web analytics
loading... loading...
loading...
Yükleniyor...
kapat
Bugün : 29 Ağustos 2016, Pazartesi

Borsa Haberleri

Menba Holding'te ayrılma hakkı sona erdi
Menba Holding'te 10 pay sahibinden 9'u Ayrılma Hakkını kullandı
KRATL: Kamil Karakaş serbest bırakıldı
Yönetim Kurulu Başkanı Kamil Karakaş'ın, gözaltı süreci sona erdi
EGPRO: Karını yükseltti
Ege Profil 6 aylık karını geçen yıla göre oldukça yükseltmesi hisseninde yükselmesini sağladı
Kaldıraçlı alım satım işlemlerine vergi düzenlemesi geliyor
Ağbal, "Tezgâh üstü türev araçları ve kaldıraçlı alım satım işlemlerinde riskten korunma amaçlı gerçekleştirilen işlemlerde vergi uygulamalarını düzenleyeceğiz" dedi
Borsa güne yüzde 0.48 eksi puanla başladı
Borsa güne yüzde 0.48 düşüşle 76.746 seviyesinden başladı
Günün önemli şirket haberleri
Borsada işlem gören şirketlerden günün önemli şirket haberlerini Yatırım yeri olarak sizler için derledik.
ALB Forex 29.08.2016 BİST Bülten
BİST100 endeksi haftanın son işlem gününde 77.284 – 76.220 seviyeleri arasında işlem gördü ve günü 77.119 seviyesinde yüzde 0,43 değer kazancıyla tamamladı.
Şeker Yatırım BIST Yorumu
BIST-100 Endeksi sonrasında Jackson Hole toplantısında FED Başkanı Janet Yellen'ın yapacağı konuşma öncesinde dar bantta yatay bir seyir izledi.
Alan Yatırım Günlük BIST Bülteni 29.08.2016
Gelişmekte olan ülke piyasaları takip edildi...

Güncel Borsa Yorumları ve Analizleri

Yatırım yeri borsa yorumlarını güncel ve sağlıklı olarak takip edebileceğiniz en iyi adres. Günlük olarak çok sayıda aracı kurumun yayınladığı yorumlardan sizin için en sağlıklı olanını seçiyoruz. Hisse senetleri ekranımızda canlı borsa olarak (kayan yazı) yer alıyor. BİST başta olmak üzere diğer borsalardaki gelişmelere de önem veriyoruz.

Yatırım yeri ayrıcalığında; BİST (İMKB) 100, BİST (İMKB) 30 da güncel borsa endeksi gelişmelerini izleyebilirsiniz. Canlı olarak tüm borsa seansların özetlerini uzman görüşüyle birlikte sizlerle paylaşıyoruz.

Borsa verilerinin teknik analizlerini en iyi şekilde yapan deneyimli borsa brokırlarından destek alıyoruz. Gerektiğinde ayrıntılı olarak hisse analizleri yapıyoruz. Borsa tüyoları veriyoruz. KAP bilgilerini paylaşıyoruz.

Altın ve diğer emtia borsalarının da yakından izlenmesine aracılık ediyoruz.  BİST çatısı altında birleşen VOB (Vadeli Opsiyon Borsası) kapsamındaki yürüyen tüm altın borsası ve vadeli döviz alım satım işlemleri için yatırım yeri portalını takip etmelisiniz. Altın fiyatları, Avro ve Dolar fiyatları ve Borsa Endeksi anlık olarak ekranımızın üst köşesinde yer alıyor.

Piyasalar ve borsa takip yatırım yerinden izlenir.

Terimler Sözlüğü :

Broker: Alım ve satım işlemlerine belli bir komisyon karşılığı aracılık eden, işlemleri kendi adına ancak taraf olduğu kişi veya kurumlar hesabına yapan işlemcilere verilen isimdir.

Teknik Analiz: Fiyat, hacim gibi göstergelerden hareketle, geçmiş dönem piyasa hareketlerinin analiz edilerek bu yolla geleceğe yönelik olarak fiyat tahminleri yapılmasıdır. Bu amaçla, çeşitli grafik oluşumlarından ve istatistiksel metodlardan faydalanılır. Grafikler üzerinde geçmiş fiyat hareketleri nedeniyle ortaya çıkan oluşumların gelecek için gösterge oluşturduğu, dolayısıyla bu tür oluşumların alım-satım için gösterge olarak kullanılabileceği varsayımına dayanır. Bu tür analizler, örneğin, geçmişte gerçekleşen en düşük fiyatların, diğer bir deyişle fiyatların döndüğü, yükselmeye başladığı noktaların “destek noktası” olduğu, dolayısıyla alım için bu noktaların beklenmesi (kriter olması) gerektiğini, yine geçmişte gerçekleşen en yüksek fiyatların “direnç” noktası olduğunu ve satım için dikkate alınması gerektiğini öngörür.

Vadeli Piyasalar: Vadeli piyasalar belirli bir ürünün, fiyatı bugünden sabitlenmek koşuluyla ileri bir tarihte teslim edilmesi taahhüdünü içeren sözleşmelerin alınıp satıldığı piyasalardır

Bu Hafta En Çok Okunanlar
Borsa Haberleri

Gündemden Haberler

 • Rusya'dan İlk Charter Uçuşlar 2 Eylül’de Başlayacak Devamı...
 • Teknoloji ve Tasarım Triosunun Şovu Devamı...
 • Tarım Kredi'den İnekleri Telef Olan Çifte Sigorta Hediyesi Devamı...
 • Ev Almak İsteyene 'Sandık' Devamı...
 • Hakkında Tutuklama Kararı Verilen İşadamı Teslim Oldu Devamı...
 • GYF’ye yatırım yapmanın 5 avantajı Devamı...
 • ABD'de Kişisel Gelir ve Harcamalar Beklentiyi Karşıladı Devamı...

Videolu Haberler

 • 'Verimlilik' Tanıtım Filmi İzle...
 • Son teknoloji uzay gözlükleri SpaceGlasses İzle...
 • İskenderun Körfezinde Endüstriyel Simbiyoz Projesi Belgeseli İzle...
 • Bayraktar İHA otomatik inişe geçti İzle...
 • Helikopter Endüstrisi Fuarı başladı İzle...
 • İnsanlığı Bugüne Getiren En Önemli Buluşlar İzle...
 • 3D Printer Teknolojisi İzle...