Audi Las Vegas’da düzenlenen Tüketici Elektronikleri Fuarında – BMW2nin M235i’yi tanıttığı fuar- yeni TT’nin iç mekânını, özellikle gösterge kısmını- görücüye çıkardı.

Artık TT’nin göstergeleri tamamen dijital, diğer bazı araç üreticilerinin yaptığı gibi oyuncağa benzeyen bir dijitallik değil, düzgün 3B grafiklere sahip yeni bir TFT monitör. Bu gösterge şekli ve yapısının ileride tüm Audi modellerinde standart olacağının da bir göstergesi. Artık analog göstergelerin çağı sona eriyor. Audi bu göstergeyi sıfırdan tasarladı ve hazırladı, bu yeni gösterge artık tamamen yenilenen ve VW’nin yeni MQB platformunda üretilecek olan Audi TT’de ilk olarak kullanılacak.

Bu 12.3 inçlik TFT ekran 3B grafiklerinin yardımı ve kullanım kolaylığı ile artık merkezi bir MMI sistemine ihtiyaç duymuyor. Yeni olan bir başka kumanda birimi ise havalandırmalar.  Klasik TT havalandırma ızgaraları artık jet motorlarına benziyor ve artık klima sistemi bu ızgaralar üzerinden kontrol edilebiliyor, ilginç bir şekilde buna koltuk ısıtma da dâhil.

Eğer araç göstergesini klasik moda kullanırsanız görüntüye hız ve devir göstergesi geliyor. Audi’nin infotaintment modunda ise navigasyon ve eğlence sistemi kontrolleri büyürken hız ve devir göstergeleri küçülüyor.  Direksiyonun orta kısım boşluğunda ise MMI kumandası bulunuyor, fakat bu sistem arık daha da basitleştirilmiş ve kullanımı akıllı telefon benzeri bir hale getiriliyor.