loading...
Yükleniyor...
kapat
Çoruh Nehri Projesi hayata geçiyor

Çoruh Nehri Projesi hayata geçiyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Kasım 2015'te ziyaret ettiği Bayburt'ta, "Çoruh'u Bayburt'a katın, kazandırın" talimatıyla başlayan proje hayata geçiriliyor.

Tamamını Oku
Bayburt Kurban Pazarında Durgunluk

Bayburt Kurban Pazarında Durgunluk

Bayburt canlı hayvan pazarında, yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde durgunluk yaşanıyor.

Tamamını Oku
Trabzon Tasfiye'de Tek Tıkla İhale

Trabzon Tasfiye'de Tek Tıkla İhale

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, Doğu Karadeniz Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü’ne bağlı olan Trabzon Tasfiye İşletme Müdürlüğü araç ve eşya satımını https://uygulama.gtb.gov.tr/Eihale tüm vatandaşlara açık ve şeffaf bir şekilde sürdürüyor.

Tamamını Oku
KUDAKA'dan Turizme 6,5 Milyon TL Destek

KUDAKA'dan Turizme 6,5 Milyon TL Destek

KUDAKA tarafından hazırlanıp Kalkınma Bakanlığı tarafından onaylanan "2013 Yılı Çalışma Programı" çerçevesinde ve TRA1 Düzey 2 Bölgesi Bölge Planı'nda belirtilen vizyon, amaç, hedef ve öncelikler doğrultusunda, kar amacı güden ve gütmeyen kuruluşlara yönelik hazırlanan Turizmin Geliştirilmesi Mali Destek

Tamamını Oku
Bayburt'ta Hayvancılığın İlerlemesi Bilinçli Tarımla Mümkün

Bayburt'ta Hayvancılığın İlerlemesi Bilinçli Tarımla Mümkün

Erciyes Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yunus Serin, Bayburt'ta tarımın yem bitkileri ve meraya dayalı olması gerektiğini belirterek, "Bir damla suya, bir nefes havaya, bir tutam ota muhtaç olmamak için, bir yudum süte, bir çiğnem ete hasret kalmamak için yem bitkileri yetiştirmeliyiz ve mera ıslahı yapmalıyız." dedi.

Tamamını Oku
Bayproje Üyeleri, Bayburt İçin Seferber Oldu

Bayproje Üyeleri, Bayburt İçin Seferber Oldu

Bayburt Bilgi Paylaşım ve Proje Üretim Derneği (BAYPROJE) Yönetim Kurulu Başkanı Prof.Dr.Rıfat Yıldız, Bayburt'un her alanda kalkınması için seferber olduklarını söyledi. Bayburt'ta BAYPROJE öncülüğünde bir araya gelen çeşitli üniversiteden akademisyenler, Bayburt Ticaret ve Sanayi Odası ve Bayburt Girişimci İşadamları Derneği üyeleri, Bayburt Polis Meslek Yüksek Okulu (BPMYO)'nda durum değerlendirmesi yaptı.

Tamamını Oku
BAYBURT VALİSİ HASAN İPEK:

BAYBURT VALİSİ HASAN İPEK:

   Bayburt İl Genel Meclis Salonu’nun açılışında konuşan Bayburt Valisi Hasan İpek, bir takım problemler çözüldüğünde valisini de seçimle getirecek bir yapının olması gerektiği kanaatinde olduğunu söyledi.

Tamamını Oku
YATIRIMLARDA YÜZDE 53’LÜK GERÇEKLEŞME SAĞLANDI

YATIRIMLARDA YÜZDE 53’LÜK GERÇEKLEŞME SAĞLANDI

Bayburt’ta çeşitli kamu kurumları ve belediyelerce yürütülen 401 proje için ayrılan 83 milyon liralık ödeneğin 45 milyon liralık bölümünün harcanarak projelerde yüzde 53’lük bir gerçekleşme sağlandığı bildirildi.

