web analytics
loading... loading...
loading...
Yükleniyor...
kapat
döviz
loading... Loading...
loading... Loading...
döviz
Bugün : 23 Kasım 2014, Pazar
yatirimyeri.com

Borsa Haberleri

Borsa ve altın kazandırdı
Bu hafta yatırım araçlarından borsa ve altın yatırımcısına kazandırırken, döviz kaybettirdi
Piyasaları nasıl bir hafta bekliyor?
Türkiye ekonomisi yüksek faiz sarmalıyla boğuşurken dışarıda son haftalarda petrol fiyatlarının 76 dolara gerilemesiyle piyasalar destek buldu.
IMF Türkiye'ye ilişkin raporunu açıkladı
IMF'den yapılan yazılı açıklamada, IMF Yönetim Kurulu'nun Türkiye'ye ilişkin 4. Madde Konsültasyonunu tamamladığı bildirildi
Deutsche Bank hisse tavsiyelerini değiştirdi
Deutsche Bank, Türk hisse senedi piyasasına yönelik tavsiyelerinde değişikliğe gitti
Borsa son 3.5 ayın en yükseğinde
Borsa İstanbul 100 (BIST 100) endeksi güne önceki kapanışa göre 342 puanlık artışla başladı
Günün Önemli Şirket Haberleri
Borsada işlem gören şirketlerden günün önemli şirket haberlerini sizler için derledik.
Gedik Yatırım BIST Yorumu
Bugün BİST-100 endeksinde alıcılı açılış bekliyoruz.
Şeker Yatırım BIST Yorumu
Bugün, kredi derecelendirme kuruluşu S&P’nin Türkiye değerlendirmesi merakla bekleniyor.
Ekinciler Yatırım BIST Yorumu
İlk önemli direnç noktası olan 81,500 puanın üzerinde gücünü ölçecek BISTburanın üzerinde kalamazsa kar satışlarına hazırlıklı olmak gerekecek.

Güncel Borsa Yorumları ve Analizleri

Yatırım yeri borsa yorumlarını güncel ve sağlıklı olarak takip edebileceğiniz en iyi adres. Günlük olarak çok sayıda aracı kurumun yayınladığı yorumlardan sizin için en sağlıklı olanını seçiyoruz. Hisse senetleri ekranımızda canlı borsa olarak (kayan yazı) yer alıyor. BİST başta olmak üzere diğer borsalardaki gelişmelere de önem veriyoruz.

Yatırım yeri ayrıcalığında; BİST (İMKB) 100, BİST (İMKB) 30 da güncel borsa endeksi gelişmelerini izleyebilirsiniz. Canlı olarak tüm borsa seansların özetlerini uzman görüşüyle birlikte sizlerle paylaşıyoruz.

Borsa verilerinin teknik analizlerini en iyi şekilde yapan deneyimli borsa brokırlarından destek alıyoruz. Gerektiğinde ayrıntılı olarak hisse analizleri yapıyoruz. Borsa tüyoları veriyoruz. KAP bilgilerini paylaşıyoruz.

Altın ve diğer emtia borsalarının da yakından izlenmesine aracılık ediyoruz.  BİST çatısı altında birleşen VOB (Vadeli Opsiyon Borsası) kapsamındaki yürüyen tüm altın borsası ve vadeli döviz alım satım işlemleri için yatırım yeri portalını takip etmelisiniz. Altın fiyatları, Avro ve Dolar fiyatları ve Borsa Endeksi anlık olarak ekranımızın üst köşesinde yer alıyor.

Piyasalar ve borsa takip yatırım yerinden izlenir.

Terimler Sözlüğü :

Broker: Alım ve satım işlemlerine belli bir komisyon karşılığı aracılık eden, işlemleri kendi adına ancak taraf olduğu kişi veya kurumlar hesabına yapan işlemcilere verilen isimdir.

Teknik Analiz: Fiyat, hacim gibi göstergelerden hareketle, geçmiş dönem piyasa hareketlerinin analiz edilerek bu yolla geleceğe yönelik olarak fiyat tahminleri yapılmasıdır. Bu amaçla, çeşitli grafik oluşumlarından ve istatistiksel metodlardan faydalanılır. Grafikler üzerinde geçmiş fiyat hareketleri nedeniyle ortaya çıkan oluşumların gelecek için gösterge oluşturduğu, dolayısıyla bu tür oluşumların alım-satım için gösterge olarak kullanılabileceği varsayımına dayanır. Bu tür analizler, örneğin, geçmişte gerçekleşen en düşük fiyatların, diğer bir deyişle fiyatların döndüğü, yükselmeye başladığı noktaların “destek noktası” olduğu, dolayısıyla alım için bu noktaların beklenmesi (kriter olması) gerektiğini, yine geçmişte gerçekleşen en yüksek fiyatların “direnç” noktası olduğunu ve satım için dikkate alınması gerektiğini öngörür.

Vadeli Piyasalar: Vadeli piyasalar belirli bir ürünün, fiyatı bugünden sabitlenmek koşuluyla ileri bir tarihte teslim edilmesi taahhüdünü içeren sözleşmelerin alınıp satıldığı piyasalardır

Bu Hafta En Çok Okunanlar
Borsa Haberleri

Gündemden Haberler

Videolu Haberler

  • Çarşılar ve Müşterileri - 1 İzle...
  • 3D Printer Teknolojisi İzle...
  • Bayraktar İHA otomatik inişe geçti İzle...
  • IHA Bayraktar 24 Saat Havada Kaldı İzle...
  • İskenderun Körfezinde Endüstriyel Simbiyoz Projesi Belgeseli İzle...
  • Geleceğin Teknolojisi: Akıllı Yüzük (Nod) İzle...
  • Giyilebilen Google Teknolojisi İzle...
alt bölüm
Yatırım Yeri İletişim Bilgileri
Girişimci Ajansı Danışmanlık Ltd. Şti.
Kızılırmak Mah. Ufuk Üni. Cad.
Ambrosia Plaza No: 18/11
Çankaya / Ankara
alt bölüm sağ, yatırım