Ar Tarım Organik, kottan atılma süresi dolmadan şirkete faaliyet kazandırmak amacıyla çalışmalar yapıyor.

Ar Tarım Organik Gıda  A.Ş tarafından KAP'a yapılan açıklamada, mevcut araziler üzerinde bulunan tedbirin uzlaşı sağlanarak kaldırılması amacıyla SPK'dan toplantı talep edileceği bildirildi.

Şirketten gelen açıklama şöyle;

T.C. SERMAYE PİYASASI KURULU 20.07.2016 yazdığımız dilekçemize 02.11.2016 (yaklaşık 110 gün sonra) cevap vermiştir. Her ne kadar kamuya yapılan dilekçelere cevap süresi 30 veya 60 gün olsa dahi biz idare mahkemesi yolunu seçmeyerek, şirketin kottan atılmasına 25 gün kala gelen cevaba göre çözüm arayışındayız.

Ar Tarım Organik Gıda  A.Ş  ile Lion İnşaat Tarım Turizm Sanayi Ticaret LTD .ŞTİ.  Arasındaki görüşmede  T.C. SERMAYE PİYASASI KURULU' dan gelen yazı değerlendirilmiş  ve aşağıdaki açıklamanın yapılmasına karar verilmiştir. 

  1. Lion İnşaat Tarım Turizm Sanayi ve Ticaret  LTD. ŞTİ. nin %90 lık hissesini Artarım Organik Gıda A.Ş. Alsa dahi Holding olmadığı için iştirak gelirinin faaliyet sayılıp sayılmayacağı hususunun netlik kazanması gerekmektedir.
  2.  
  3. Sermaye piyasası sözlü olarak konuya cevap net vermemiş hisse devri yapılsa dahi şirketin tahtasının açılmama riski devam etmektedir. Bu nedenle iştirak olarak alınması yerine tapu devri yöntemi denenecektir.
  4.  
  5. Arazilerin tapularını getirmek istediğimiz zamanda SPK ilgili yazısında mahkemelerde bunu kaldırmayacağını beyan etmiştir.
  6.  
  7. Bu nedenle Lion İnşaat LTD ŞTİ bünyesinde bulunan arazı makine ve ekipmanların kiralanarak kira bedelinin Şehmus ARSLAN tarafından karşılanmasına Ar Tarım Organik Gıda  A.Ş' nin hiçbir yükümlülük altına sokulmadan faaliyete geçmesinin sağlanmasına karar verilmiştir.
  8.  
  9. Bu durumda Ar Tarım Organik Gıda A.Ş. Arazileri kendi ekecek ve ürettiği ürünü faturalandırarak satacaktır. Faaliyet geliri elde edecektir. Bu sayede kottan atılma süresi dolmadan şirket faaliyet kazanacak ve T.C. Sermaye Piyasası Kurulu nun vereceği geç cevaplardan etkilenmeyecektir.                    
  1. T.C.SERMAYE PİYASASI KURULU ile toplantı talep edilerek mevcut araziler üzerinde bulunan tedbirin uzlaşı sağlanarak kaldırılması ve arazilerin tekrar AR TARIM ORGANİK GIDA A.Ş' ye tapuların devredilmesi için görüşme talep edilecektir.