Altın fiyatları son altı seansta beşinci kez yukarı yönde hareket etti.

Altın siyasi belirsizliklere ilişkin endişelerin sürmesi ve buna bağlı olarak güvenli liman niteliğindeki varlıklara alım gelmesi ile birlikte kazancını korudu.

Altın fiyatları dün ons başına 1185 doları gördükten sonra günü 1182.60 dolar seviyesinden tamamladı. Geçtiğimiz haftanın son işlem gününde açıklanan istihdam veri setinin beklentileri aşmasıyla birlikte değer kaybeden altın fiyatları bu kayıpların büyük kısmını geri almayı başardı. Değerli metal yeni günde 1187.30 dolar seviyesini test etmesinin ardından an itibari ile yüzde 0.22 yükselişle ons başına 1185.32 dolarda...Metal Pazartesi günü yüzde 0.7 değer kazanmıştı.

Küresel piyasalarda Dolar geçtiğimiz hafta FED'in 2017 için daha fazla faiz artışı ihtimalini güçlendirmesiyle beraber değer kazanarak 14 yılın zirvesinin hemen altında işlem gördü. Yeni günde ise yüzde 0.30 gevşeyen DXY 101.65 seviyesinde...

Australia & New Zealand Banking Group, bugünkü raporunda, "Siyasi belirsizlik Altın piyasasında güvenli liman alımlarını getirdi" dedi.