loading... loading...
loading...
Yükleniyor...
kapat
döviz
loading... Loading...
loading... Loading...
döviz
Bugün : 30 Mart 2015, Pazartesi

Borsa Haberleri

Borsada kazandıran 17 şirket
Yılın ilk çeyreğine dair sonuçlar ortaya çıktı. Üç aylık verilere göre borsada ve yatırım enstrümanlarında altın ve gayrimenkul öne çıkıyor.
Sabancı kar payı ödeme tarihini açıkladı
Sabancı Holding, 2014 yılı faaliyet karından dağıtılacak kar payı dağıtım tarihini açıkladı
Foreks işlem saatleri değişiyor
Yaz saati uygulaması nedeniyle saatler 29 Mart Pazar günü 03.00’ten itibaren bir saat ileri alınacak, foreks piyasasında işlem saatleri değişecek
Borsa güne yüzde 0.30 düşüşle başladı
Borsa İstanbul 100 endeksi güne yüzde 0,30 değer kaybıyla 81.240 puandan başladı
Piyasalara yön veren gelişmeler
Almanya’da GFK tüketici güveni Nisan ayında beklentilerin üzerinde 10,0 olarak açıklandı ve Almanya’daki tüketicilerin gelecek ile ilgili daha iyimser olduklarını gösterdi.
Günün önemli şirket haberleri
Borsada işlem gören şirketlerden günün önemli şirket haberlerini sizler için derledik.
Gedik Yatırım BIST Yorumu
Bugün 81.200’ün desteğinin de altında bir açılış bekliyoruz.
Şeker Yatırım BIST Yorumu
Borsa İstanbul’un güne satıcılı bir başlangıç yapmasını bekliyoruz.
Ekinciler Yatırım BIST Yorumu
Haftanın son işlem gününde ABD’den gelecek büyüme verileri ve jeopolitik gelişmeler BIST üzerinde etkili olacaktır.

Güncel Borsa Yorumları ve Analizleri

Yatırım yeri borsa yorumlarını güncel ve sağlıklı olarak takip edebileceğiniz en iyi adres. Günlük olarak çok sayıda aracı kurumun yayınladığı yorumlardan sizin için en sağlıklı olanını seçiyoruz. Hisse senetleri ekranımızda canlı borsa olarak (kayan yazı) yer alıyor. BİST başta olmak üzere diğer borsalardaki gelişmelere de önem veriyoruz.

Yatırım yeri ayrıcalığında; BİST (İMKB) 100, BİST (İMKB) 30 da güncel borsa endeksi gelişmelerini izleyebilirsiniz. Canlı olarak tüm borsa seansların özetlerini uzman görüşüyle birlikte sizlerle paylaşıyoruz.

Borsa verilerinin teknik analizlerini en iyi şekilde yapan deneyimli borsa brokırlarından destek alıyoruz. Gerektiğinde ayrıntılı olarak hisse analizleri yapıyoruz. Borsa tüyoları veriyoruz. KAP bilgilerini paylaşıyoruz.

Altın ve diğer emtia borsalarının da yakından izlenmesine aracılık ediyoruz.  BİST çatısı altında birleşen VOB (Vadeli Opsiyon Borsası) kapsamındaki yürüyen tüm altın borsası ve vadeli döviz alım satım işlemleri için yatırım yeri portalını takip etmelisiniz. Altın fiyatları, Avro ve Dolar fiyatları ve Borsa Endeksi anlık olarak ekranımızın üst köşesinde yer alıyor.

Piyasalar ve borsa takip yatırım yerinden izlenir.

Terimler Sözlüğü :

Broker: Alım ve satım işlemlerine belli bir komisyon karşılığı aracılık eden, işlemleri kendi adına ancak taraf olduğu kişi veya kurumlar hesabına yapan işlemcilere verilen isimdir.

Teknik Analiz: Fiyat, hacim gibi göstergelerden hareketle, geçmiş dönem piyasa hareketlerinin analiz edilerek bu yolla geleceğe yönelik olarak fiyat tahminleri yapılmasıdır. Bu amaçla, çeşitli grafik oluşumlarından ve istatistiksel metodlardan faydalanılır. Grafikler üzerinde geçmiş fiyat hareketleri nedeniyle ortaya çıkan oluşumların gelecek için gösterge oluşturduğu, dolayısıyla bu tür oluşumların alım-satım için gösterge olarak kullanılabileceği varsayımına dayanır. Bu tür analizler, örneğin, geçmişte gerçekleşen en düşük fiyatların, diğer bir deyişle fiyatların döndüğü, yükselmeye başladığı noktaların “destek noktası” olduğu, dolayısıyla alım için bu noktaların beklenmesi (kriter olması) gerektiğini, yine geçmişte gerçekleşen en yüksek fiyatların “direnç” noktası olduğunu ve satım için dikkate alınması gerektiğini öngörür.

Vadeli Piyasalar: Vadeli piyasalar belirli bir ürünün, fiyatı bugünden sabitlenmek koşuluyla ileri bir tarihte teslim edilmesi taahhüdünü içeren sözleşmelerin alınıp satıldığı piyasalardır

Bu Hafta En Çok Okunanlar
Borsa Haberleri

Gündemden Haberler

Videolu Haberler

  • Samsung akıllı bisiklet yaptı. İzle...
  • Taşınabilir yazıcı İzle...
  • Giyilebilen Google Teknolojisi İzle...
  • İnsansız hava aracı ile pizza servisi İzle...
  • Adım adım otomobil üretimi İzle...
  • IHA Bayraktar 24 Saat Havada Kaldı İzle...
  • Tarihi binalarda teknoloji devrimi İzle...
alt bölüm
Yatırım Yeri İletişim Bilgileri
Girişimci Ajansı Danışmanlık Ltd. Şti.
Kızılırmak Mah. Ufuk Üni. Cad.
Ambrosia Plaza No: 18/11
Çankaya / Ankara
alt bölüm sağ, yatırım