Apple yakında bombayı patlatıyor. iPhone 7 fena geliyor.

Apple, cam gövdeli iPhone'uyla tüm dikkatleri üzerine çekecek. Örnek fotoğrafta gördüğünüz gibi iPhone 7'nin çerçevesi bile olmayacak!

OLED ekranlı 2017 model iPhone, böylece enerji tasarrufu noktasında daha verimli olmasının yanı sıra daha parlak ve göz alıcı bir ekran deneyimi sunacak.

Ancak iPhone 7 ile birlikte gelecek yenilikler bununla sınırlı değil elbette. İlk soru ise şu: iPhone 7 ne zaman tanıtılıyor?

iPhone 7'nin çıkış tarihi netleşti. 7 Eylül Çarşamba akşamı yeni telefonu göreceğiz.Kulaklık girişi olmayacak! iPhone 7'lerde kuvvetle muhtemel kulaklık girişi yer almayacak. Bunun yerine Bluetooth teknolojisi ve/veya şarj yuvasına takılacak.

Henüz netlik kazanmasa da Lightning portu iPhone 7 serisinde hem şarj/veri hem de kulaklık bağlantı noktası olarak kullanılacak. Bu da eski kulaklıkların artık kullanılamayacağı anlamına geliyor.

Yoksa çift kamerası mı olacak? iPhone 7'lerle ilgili en dikkat çekici farkın kamera tarafında olması bekleniyor.

iPhone 7 modeli, alıştığımız tek kameralı akıllı telefon olarak gelecek ve 2 GB RAM’e sahip olacak. iPhone 7 Plus modelinde ise çift kameranın yanı sıra 3 GB RAM yer alacak.

3.5 mm ses yuvasının olmaması, kablosuz şarj özelliği ve hızlı şarj teknolojisi gibi önemli detaylar da var. Kablosuz şarj özelliği sayesinde artık kablo karmaşasıyla da uğraşmayacağız.

Daha önce olduğu gibi iPhone 7 de iki farklı modeliyle gelecek. iPhone 7 ve daha geniş ekranlı olanı iPhone 7 Plus...

Basınca duyarlı tuş geliyor Şimdiye dek home tuşunu baştan aşağı yenilememiş olan Apple, ilk iPhone modelinden bu yana tuşa sadece parmak izi okuyucu sensörünü eklemek ile yetindi.

Ancak bu duruma bir son vermeye hazırlanan teknoloji devi, yeni modelinde hassas ve basınca duyarlı bir tuş sistemini geçerli kılacak. Bu sayede tuşa basmak yerine dokunmak yeterli olacak. Üstelik dokunma şiddetine bağlı olarak da farklı işlemlerin yapılabileceği söyleniyor.

Konuyla ilgili paylaşılan bilgilerde yeni home tuşu, Apple’ın son yılda satışa sunduğu MacBook modellerine benzetiliyor. Cihazlarda bulunan yeni nesil trackpad ile home tuşu neredeyse aynı çalışma prensibine sahip olacak.

iPhone 7 Türkiye'ye ne zaman gelir? iPhone 7'lerin ne zaman Türkiye'ye geleceği net değil elbette; ancak tanıtım tarihini Eylül ayı olarak düşündüğümüzde Ekim ayı içinde cihazın Türkiye'ye geleceği söylenebilir.