ayda 2 bin ton civarında tufal satışı gerçekleştireceklerini söyledi. Tufalin Çin’de geri dönüşüme kazandırıldığı bilgisini veren Öngelen, “Çin geçen yıl tonu 90 ila 110 dolara kadar yükselen fiyatlardan 500 bin ton civarında tufal ithal etmiş. Demirin tonunu düşündüğümüz zaman çok kârlı bir işe imza attıklarını söyleyebiliriz. Çünkü gönderdiğimiz tufal bize katma değerli ürün olarak geri dönüyor” dedi.