web analytics
loading... loading...
loading...
Yükleniyor...
kapat

Yatırım Yeri Borsa Haberleri

Turkcell A.Ş. Özel Durum
Turkcell A.Ş. açıklaması;Şirketimiz nezdinde gerçekleştirilen vergi incelemeleri sonucunda 2 Ocak 2014 tarihli özel durum açıklamamızda belirtilen, toplam (gecikme faizi hariç) 455 milyon TL tutarındaki cezalı Özel İletişim Vergisi tarhiyatları ve bunlar dışında kalan yaklaşık 20 milyon TL tutarındaki kamu alacakları için 6736 sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Kanun'dan yararlanılması amacıyla başvuru yapılmıştır. Bahsi geçen yapılandırma kapsamında, yurtiçi ÜFE dahil yaklaşık 130 milyon TL tutarındaki toplam yükümlülüğün 30 Kasım 2016 tarihine kadar peşin olarak ödenmesi suretiyle, söz konusu ihtilaflar ile inceleme ve tarhiyat safhasında bulunan işlemlerin sonlandırılması öngörülmektedir.
Bugün en çok ne kazandırdı?
Yatırım yeri tarafından derlenen habere göre, 27 Ekim 2016 tarihi itibariyle en çok ve en az kazandıran yatırım araçlarını araştırdık.
Yabancılar 284 milyon dolarlık hisse senedi aldı
Yurt dışında yerleşik kişilerin portföyündeki hisse senedi ve DİBS piyasa değeri arttı
Reysas GYO Kira Geliri
Reysas GYO açıklaması;Şirketimiz portföyünde yer alan Adana İli Sarıçam İlçesi Suluca Mahallesi 622 Ada 4 Parsel üzerindeki 18.199 m2 arsa üzerinde bulunan 9.954 m2'lik deponun 3.600 m2'lik depolama alanı Reysaş Taşımacılık ve Lojistik Tic.A.Ş.'ye 1 seneliğine kiraya verilmiştir. Kiraya verilen depodan 1 senede yaklaşık KDV dahil 150.000 $ gelir elde edilecektir.
Ostim A.Ş. Bedelsiz Kararı
Ostim A.Ş. açıklaması;Yönetim Kurulumuz 27.10.2016 tarihli 2016/40 sayılı toplantısında; 1. Şirketimizin 50.000.000 TL kayıtlı sermaye tavanı içerisinde 18.000.000 TL olan çıkarılmış sermayesinin, tamamı iç kaynaklardan karşılanmak üzere (%50) 9.000.000 TL artırılarak toplam 27.000.000 TL'ye çıkartılmasına, 2. TTK'nin 457. Maddesince İç kaynaklardan karşılanacak olan 9.000.000 TL bedelsiz sermaye artırım kalemlerinin; "8.998.706,35 TL'si Özel Fonlardan", "1.293,65 TL'si Olağanüstü Yedeklerden" karşılanmasına, bu kaynakların gerçekliği ve şirket malvarlığı içinde var oldukları konusunda garanti verilmesine, 3. Şirketimizin mevcut 18.000.000 TL çıkarılmış sermayesi her biri 1 TL değerinde; 1.800.000 adet A grubu ve 16.200.000 adet B grubu hamiline olmak üzere 18.000.000 adet paya ayrılmış olup, bu Yönetim Kurulu kararımız ile başlatılan %50 oranında bedelsiz sermaye artırımı sonucunda A grubu paylar 900.000 adet artarak 2.700.000 adede, B grubu paylar 8.100.000 adet artarak 24.300.000 adete ve toplam paylarımızın 27.000.000 adete ulaşmasına, 4. Yönetim Kurulumuz tarafından alınan kararların SPK mevzuatı çerçevesinde yürütülmesi için Genel Müdürlüğün yetkilendirilmesine, Karar Verilmiştir.
Yatırımın Yönü
BIST 100; 79000 desteğinden dönen endeks 79397 seviyesinden kapandı.
Borsa güne yüzde 0.07 eksi puanla başladı
BİST-100 güne yüzde 0.07 düşüşle 79.343 seviyesinden başladı
Piyasalara yön veren gelişmeler
Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, faiz konusunda yapmış olduğu değerlendirmede en iyi faizlerin sıfır seviyesine kalması gerektiğini belirtti.
Günün önemli şirket haberleri
Borsada işlem gören şirketlerden günün önemli şirket haberlerini Yatırım yeri olarak sizler için derledik.

