loading... loading...
loading...
Yükleniyor...
kapat

Yatırım Yeri Borsa Haberleri

EREGL: Deutsche tavsiyesi
Deutsche Bank, Erdemir için tavsiyesini tut'tan ALl'a, hedef fiyatı 4.2 TL'den 6 TL'ye yükseltti
BRKO: Üretime ara verdi
Birko Mensucat, Penye Fabrikası ve Open-End Fabrikasında üretime ara verdi.
Mondi Tire Kutsan'da hisse alım bildirimi
Mondi Tire Kutsan hisselerinde Mondi Corrugated BV tarafından alım gerçekleştirildi
MAKTK: Satış süreci
Makina Takım'da satışın onaya sunulacağı olağanüstü genel kurul 28/12/2016 tarihinde yapılacak
Piyasalara yön veren gelişmeler
Başbakan Binali Yıldırım, Rusya seyahatinin ardından bu hafta bitmeden yeni anayasa taslağını meclise sunacaklarını bildirdi.
Günün önemli şirket haberleri
Borsada işlem gören şirketlerden günün önemli şirket haberlerini Yatırım yeri olarak sizler için derledik.
ALB Forex 06.12.2016 BİST Bülten
BİST100 endeksi dün 74.169 – 73.014 seviyeleri arasında işlem gördü ve günü 73.599 seviyesinde yüzde 0,28 değer kaybıyla tamamladı.
NETAŞ'ta hisse satışı
Marbaş Menkul Değerler, Netaş'ın KAP'a duyurduğu hisse satışını değerlendirdi
Borsa güne yüzde 0.53 artı puanla başladı
BİST-100 endeksi güne yüzde 0.53 yükselişle 73.991 seviyesinden başladı

Güncel Borsa Yorumları ve Analizleri

Yatırım yeri borsa yorumlarını güncel ve sağlıklı olarak takip edebileceğiniz en iyi adres. Günlük olarak çok sayıda aracı kurumun yayınladığı yorumlardan sizin için en sağlıklı olanını seçiyoruz. Hisse senetleri ekranımızda canlı borsa olarak (kayan yazı) yer alıyor. BİST başta olmak üzere diğer borsalardaki gelişmelere de önem veriyoruz.

Yatırım yeri ayrıcalığında; BİST (İMKB) 100, BİST (İMKB) 30 da güncel borsa endeksi gelişmelerini izleyebilirsiniz. Canlı olarak tüm borsa seansların özetlerini uzman görüşüyle birlikte sizlerle paylaşıyoruz.

Borsa verilerinin teknik analizlerini en iyi şekilde yapan deneyimli borsa brokırlarından destek alıyoruz. Gerektiğinde ayrıntılı olarak hisse analizleri yapıyoruz. Borsa tüyoları veriyoruz. KAP bilgilerini paylaşıyoruz.

Altın ve diğer emtia borsalarının da yakından izlenmesine aracılık ediyoruz.  BİST çatısı altında birleşen VOB (Vadeli Opsiyon Borsası) kapsamındaki yürüyen tüm altın borsası ve vadeli döviz alım satım işlemleri için yatırım yeri portalını takip etmelisiniz. Altın fiyatları, Avro ve Dolar fiyatları ve Borsa Endeksi anlık olarak ekranımızın üst köşesinde yer alıyor.

Piyasalar ve borsa takip yatırım yerinden izlenir.

Terimler Sözlüğü :

Broker: Alım ve satım işlemlerine belli bir komisyon karşılığı aracılık eden, işlemleri kendi adına ancak taraf olduğu kişi veya kurumlar hesabına yapan işlemcilere verilen isimdir.

Teknik Analiz: Fiyat, hacim gibi göstergelerden hareketle, geçmiş dönem piyasa hareketlerinin analiz edilerek bu yolla geleceğe yönelik olarak fiyat tahminleri yapılmasıdır. Bu amaçla, çeşitli grafik oluşumlarından ve istatistiksel metodlardan faydalanılır. Grafikler üzerinde geçmiş fiyat hareketleri nedeniyle ortaya çıkan oluşumların gelecek için gösterge oluşturduğu, dolayısıyla bu tür oluşumların alım-satım için gösterge olarak kullanılabileceği varsayımına dayanır. Bu tür analizler, örneğin, geçmişte gerçekleşen en düşük fiyatların, diğer bir deyişle fiyatların döndüğü, yükselmeye başladığı noktaların “destek noktası” olduğu, dolayısıyla alım için bu noktaların beklenmesi (kriter olması) gerektiğini, yine geçmişte gerçekleşen en yüksek fiyatların “direnç” noktası olduğunu ve satım için dikkate alınması gerektiğini öngörür.

Vadeli Piyasalar: Vadeli piyasalar belirli bir ürünün, fiyatı bugünden sabitlenmek koşuluyla ileri bir tarihte teslim edilmesi taahhüdünü içeren sözleşmelerin alınıp satıldığı piyasalardır

Bu Hafta En Çok Okunanlar
Borsa Haberleri

Gündemden Haberler

  • Türkiye Neden ŞİÖ' ya Yaklaştı Devamı...
  • Bankalar Dövize Yönelmiş, Dövize Yatırım Yapar Pozisyonda Değiller Devamı...
  • "Varlık Barışı Bir Tarihi Fırsattır" Devamı...
  • Merakla Beklenen Toplantı Başladı Devamı...
  • Döviz Bürolarında Tl Sıkıntısı Devamı...
  • MAKTK: Satış süreci Devamı...
  • Piyasalara yön veren gelişmeler Devamı...

Videolu Haberler