Faber-Castell ile işbirliğini sürdüren Adel Kalemcilik, ikinci ofisini Ankara'da açtı
 
Yazım ve boyama gereçleri üreticisi Faber-Castell ile işbirliğini sürdüren Adel Kalemcilik, ikinci ofisini Ankara'da açtı. Marmara Bölgesi dışındaki tüm illerdeki bayi ve perakendelerle ilişkileri yönetecek Adel Anadolu Bölge Satış Müdürlüğü'nün açılışı 11 Kasım'da gerçekleşti.

Anadolu Grubu şirketlerinden Adel Kalemcilik, Anadolu'daki çalışmalarını Ankara'da açtığı ofis üzerinden yürütecek. Toplam 23 kişinin çalışacağı Ankara Ofisi, İstanbul dışındaki tüm illerden sorumlu olacak. Anadolu Bölge Satış Müdürlüğü, bu bölgelerdeki bayi ve perakendelerle ilişkileri daha yakından yürüterek, çalışmaları İstanbul'daki genel yönetime rapor edecek.

Anadolu Grubu bünyesinde faaliyet gösteren ve 1996 yılında Borsa İstanbul'da payları işlem görmeye başlayan Adel Kalemcilik, kuruluşundan bu yana dünyaca ünlü yazım ve boyama gereçleri üreticisi Faber-Castell ile işbirliğini sürdürüyor. Ankara'da açılışını yaptığı Anadolu Bölge Satış Müdürlüğü, Anadolu'da görev yapan satış temsilcilerinden, bayi ve perakendelerinden sorumlu olacak.

İstanbul Kartal'daki fabrikasında üretimine devam eden Adel, 1995 yılında Faber-Castell'in Adel Kalemcilik'e ortak olmasıyla daha da güçlendi. Geniş ürün yelpazesi ile kırtasiye sektörünün lideri olan Adel Kalemcilik, Türkiye'de üretilen ve ithal edilen Faber-Castell, Graf von Faber-Castell, Adel, Adeland, Eberhard Faber, Atlas, Cordial ve Kangaro markalarının pazarlamasını gerçekleştirirken, 60'a yakın ülkeye müşteri istekleri doğrultusunda Adel ve Faber-Castell markalı ürünleri ihraç ediyor.