Tamamını Oku
BTSO BAŞKANI YUMAK, ÇALIŞMALARI DEĞERLENDİRDİ

BTSO BAŞKANI YUMAK, ÇALIŞMALARI DEĞERLENDİRDİ

Bayburt Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İbrahim Yumak, göreve geldikleri günden itibaren kentin ekonomik ve sosyal kalkınması için birçok girişime önderlik ettiklerini söyledi. Bayburt’un refahını gaye edinen bütün kurum ve kuruluşlar ile sivil toplum örgütlerince yürütülen çalışmalara hiçbir ayrım gözetmeksizin destek verdiklerini dile getiren Başkan İbrahim Yumak, “Başta valiliğimiz ve belediyemiz olmak üzere yerel kurumlarla ortak projeler yürüttük, ortak girişimlerde bulunduk. Özellikle şehrimize yeni yatırımların gelmesi ve yatırımcıların teşvik kanunu kapsamında elde edecekleri avantajlar hakkında Oda olarak bize müracaat etmiş bütün müteşebbislerin bilgi sahibi olmalarını sağlıyoruz. Bu kapsamda odamıza başvuran bütün yatırımcılara başta organize sanayi bölgemizde yer tahsisi ve gerçekleştirilecek yatırımlar için ihtiyaç duydukları finansmanı temin edebilecekleri yollara kadar bilgi ve danışmanlık destekleri sunuyoruz” dedi. Erzurum- Erzincan- Bayburt illerinden oluşan Kuzeydoğu Anadolu Kalkınma Ajansına da değinen İbrahim Yumak, hızlı bir yapılanma ile şu anda birçok kalkınma ajansının henüz başaramadığı şekilde organize olduklarını ve proje teklif çağrısına çıkılabilmesi için gerekli olan Başvuru Rehberinin hazırlanması çalışmaları gözden geçirildiğini belirtti. Bölgeyi oluşturan üç ilde uygulanabilecek güdümlü proje konularının tartışıldığını ve bu konuda fizibilite çalışmalarının yapılmasına karar verildiğini dile getiren Başkan İbrahim Yumak, “Bizler güdümlü proje konusunda hazırlık çalışmalarımıza başladık. Ajans Yönetim Kurulu olarak sonraki toplantımızı 26 Mayıs 2010 Çarşamba günü Erzincan’da yapacağız ve Haziran ayında da proje teklif çağrısına çıkmayı hedefliyoruz. Bu süreç içerisinde bizden destek talep edecek üyelerimize ve hemşerilerimize her türlü teknik ve danışmanlık desteğini sağlayacağımızın altını çizmek istiyorum. Umuyorum ki Bayburt 2005 yılında Avrupa Birliği Hibe Programları kapsamında gerçekleştirdiği başarıyı tekrar edecek. Ticaret Sanayi Odası olarak bu mesuliyetin bilincinde hareket edeceğiz. Kalkınma Ajansımızın Bayburt’ta açacağı Yatırım Destek Ofisi’ni de Odamız binasında ve odamıza entegre bir yapılanma içerisinde hayata geçireceğiz. Gerek Kalkınma Ajansının sağlayacağı mali destekler hakkında bilgi vermek gerekse de ilde yatırım yapacak müteşebbislere her türlü yardımın sağlanması gibi görevleri yerine getirecek olan Yatırım Destek Ofisimizin de Bayburt’umuza hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu. Başkan İbrahim Yumak, 22 Mayıs 2010 Cumartesi günü Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğimizin 65. Olağan Genel Kurulu gerçekleştirileceğini de hatırlatarak, “Biz Bayburt Ticaret ve Sanayi Odamızın temsilcileri olarak bugüne kadar olduğu gibi bu genel kurulda da ilimizi ve iş dünyamızı en iyi şekilde temsil edeceğiz. Bundan önce olduğu gibi bundan böyle de fırsatını bulduğumuz her zaman ve zeminde ilimizin sorunları ve çözüm yollarını gündeme getirmeye devam edeceğiz.” dedi.

Tamamını Oku