loading... loading...
loading...
Yükleniyor...
kapat
Yazdır
Facebook'ta Paylaş Twitter'ta Paylaş E-Mail Gönder Daha Fazla
   
Yazıyı Küçült
Yazıyı Büyüt
Fontu Değiştir : 
Okunma Sayısı : 3624   
OSB'ler sanayinin gücüne güç katıyor
Yatırım Yeri

OSB'ler sanayinin gücüne güç katıyor (11.11.2015 - 13:41)

OSBÜK Başkanı Cahit Nakıboğlu, OSB’lerin sanayinin gücüne güç kattığını söyledi. Nakıboğlu; “OSB’lerimiz sorunları çözüme kavuşursa Türkiye sanayide sıçrama yapar” dedi.

Cahit Nakıboğlu başkanlığındaki OSBÜK yönetim kurulu, TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu ile bir araya geldi. Ankara’da gerçekleşen toplantı yaklaşık 3 saat sürdü. Toplantıda konuşan OSBÜK Başkanı Cahit Nakıboğlu, üst kuruluş OSB’lerin gelişimine yönelik gerçekleştirdikleri çalışmalar hakkında açıklamalarda bulundu. Nakıboğlu, endüstri camiasında OSBÜK’ün önemli bir boşluğu doldurduğunun ifade ederek; “ OSBÜK OSB’lerin sorunlarını çözüme kavuşturulmasında önemli görevleri üstlenerek, çok ciddi başarılara imza atmıştır. Ülkemizin dört bir köşesindeki OSB’lerimizin gözü, kulağı ve sesi olan OSBÜK, tüm faaliyetlerini tüzel kişilik kazanan 296 OSB için yürütmektedir” dedi.

“OSB’ler vazgeçilmez bir unsur”

OSB sorunlarının masaya yatırıldığı ve detaylıca görüşüldüğü toplantıda Nakıboğlu, planlı sanayi bölgelerinin Türkiye ekonomisinin vazgeçilmez bir unsuru haline geldiğini ifade ederek; “OSB’lerimiz sorunları tamamıyla çözüme kavuşturulması durumunda ülkemizin gücüne güç katarak sanayide büyük sıçramaların yaşanmasına sebebiyet verecektir. OSBÜK olarak bizler bunların mücadelesini veriyoruz, vermeye devam edeceğiz” dedi.

OSB’lerin adresi OSBÜK

OSBÜK yönetim kurulu üyelerinin de OSB camiasında ve sanayideki gelişmelerle ilgili görüşleri paylaştığını toplantıda TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu da görüşlerini paylaştı. Hisarcıklıoğlu OSB’lerin Türkiye’nin uluslararası arenada en önemli örnek projelerinden olduğunu belirterek, bütün OSB’lerin OSBÜK bünyesinde olması gerektiğini söyledi.  Toplantıda ayrıca iş dünyasının önündeki, güncel ekonomik politikalar da ele alınarak değerlendirmelerde bulunuldu.

Arama Anahtarları :

Üye Yorumları

Bu haber için hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için üye girişi yapın...
TOPTAN AL - SAT
Diğer Haberler
  • Bitlis OSB tahsis sürecini başlattı Devamı...
  • Kırşehir OSB'de seçim yapıldı Devamı...
  • Sanayiciye takviye güç yetiştirilecek Devamı...
  • İvedik OSB'de inovasyon çağı Devamı...
  • Antalya OSB'de, Firmalar Atıklarını Paylaşacak Devamı...
  • Kırgızistanlı İş Adamlarından Ostim'e Ziyaret Devamı...
  • Gaziantep'te OSB sayısı 258'e ulaştı Devamı...
Kullanıcı Girişi
Kullanıcı Adı (E-Mail) :
Şifre :
Beni Hatırla
blok alt