loading... loading...
loading...
Yükleniyor...
kapat

Yatırım Yeri İnovasyon Haberleri

6 Yıldır Üst Üste Rekor
Dünyada lüks otomobil satışları 6 yıldır rekor kırıyor. Audi, BMW, Mercedes-Benz, Porsche’nin satışları 2016’da yeni rekorlara imza attı.

6 Yıldır Üst Üste Rekor

Otomatik tekstil ürünü dağıtıcısı (Dolabı)
Otomatik tekstil ürünü dağıtıcısı (dolabı) buluşu için Medipol Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisini yatırım yeri olarak tebrik ederiz.

Otomatik tekstil ürünü dağıtıcısı (Dolabı)...

Siri ile Fotoşop. Adobe olasılıkları inceliyor
Dün Adobe, “Fotoğraf düzenleme için akıllı bir yardımcınız olsaydı ne olurdu?” sorusunu içeren 30 saniyelik bir kısa video yayınladı.

Siri ile Fotoşop. Adobe olasılıkları inceliyor

2017' de Siber Risklere Dikkat Çekiliyor
Savunma Teknolojileri Mühendislik, `2016 Siber Tehdit Durum Raporu`nu açıkladı. Raporda 2017 risklerine dikkat çekilerek, güvenlik açısından 8 büyük risk duyuruldu.

2017' de Siber Risklere Dikkat Çekiliyor

İşte Yeni Whatsapp
Uzun zamandır beklenen iki özellik bugün resmen telefonlara geldi. Artık arkadaşınıza fotoğraf gönderirken bakın neler yapabileceksiniz ?

İşte Yeni Whatsapp

Apple Bomba Gibi Geliyor
Apple artırılmış gerçeklik (AR) konseptine Alman lens ve optik üreticisi Carl Zeiss ile giriyor.

Apple Bomba Gibi Geliyor

Turkcell, 5G Hız Testi
Turkcell, Türkiye'de gerçek 5G ekipmanları ile ilk hız testini gerçekleştirdiğini açıkladı. Ericsson işbirliği ile 15 GHz bandında gerçekleştirilen ve saniyede 24,7 Gbit hıza ulaşılan test, dünyada yapılan ilk 5G testlerinden birisi olma özelliğinde olduğu belirtildi.

Turkcell, 5G Hız Testi

Silahlı İnsansız Kara Aracı THeMIS ADDER İlk Atış Testlerini Başarıyla Geçti
İlk olarak geçtiğimiz Şubat ayında Singapur Uçuş Gösterisinde tanıtıldıktan sonra Milrem ve ST Kinetics silahlı kara araçlarının (UGV) ilk gerçek mermi ile atış testlerini gerçekleştirdiler.

Silahlı İnsansız Kara Aracı THeMIS ADDER İlk At...

Honda Binlerce Aracını Servislere Çağırıyor
Honda, ABD`de satmış olduğu Civic, Accord ve Fit modeli 772 bin aracı hava yastıklarındaki problem nedeniyle geri çağırma kararı aldı.

Honda Binlerce Aracını Servislere Çağırıyor

Girişimcilik ve İnovasyon

Girişimcilik; rekabet ve kalkınmanın öznesi olarak günümüzün en önemli değeridir. Yatırım yeri, ekonomi haberciliğini girişimciler için yapmaktadır. Girişimcilerin güncel ekonomi haberlerinin yanı sıra, inovasyon alanındaki gelişmeleri de izlemesini sağlıyoruz. Eğer dünyada bir yenilik, tasarım ya da üretim düzeyinde ortaya çıkmışsa, bu haber girişimciler için önemlidir. Zira girişimciler, inovasyon yapmasalar da, bulunan herhangi bir yeniliği ticarileştirme ve piyasaya sürme konusunda görev üslenmektedir.

Aslında girişimcilik ve inovasyon serbest piyasa ekonomisinin temel unsurlarıdır. Özellikle ABD, İngiltere, Almanya, Fransa ve Japonya gibi gelişmiş ülkeler inovasyon yönetimine ve girişimcilik eğitimine büyük önem atfetmektedir. Zira bu ülkelerin ekonomide ve teknoloji alanında elde ettikleri gücün arka planında inovasyon ve girişimcilik yer almaktadır. 

