Alternatifbank, bölge müdürlüklerini kapatarak, bazı şubelerini diğerleri ile birleştirecek.

Alternatifbank bölge müdürlüklerinin kapatılması ve bazı şubelerimizin birleştirilip müşteri devirlerinin yapılması konusunda yetkilendirdi.

İşte Banka'nın KAP'a yaptığı o açıklama;

Bankamızın sektör ve işkolu odaklı uzmanlaşma stratejisi çerçevesinde Yönetim Kurulumuz 12 Şubat 2015 tarihli 1/A no'lu kararı ile bölge müdürlüklerinin kapatılması ve bazı şubelerimizin birleştirilip müşteri devirlerinin yapılması konusunda Genel Müdürlüğü yetkilendirmiştir.

Bu kapsamda pazarlama hizmetleri yürüten 4 bölge müdürlüğümüzün 27 Şubat 2015 tarihi itibariyle kapatılması kararlaştırılmıştır; müşterilerimize bölge müdürlüklerimizden sunduğumuz hizmetler Genel Müdürlük tarafından yürütülmeye devam edilecektir.

Odaklandığımız alanlarda daha fazla büyüme imkanı göremediğimiz 6 şehrimizdeki şubelerimizi ise 27 Şubat 2015 itibariyle kapatarak diğer şubelerimiz ile birleştirme ve 3 şehrimizde şube sayımızı 1'er azaltma kararı alınmıştır. Birleştirilen şubelerimiz Afyonkarahisar, Balıkesir, Çorum, Malatya, Uşak, Kütahya, Adana Küçüksaat, Antalya Çallı ve İzmir Pınarbaşı olup, müşterilerimizin herhangi bir mağduriyet yaşamaması için diğer şubelerimiz ve Genel Müdürlük birimlerimiz kesintisiz hizmet vermek üzere hazırlıklarını tamamlamışlardır.

TEMETTÜ DAĞITACAK MI?

Yönetim faaliyet yılı karından nakit temettü dağıtmama kararı aldı.
 
İşte KAP'a yapılan o açıklama;

Bankamızın bağımsız denetimden geçmiş 2014 yılı mali tablolarına göre oluşan vergi sonrası dönem karı 124,441,426.76 TL'nin Bankamız Ana Sözleşmesi ve Türk Ticaret Kanunu hükümleri çerçevesinde;

- % 5'inin 6,222,071.34 TL olarak Yasal Yedekler Hesabına aktarılmasına,

- Yasal yedek dağıtımı sonrasında kalan 118,219,355.42 TL'nin Olağanüstü Yedeklere aktarılması şeklinde yapılmasına, mevcudun oybirliği ile karar verilmiştir