Halkbak ve Emlak GYO'da hissesi bulunan dünyanın en büyük para yönetim şirketi BlackRock Türkiye'deki yatırım pozisyonunu artırdığını açıkladı.
 
Yolsuzluk ve rüşvet operasyonunun ardından yabancı yatırımcının tavrı da merak konusuydu. Bu konuda ilk açıklama Halkbank ve Emlak GYO'da yatırımı bulunan dünyanın en büyük para yönetim şirketi BlackRock'tan geldi.
 
Halkbank ve Emlak GYO'da hisse payı açısından en büyük özel şirket konumunda olan BlackRock'ın Gelişen Piyasalar Başkanı Sam Vecht Türkiye'deki yatırım pozsiyonlarını arttırdıklarını belirtti.
 
Diğerleri Korkarken Cesur Olmak Lazım
 
Sam Vecht son birkaç günde oluşan değerlemelerin ilgi uyandırdığını söylerken özellikle finans sektörüne yatırım yaptıklarını belirtti.
 
Vecht tarihsel olarak gelişen ülkelere yatırım yapıldığında "diğerleri korkarken cesur olan"ın kazandığını da sözlerine ekledi.
 
Kötü Haberler Fiyata Dahil
 
Habere göre, BlackRock Gelişen Ülkeler Başkanı, politik gelişmeleri yakından izlediklerini söylerken kötü haberlerin birçoğunun fiyata dahil olduğunu düşündüklerini söyledi.  
 
Hisseler Yükseliyor
 
Öte yandan bugün borsa hafif alımlarla başlarken Emlak GYO hisseleri yüzde 2,35 artışla 2,18 liradan seyrederken, Halkbank hisseleri dünkü kapanış fiyatı olan 12.90 liradan seyrediyor. Borsa 17 Aralık'tan bu yana yüzde 8'i aşkın düşüş yaşamıştı.