web analytics
loading... loading...
loading...
Yükleniyor...
kapat
Bugün : 28 Eylül 2016, Çarşamba

Yatırım Yeri Borsa Haberleri

Vakıf Faktoring Özel Durum Açıklaması
Vakıf Faktoring tarafından yurtiçinde halka arz edilmeksizin sadece nitelikli yatırımcılara satılmak üzere 16-17 Mayıs 2016 talep toplama işlemi gerçekleşen, vade başlangıç tarihi 18.05.2016,vade bitiş tarihi 28.09.2016 olan 114.163.000 TL nominal değerli TRFVFAS91614 ISIN Kodlu Bononun bugün itibarıyla vadesi gelmiş olup, itfa ödemesi yapılmıştır
Doğuş Otomotiv hisse geri alımı
Doğuş Otomotiv hisse geri alım kapsamında 500.319 adet alım daha yaptı
Coca-Cola İçecek A.Ş Kredi Derecelendirme
Moody's 27 Eylül 2016 tarihinde Coca-Cola İçecek A.Ş. (CCİ)'nin "Baa3" seviyesinde olan uzun vadeli kredi notunu teyit etmiştir. CCİ'in notunun görünümü de "Durağan"olarak teyit edilmiştir.Bu derecelendirme Türkiye'nin kredi notunun düşürülmesini takiben yapılmıştır. CCİ'nin uzunvadeli kredi notu Türkiye'nin ulusal borçlanma notu olan "Ba1"in bir basamak üzerinde ve ulusal yabancı para borçlanma tavanı kredi notu olan "Baa2"nin bir kademe altındadır. Baa3 not teyidi, CCİ'nin bağımsız kredi profili ve The Coca-Cola Company'nin nota bir basamak katkısının birleşimidir. CCİ'nin bağımsız kredi profili, güçlü nakit bakiyeleri, uzun vadeli kredi portföyü ile desteklenen finansallarının ve likiditesinin iyileşmesi ile yurtiçi ve yurtdışı piyasalardaki güçlü varlığını yansıtmaktadır.
Polisan Holding A.S. Pay Alımı
POLISAN HOLDING A.S.27.09.2016 - 27.09.2016 tarihleri arasında payları ile ilgili olarak 4,33 - 4,34 TL fiyat aralıgından 4.900 adet alıs islemi ve 0 adet satıs islemtarafımca gerçeklestirilmistir. Bu islemle birlikte POLISAN HOLDING A.S. sermayesindeki paylarımız/oy haklarımız 27.09.2016 tarihi itibariyle %17,078 sınırına ulasmıstır.
Altın 1325 seviyesinde
Altın, ABD'de tüketici güveninin 9 yılın zirvesine çıkmasının ardından kayıplarını korudu
Borsa güne yüzde 0.15 artı puanla başladı
Borsa İstanbul güne yüzde 0.15 yükselişle 77.273 seviyesinden başladı
Piyasalara yön veren gelişmeler
Hazine Müsteşarlığının düzenlemiş olduğu 2 ihalenin detayını incelediğimizde, 5 yıl vadeli sabit kuponlu devlet tahvilinde 1 milyar 426,9 milyon TL satış yapılırken, ihalede ortalama bileşik faiz %9.28 şeklinde oluştu.
Günün önemli şirket haberleri
Borsada işlem gören şirketlerden günün önemli şirket haberlerini Yatırım yeri olarak sizler için derledik.
İntegral Menkul Değerler BIST Günlük Bülten
BIST endeksi dün bir miktar tepki göstermeye çalıştı ancak sınırlı bir tepkinin geldiğini izledik.

Güncel Borsa Yorumları ve Analizleri

Yatırım yeri borsa yorumlarını güncel ve sağlıklı olarak takip edebileceğiniz en iyi adres. Günlük olarak çok sayıda aracı kurumun yayınladığı yorumlardan sizin için en sağlıklı olanını seçiyoruz. Hisse senetleri ekranımızda canlı borsa olarak (kayan yazı) yer alıyor. BİST başta olmak üzere diğer borsalardaki gelişmelere de önem veriyoruz.

