web analytics
loading... loading...
loading...
Yükleniyor...
kapat
Bugün : 29 Temmuz 2016, Cuma

Borsa Haberleri

Vakıf Katılım’ın Borsa İstanbul Üyeliği Kabul Edildi
Borsa İstanbul, Vakıf Katılım’ın borsa üyeliğinin kabul edildiğini ve şirketin Kıymetli Madenler Piyasası’nda faaliyet göstereceğini duyurdu.
Gübre Fabrikaları'nda yönetim değişikliği
Gübre Fabrikaları'nda, yönetim kurulu üyelikleri değişti
Goodyear'de yönetim değişikliği
Goodyear'de yönetim kurulu üyeliğinde değişiklik oldu
Royal Halı'dan temettü ödemesi
Royal Halı bugün temettü ödemesi gerçekleştirdi
Taraf Gazetesi Borsada İşleme Kapatıldı
Borsa İstanbul, Taraf gazetesinin işlem sırasının kapatıldığını duyurdu
Borsa güne yüzde 0.54 artı puanla başladı
BİST-100 endeksi yüzde 0.54 yükselişle 75.482 seviyesinden güne başladı
Piyasalara yön veren gelişmeler
Bugün yapılacak Yüksek Askeri Şura (YAŞ) öncesinde TSK’dan 149 General, 1099 subay ve 436 astsubay ihraç edildi.Bugün yapılacak Yüksek Askeri Şura (YAŞ) öncesinde TSK’dan 149 General, 1099 subay ve 436 astsubay ihraç edildi.
Günün önemli şirket haberleri
Borsada işlem gören şirketlerden günün önemli şirket haberlerini Yatırım yeri olarak sizler için derledik.
Şeker Yatırım BIST Yorumu
Güne tepki yükselişiyle başlayan BIST 100 endeksi bu eğilimi güçlendirerek günü %1,88 yükselişle 75.076 puandan kapattı.

Güncel Borsa Yorumları ve Analizleri

Yatırım yeri borsa yorumlarını güncel ve sağlıklı olarak takip edebileceğiniz en iyi adres. Günlük olarak çok sayıda aracı kurumun yayınladığı yorumlardan sizin için en sağlıklı olanını seçiyoruz. Hisse senetleri ekranımızda canlı borsa olarak (kayan yazı) yer alıyor. BİST başta olmak üzere diğer borsalardaki gelişmelere de önem veriyoruz.

Yatırım yeri ayrıcalığında; BİST (İMKB) 100, BİST (İMKB) 30 da güncel borsa endeksi gelişmelerini izleyebilirsiniz. Canlı olarak tüm borsa seansların özetlerini uzman görüşüyle birlikte sizlerle paylaşıyoruz.

Borsa verilerinin teknik analizlerini en iyi şekilde yapan deneyimli borsa brokırlarından destek alıyoruz. Gerektiğinde ayrıntılı olarak hisse analizleri yapıyoruz. Borsa tüyoları veriyoruz. KAP bilgilerini paylaşıyoruz.

Altın ve diğer emtia borsalarının da yakından izlenmesine aracılık ediyoruz.  BİST çatısı altında birleşen VOB (Vadeli Opsiyon Borsası) kapsamındaki yürüyen tüm altın borsası ve vadeli döviz alım satım işlemleri için yatırım yeri portalını takip etmelisiniz. Altın fiyatları, Avro ve Dolar fiyatları ve Borsa Endeksi anlık olarak ekranımızın üst köşesinde yer alıyor.

Piyasalar ve borsa takip yatırım yerinden izlenir.

Terimler Sözlüğü :

Broker: Alım ve satım işlemlerine belli bir komisyon karşılığı aracılık eden, işlemleri kendi adına ancak taraf olduğu kişi veya kurumlar hesabına yapan işlemcilere verilen isimdir.

Teknik Analiz: Fiyat, hacim gibi göstergelerden hareketle, geçmiş dönem piyasa hareketlerinin analiz edilerek bu yolla geleceğe yönelik olarak fiyat tahminleri yapılmasıdır. Bu amaçla, çeşitli grafik oluşumlarından ve istatistiksel metodlardan faydalanılır. Grafikler üzerinde geçmiş fiyat hareketleri nedeniyle ortaya çıkan oluşumların gelecek için gösterge oluşturduğu, dolayısıyla bu tür oluşumların alım-satım için gösterge olarak kullanılabileceği varsayımına dayanır. Bu tür analizler, örneğin, geçmişte gerçekleşen en düşük fiyatların, diğer bir deyişle fiyatların döndüğü, yükselmeye başladığı noktaların “destek noktası” olduğu, dolayısıyla alım için bu noktaların beklenmesi (kriter olması) gerektiğini, yine geçmişte gerçekleşen en yüksek fiyatların “direnç” noktası olduğunu ve satım için dikkate alınması gerektiğini öngörür.

Vadeli Piyasalar: Vadeli piyasalar belirli bir ürünün, fiyatı bugünden sabitlenmek koşuluyla ileri bir tarihte teslim edilmesi taahhüdünü içeren sözleşmelerin alınıp satıldığı piyasalardır

Bu Hafta En Çok Okunanlar
Borsa Haberleri

Gündemden Haberler

Videolu Haberler

  • Giyilebilen Google Teknolojisi İzle...
  • Namaz kılan robot, görenleri şaşırtıyor. İzle...
  • Bayraktar İHA otomatik inişe geçti İzle...
  • 3. Havalimanının tanıtım görüntüleri İzle...
  • Bu kalem bildiğiniz gibi değil İzle...
  • Atak helikopteri teslim Töreni İzle...
  • Dünya'nın En Büyük 10 Ülkesi İzle...