loading... loading...
loading...
Yükleniyor...
kapat
Yazdır
Facebook'ta Paylaş Twitter'ta Paylaş E-Mail Gönder Daha Fazla
   
Yazıyı Küçült
Yazıyı Büyüt
Fontu Değiştir : 
Okunma Sayısı : 1497   
SPK bu hareketleri izleyecek!
Yatırım Yeri

SPK bu hareketleri izleyecek! (26.12.2013 - 12:43)

Başbakan Erdoğan Halk Bankası'nın değerinin düşmesine yol açanların bedelini ödeyeceğini belirtti

Halkbank Genel Müdürü Süleyman Aslan’ın evinde bulunan paranın (4.5 milyon dolar) Halkbank’la ilgisinin olup olmadığı soruldu.

Halkbank Genel Müdürü’nün evinde çıkan paranın bankayla ilişkilendirilmesi vatana ihanettir. Yazılanlardan okuduğum kadarıyla Çorum Osmancık İmam Hatip Lisesi’yle ilgili verilmiş bir söz var. Genel Müdür kendisinin mezun olduğu imam hatip lisesi için çaba içine girmiş. Detayını bilmiyorum. İmam hatip için toplanan paranın makbuzunun önemli olduğunu vurguladı:

Halkbank Genel Müdürü’nün dürüstlüğünden en ufak bir şüphem yoktur. Olsa olsa saflığının kurbanı olmuştur. Olayı farklı yerlere çekme gayreti var. Süleyman Bey’de o parayla ilgili makbuz var mı? Ortada makbuz varsa kimsenin söyleyecek bir şeyi kalmaz.

Parayı evde saklaması doğru mu?

Eğer mevzuat itibariyle makbuz teslim edilmişse, parayı veren hayır sahibi de bunun çıkışını kayıt altına aldıysa mesele yok. Hayır sahibi de, okul yönetimi de bunu söylüyor. Emniyetteki yetkililerin yapacağı şey, bu olayın bankayla en ufak bir bağlantısı var mı, yok mu onu arayıp bulmak.

Halkbank’ın hisselerinin halka açık olduğunu anımsattı:

Operasyonla birlikte bankanın değeri nereden nereye geldi? Bankanın piyasa değeri 25 milyar doları bulmuştu. Değerin düşmesine yol açanların bunun bedelini ödemeleri lazım. SPK buna bakacak. Bu suçun cezası mahkûmiyetse onu çekecek. Bedeli neyse ödemeleri lazım. Bunlar hâlâ ülkeyi sahipsiz sanıyorlar.

Arama Anahtarları :

Üye Yorumları

Bu haber için hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için üye girişi yapın...
TOPTAN AL - SAT
Diğer Haberler
Kullanıcı Girişi
Kullanıcı Adı (E-Mail) :
Şifre :
Beni Hatırla
blok alt