loading...
Yükleniyor...
kapat
Doğalgaz'da Düğmeye Basıldı

Doğalgaz'da Düğmeye Basıldı

BOTAŞ, Hakkari ve Artvin doğalgaz boru hattı yapımı için ihale tarihlerini belirledi.

Tamamını Oku
Doğalgaz Dağıtım Hattı 125 Bin Kilometreye Çıkıyor

Doğalgaz Dağıtım Hattı 125 Bin Kilometreye Çıkıyor

Son 14 yılda yapılan yatırımlarla doğalgaz kullanılan il sayısını 5'ten 78'e çıkartan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Türkiye'de Şırnak, Artvin ve Hakkari'ye de doğalgazın ulaşması için düğmeye bastı.

Tamamını Oku
Trabzon Tasfiye'de Tek Tıkla İhale

Trabzon Tasfiye'de Tek Tıkla İhale

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, Doğu Karadeniz Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü’ne bağlı olan Trabzon Tasfiye İşletme Müdürlüğü araç ve eşya satımını https://uygulama.gtb.gov.tr/Eihale tüm vatandaşlara açık ve şeffaf bir şekilde sürdürüyor.

Tamamını Oku
Deriner Barajı'ndan Ülke Ekonomisine 500 Milyon TL'lik Katkı

Deriner Barajı'ndan Ülke Ekonomisine 500 Milyon TL'lik Katkı

Artvin’de çift eğrilikli beton kemer baraj tipinde inşa edilen ve temelden 249 metre gövde yüksekliği ile kendi sınıfında Türkiye’nin en yüksek, Dünya’nın da 6. en yüksek barajı olan Deriner Barajı ülke ekonomisine bir yıllık süreçte 500 milyon TL’lik katkı sağladı.

Tamamını Oku
SU ÜRÜNLERİ VE ARICILIK DESTEKLEMELERİ ÖDENMEYE BAŞLADI

SU ÜRÜNLERİ VE ARICILIK DESTEKLEMELERİ ÖDENMEYE BAŞLADI

Artvin Tarım Müdürlüğü, tarımsal desteklemeler konusunda ilimizde su ürünleri üreticileri ve arıcılara yönelik olarak gerçekleştirilecek destekleme ödemelerine 22 Ocak 2010 tarihinden itibaren başlandığını duyurdu.Artvin Tarım Müdürlüğü, tarımsal desteklemeler konusunda ilimizde su ürünleri üreticileri ve arıcılara yönelik olarak gerçekleştirilecek destekleme ödemelerine 22 Ocak 2010 tarihinden itibaren başlandığını duyurdu. Artvin Tarım Müdürlüğü’nün tarımsal destekleme ödemeleri ile ilgili açıklamasında şu ifadelere yer verildi: “Bakanlığımız tarafından çiftçilerimize, üreticilerimize ve yetiştiricilerimize uygulanmakta olan tarımsal desteklemeler kapsamında, su ürünleri üreticileri ile arıcılara yönelik destekleme ödemelerine 22 Ocak 2010 tarihinden itibaren başlanmıştır. İlimizde 2009 yılında su ürünleri üretimi yapan 35 adet işletmeden, su ürünleri desteğinden faydalanmak isteyen 20 adet işletmeye 314 ton sofralık balık ve bir milyon 472 bin adet yavru balık üretimi için toplam 323 bin 58 Türk Lirası su ürünleri destekleme ödemesi yapılacaktır.  Su ürünleri üreticilerimizin su ürünleri desteğinden faydalanmaları için, Bakanlığımız tarafında ruhsatlandırılmış işletmelere sahip olmaları, üretmiş oldukları ürünlerini il/ilçe Müdürlüklerine tespit ettirmeleri ve satış sonrası faturalarını il/ilçe Müdürlüklerine ibraz etmeleri gerekmektedir.   ARICILIK VE KOVAN DESTEKLERİ...   İlimizde arıcılık yapan ve arıcılık desteklemelerinden faydalanma şartlarını taşıyan 646 adet işletme sahibine 49 bin 536 adet arılı koloni için 297 bin 216 Türk Lirası arılı kovan destekleme ödemesi yapılacaktır. Arıcılarımızın arıcılık desteklemelerinden faydalanmaları için Arıcılık Kayıt Sistemine (AKS) kayıtlı, en az 30 adet aktif arılı kovana sahip ve birlik üyesi olmaları gerekmektedir. Ayrıca İlimizde uygulanan Kafkas Arı Irkının Genetik Kaynaklarının Korunması Projesi kapsamında, Borçka İlçesi Camili Bölgesinde bulunan 34 işletmedeki 2 bin 318 arılı kovana 20 bin 862 Türk Lirası hibe desteği yapılmıştır.”

Tamamını Oku
İŞ KURACAKLARA ÇAĞRI

İŞ KURACAKLARA ÇAĞRI

Artvin Girişimci İş Kadınları Derneği Meryem Özbayrak yaptığı yazılı basın açıklaması ile iş kuracaklara çağrı yaptı. İşsiz gençlere, yaşlılara, özürlülere, arazisi olmayan köylülere, orman köylülerine ve tüm yoksul bayanlara kendi işlerini kurma imkânı sağlanacağını belirtti.Özbayrak Türkiye İsrafı Önleme Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı ve AK Parti Diyarbakır Milletvekili Prof. Dr. Aziz Akgül’ün önderliğinde ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın desteğiyle 11 Haziran 2003 tarihinde MİKRO KREDİ PROJESİ uygulamaya başlandığını ifade ederek “Türkiye de 33 ilde uygulanmakta olan bu proje Artvin valiliği ve Artvin Girişimci İş Kadınları Derneği’nin ortak çalışması ile Artvin’de hayata geçirilecektir. Mikro kredi uygulamasından yararlanmak isteyen bayanların AGİKAD dernek odasına şahsen başvurmaları gerekmektedir.” dedi.   AGİKAD Başkanı Özbayrak Müracaatların Arhavi’de bulunan dernek merkezine veya Artvin merkez ve ilçelerde de dernek üyelerine şahsen başvurmaları gerektiğini ifade etti.  

Tamamını Oku