Yatırım yeri ayrıcalığında; BİST (İMKB) 100, BİST (İMKB) 30 da güncel borsa endeksi gelişmelerini izleyebilirsiniz. Canlı olarak tüm borsa seansların özetlerini uzman görüşüyle birlikte sizlerle paylaşıyoruz.

Borsa verilerinin teknik analizlerini en iyi şekilde yapan deneyimli borsa brokırlarından destek alıyoruz. Gerektiğinde ayrıntılı olarak hisse analizleri yapıyoruz. Borsa tüyoları veriyoruz. KAP bilgilerini paylaşıyoruz.

Altın ve diğer emtia borsalarının da yakından izlenmesine aracılık ediyoruz.  BİST çatısı altında birleşen VOB (Vadeli Opsiyon Borsası) kapsamındaki yürüyen tüm altın borsası ve vadeli döviz alım satım işlemleri için yatırım yeri portalını takip etmelisiniz. Altın fiyatları, Avro ve Dolar fiyatları ve Borsa Endeksi anlık olarak ekranımızın üst köşesinde yer alıyor.

Piyasalar ve borsa takip yatırım yerinden izlenir.

Terimler Sözlüğü :

Broker: Alım ve satım işlemlerine belli bir komisyon karşılığı aracılık eden, işlemleri kendi adına ancak taraf olduğu kişi veya kurumlar hesabına yapan işlemcilere verilen isimdir.

Teknik Analiz: Fiyat, hacim gibi göstergelerden hareketle, geçmiş dönem piyasa hareketlerinin analiz edilerek bu yolla geleceğe yönelik olarak fiyat tahminleri yapılmasıdır. Bu amaçla, çeşitli grafik oluşumlarından ve istatistiksel metodlardan faydalanılır. Grafikler üzerinde geçmiş fiyat hareketleri nedeniyle ortaya çıkan oluşumların gelecek için gösterge oluşturduğu, dolayısıyla bu tür oluşumların alım-satım için gösterge olarak kullanılabileceği varsayımına dayanır. Bu tür analizler, örneğin, geçmişte gerçekleşen en düşük fiyatların, diğer bir deyişle fiyatların döndüğü, yükselmeye başladığı noktaların “destek noktası” olduğu, dolayısıyla alım için bu noktaların beklenmesi (kriter olması) gerektiğini, yine geçmişte gerçekleşen en yüksek fiyatların “direnç” noktası olduğunu ve satım için dikkate alınması gerektiğini öngörür.

Vadeli Piyasalar: Vadeli piyasalar belirli bir ürünün, fiyatı bugünden sabitlenmek koşuluyla ileri bir tarihte teslim edilmesi taahhüdünü içeren sözleşmelerin alınıp satıldığı piyasalardır

Bu Hafta En Çok Okunanlar
Borsa Haberleri

Gündemden Haberler

 • Türkiye’ye yabancı yatırımcı ilgisi azalmaz Devamı...
 • Teknoloji, çalışanları tatilde de işe bağlıyor Devamı...
 • Dolar endeksi 2 günlük kayıplarını korudu Devamı...
 • Gelişen ülke borsalarının çoğu düşüşte Devamı...
 • Avrupa otomotiv pazarı yüzde 8,5 büyüdü Devamı...
 • Polisan Holding A.S. Pay Alımı Devamı...
 • Coca-Cola İçecek A.Ş Kredi Derecelendirme Devamı...

Videolu Haberler

 • Son teknoloji uzay gözlükleri SpaceGlasses İzle...
 • Geleceğin Teknolojisi: Akıllı Yüzük (Nod) İzle...
 • İnsansız hava aracı ile pizza servisi İzle...
 • 'Verimlilik' Tanıtım Filmi İzle...
 • Taşınabilir yazıcı İzle...
 • Namaz kılan robot, görenleri şaşırtıyor. İzle...
 • Atak helikopteri teslim Töreni İzle...