Güncel Borsa Yorumları ve Analizleri

Yatırım yeri borsa yorumlarını güncel ve sağlıklı olarak takip edebileceğiniz en iyi adres. Günlük olarak çok sayıda aracı kurumun yayınladığı yorumlardan sizin için en sağlıklı olanını seçiyoruz. Hisse senetleri ekranımızda canlı borsa olarak (kayan yazı) yer alıyor. BİST başta olmak üzere diğer borsalardaki gelişmelere de önem veriyoruz.

Yatırım yeri ayrıcalığında; BİST (İMKB) 100, BİST (İMKB) 30 da güncel borsa endeksi gelişmelerini izleyebilirsiniz. Canlı olarak tüm borsa seansların özetlerini uzman görüşüyle birlikte sizlerle paylaşıyoruz.

Borsa verilerinin teknik analizlerini en iyi şekilde yapan deneyimli borsa brokırlarından destek alıyoruz. Gerektiğinde ayrıntılı olarak hisse analizleri yapıyoruz. Borsa tüyoları veriyoruz. KAP bilgilerini paylaşıyoruz.

Altın ve diğer emtia borsalarının da yakından izlenmesine aracılık ediyoruz.  BİST çatısı altında birleşen VOB (Vadeli Opsiyon Borsası) kapsamındaki yürüyen tüm altın borsası ve vadeli döviz alım satım işlemleri için yatırım yeri portalını takip etmelisiniz. Altın fiyatları, Avro ve Dolar fiyatları ve Borsa Endeksi anlık olarak ekranımızın üst köşesinde yer alıyor.

Piyasalar ve borsa takip yatırım yerinden izlenir.

Terimler Sözlüğü :

Broker: Alım ve satım işlemlerine belli bir komisyon karşılığı aracılık eden, işlemleri kendi adına ancak taraf olduğu kişi veya kurumlar hesabına yapan işlemcilere verilen isimdir.

Teknik Analiz: Fiyat, hacim gibi göstergelerden hareketle, geçmiş dönem piyasa hareketlerinin analiz edilerek bu yolla geleceğe yönelik olarak fiyat tahminleri yapılmasıdır. Bu amaçla, çeşitli grafik oluşumlarından ve istatistiksel metodlardan faydalanılır. Grafikler üzerinde geçmiş fiyat hareketleri nedeniyle ortaya çıkan oluşumların gelecek için gösterge oluşturduğu, dolayısıyla bu tür oluşumların alım-satım için gösterge olarak kullanılabileceği varsayımına dayanır. Bu tür analizler, örneğin, geçmişte gerçekleşen en düşük fiyatların, diğer bir deyişle fiyatların döndüğü, yükselmeye başladığı noktaların “destek noktası” olduğu, dolayısıyla alım için bu noktaların beklenmesi (kriter olması) gerektiğini, yine geçmişte gerçekleşen en yüksek fiyatların “direnç” noktası olduğunu ve satım için dikkate alınması gerektiğini öngörür.

Vadeli Piyasalar: Vadeli piyasalar belirli bir ürünün, fiyatı bugünden sabitlenmek koşuluyla ileri bir tarihte teslim edilmesi taahhüdünü içeren sözleşmelerin alınıp satıldığı piyasalardır

Bu Hafta En Çok Okunanlar
Borsa Haberleri

Gündemden Haberler

Videolu Haberler

  • Gelisen teknoloji ve konsept tasarimlar İzle...
  • 'Verimlilik' Tanıtım Filmi İzle...
  • 3. Havalimanının tanıtım görüntüleri İzle...
  • 3D Printer Teknolojisi İzle...
  • İnsansız hava aracı ile pizza servisi İzle...
  • Her cihazla çalışan sanal klavye İzle...
  • Apple'ın yeni ürünü APPLE WATCH İzle...