İyi bir iş fikri aklınıza gelebilir. Ama bunu ticarileştirmek için girişimci olmanız gerekmektedir. Zira her yeni iş fikri piyasaya sürülemez. Yatırımcı ile girişimci arasında da önemli fark vardır. Yatırımcı, herhangi bir değere yatırım yapan sermaye çevresini tanımlarken, girişimci büyük bir cesaret ve beceriyle yatırım yapılacak değeri oluşturan kişi ya da zümreyi ifade eder.

Ülkemizde İş-Kur ve KOSGEB işbirliği ile Girişimcilik Kursları verilmektedir. Bu kurslarda, bir girişimcinin sahip olması gereken vasıfları hakkında bilgiler verilmekte, ayrıca başarılı girişimcilik örnekleri aktarılmaktadır. Girişimcinin yeni iş fikirleri oluşturması dışında liderlik vasıflarını da taşıması gerekmektedir. Zira yeni bir iş fikrini hayata geçirebilmek için iyi bir liderde bulunması gereken; ikna gücü, sürükleyicilik ve sabır gibi özellikler de önem taşır. Burada başarılı olan öğrencilere girişim sermayesi veya girişim kredisi verilmektedir.

Günümüzde bazı kamu kurum ve kuruluşlarıyla bazı STK’lar; inovasyon ödülleri ve girişimcilik ödülleri adı altında organizasyonlar gerçekleştirmekte, böylece toplumda bu kavramlara ilginin artması sağlanmaktadır.

Terimler Sözlüğü :

İnovasyon, "yeni ve değişik bir şey yapmak" anlamında kullanılan Latince "innovare" kökünden gelmektedir. Türkçe karşılığı olarak “yenilik” de kullanılmaktadır.

İnovasyon; farklı, değişik, yeni fikirler geliştirmek ve bunları uygulamaktır. Bu fikirler, daha önce karşılanmayan ihtiyaçlara cevap vermek amacıyla geliştirilebilir. Ya da zaten var olan ürün ve hizmeti daha güzel, daha kullanışlı, daha çok insanın işine yarayacak hale getirmeyi amaçlayabilir. Bu fikirlerin hayata geçirilmesi ve ortaya ürün, hizmet veya iş yapış yöntemlerinin çıkarılmasıyla ve ardından bu ürün ve hizmetlerin satılmaya veya iş yapış yöntemlerinin uygulanmaya başlanmasıyla inovasyon yapılmış olur.

İnovasyon Örnekleri

Bir firma, yıkandığında buruşmayan, dolayısıyla da ütü gerektirmeyen kumaş geliştirip, üretir ve satarsa inovasyon yapmış olur. Başka bir firmanın daha iri, bol ürün veren, hastalıklara dayanıklı domates üretmek için domates tohumlarını geliştirmesi de inovasyondur. Diğer bir firmanın, insan sağlığı için yararlı bir yağ olan Omega 3 içeren yumurtalar üretmesi ve bunları çocukların ilgisini çekecek ve onları yumurta yemeğe özendirecek şekilde güzel paketler içinde satması da bir inovasyondur.

Bu Hafta En Çok Okunanlar
İnovasyon Haberleri

Gündemden Haberler

 • Kasko Fiyatları Artacak mı ? Devamı...
 • Dolar/TL'de kazançlar yüzde 1 seviyesinde Devamı...
 • İşsizlik Oranı Ekim`de %11,8 Seviyesinde Gerçekleşti Devamı...
 • Küresel Piyasalarda Yeni Haftanın Odak Noktası Donald Trump Devamı...
 • ABD Ticaret Odasından Uyarı Devamı...
 • Haksız Kazanca Uyarı Devamı...
 • Dünyanın Yedinci En Büyük Bankası'na Faaliyet İzni Devamı...

Videolu Haberler

 • Avrasya Tüneli Projesi İzle...
 • Her cihazla çalışan sanal klavye İzle...
 • 3D Printer Teknolojisi İzle...
 • ŞAŞIRTICI TEKNOLOJİ İzle...
 • İnsanlığı Bugüne Getiren En Önemli Buluşlar İzle...
 • Tarihi binalarda teknoloji devrimi İzle...
 • Giyilebilen Google Teknolojisi İzle...