loading... loading...
loading...
Yükleniyor...
kapat
Anasayfa > Yatırım Yeri Bankacılık Haberleri

Türk Lirası'nda ralli devam edecek!

Okunma Sayısı : 2095   
Kaynak : BloombergHT
Tarih: 28.04.2016 - 15:41
Türk Lirası'nda ralli devam edecek!
Yatırım Yeri

HSBC, Fed sonrası TL'nin de içinde bulunduğu gelişen ülke varlıklarındaki rallinin devam edeceğini belirtti.

Yatırım yeri tarafından derlenen habere göre, Fed'in faizleri sabit tuttuğu ve bir sonraki toplantı olan Haziran toplantısına ilişkin net bir sinyal vermekten kaçındığı toplantı sonrasında birçok gelişmekte olan ülke kuru Japonya Merkez Bankası'nın para politikasını değiştirmemesine rağmen yükseliş gösteriyor.

HSBC'ye göre aralarında Türk Lirası'nın da olduğu varlıklarda ralli devam edecek.

Aralarında Clyde Wardle'ın da bulunduğu HSBC stratejistlerine göre gelişmekte olan ülke varlıklarına ilişkin iştahın devam edeceğini ve bu varlıklarda görülen rallinin hız kaybetmeyeceği görüşünde.

Fed'in veriye bağımlı bir yaklaşıma geçtiğine vurgu yapan HSBC stratejistleri bu durumun dolar için daha güvercin bir atmosfer yarattığını belirtti.

Bu değerlendirmeler ışığında kurumun stratejistleri, gelişmekte olan ülke kurlarının pozitif ayrışmasını beklediklerini açıkladı. Kurumun stratejistleri bu bağlamda Türk Lirası, Güney Afrika Randı, Hindistan Rupisi ve Endonezya Rupisi'nin yerel kırılganlıklar olmasına rağmen, yatırımcılar bu kurlarda carry fırsatı gördükçe ralliye devam edeceğini ifade etti.

Türk Lirası dolar karşısında saat 12:05 itibariyle yüzde 0,05 yükseldi ve dolar kuru 2,8173 seviyelerine geldi.

 

PAYLAŞ
Yazdır