web analytics
loading... loading...
loading...
Yükleniyor...
kapat
döviz
loading... Loading...
loading... Loading...
döviz
Bugün : 24 Nisan 2014, Perşembe
yatirimyeri.com
Borsa Haberleri
Turkish Yatırım BIST Yorumu
TCMB Başkanı Başçı’nın TCMB Olağan Genel Kurulu sonrası sunumunda yaptığı açıklamaları dikkate alarak da bu toplantıda bir faiz indirimi gelmesini beklemiyoruz.
Ekinciler Yatırım BIST Yorumu
BIST 100 günü yatay aşağı bir kapanışla %0,38 kayıpla kapattı. Çarşamba günü tatil olan iç piyasalarda, Perşembe günü yapılacak PPK toplantısının sonuçları, piyasanın gidişatı üzerinde etkili olacaktır.
24.04.2014 İntegral Menkul Değerler BIST BÜLTEN
Dün yurtiçinde piyasalar tatilken, Çin, Avrupa ve ABD tarafında önemli gelişmeler yaşandı. Bugün için ise piyasaların kulağı, PPK kararında.
Dört şirketin bedellisi onaylandı
SPK Haftalık Bülteni'ne göre dört şirketin bedelli sermaye artırım talebi Kurul tarafından olumlu karşılandı
THY için hedef fiyat belirlendi
Ziraat Yatırım, THY için 8.98TL hedef fiyat ile 'AL' önerisinde bulundu
BİM temettü ödemesini iki taksitle yapacak
BİM hisse başına net 0.68 TL nakit kâr payını iki taksitte ödeyecek
Işık FX Forex Bülten 22.04.2014
Dün doların uluslararası piyasada değer kazanması içeride de kurun 2.13 seviyesinin üzerinde tutunmasına sebep oldu.
Piyasalarda Yükseliş Sonrası Düzeltme Olacak mı?
Uzmanlar, uzun süredir yükselişte olan borsalarda yakın zamanda bir düzeltme yaşanacağına inanıyor.
Yünsa Hisseleri Neden Prim Yaptı?
Sabancı Holding’in halka açık iştiraki Yünsa, Çerkezköy’deki arazisini satma kararı aldı.

Güncel Borsa Yorumları ve Analizleri

Yatırım yeri borsa yorumlarını güncel ve sağlıklı olarak takip edebileceğiniz en iyi adres. Günlük olarak çok sayıda aracı kurumun yayınladığı yorumlardan sizin için en sağlıklı olanını seçiyoruz. Hisse senetleri ekranımızda canlı borsa olarak (kayan yazı) yer alıyor. BİST başta olmak üzere diğer borsalardaki gelişmelere de önem veriyoruz.

Yatırım yeri ayrıcalığında; BİST (İMKB) 100, BİST (İMKB) 30 da güncel borsa endeksi gelişmelerini izleyebilirsiniz. Canlı olarak tüm borsa seansların özetlerini uzman görüşüyle birlikte sizlerle paylaşıyoruz.

Borsa verilerinin teknik analizlerini en iyi şekilde yapan deneyimli borsa brokırlarından destek alıyoruz. Gerektiğinde ayrıntılı olarak hisse analizleri yapıyoruz. Borsa tüyoları veriyoruz. KAP bilgilerini paylaşıyoruz.

Altın ve diğer emtia borsalarının da yakından izlenmesine aracılık ediyoruz.  BİST çatısı altında birleşen VOB (Vadeli Opsiyon Borsası) kapsamındaki yürüyen tüm altın borsası ve vadeli döviz alım satım işlemleri için yatırım yeri portalını takip etmelisiniz. Altın fiyatları, Avro ve Dolar fiyatları ve Borsa Endeksi anlık olarak ekranımızın üst köşesinde yer alıyor.

Piyasalar ve borsa takip yatırım yerinden izlenir.

Terimler Sözlüğü :

Broker: Alım ve satım işlemlerine belli bir komisyon karşılığı aracılık eden, işlemleri kendi adına ancak taraf olduğu kişi veya kurumlar hesabına yapan işlemcilere verilen isimdir.

Teknik Analiz: Fiyat, hacim gibi göstergelerden hareketle, geçmiş dönem piyasa hareketlerinin analiz edilerek bu yolla geleceğe yönelik olarak fiyat tahminleri yapılmasıdır. Bu amaçla, çeşitli grafik oluşumlarından ve istatistiksel metodlardan faydalanılır. Grafikler üzerinde geçmiş fiyat hareketleri nedeniyle ortaya çıkan oluşumların gelecek için gösterge oluşturduğu, dolayısıyla bu tür oluşumların alım-satım için gösterge olarak kullanılabileceği varsayımına dayanır. Bu tür analizler, örneğin, geçmişte gerçekleşen en düşük fiyatların, diğer bir deyişle fiyatların döndüğü, yükselmeye başladığı noktaların “destek noktası” olduğu, dolayısıyla alım için bu noktaların beklenmesi (kriter olması) gerektiğini, yine geçmişte gerçekleşen en yüksek fiyatların “direnç” noktası olduğunu ve satım için dikkate alınması gerektiğini öngörür.

Vadeli Piyasalar: Vadeli piyasalar belirli bir ürünün, fiyatı bugünden sabitlenmek koşuluyla ileri bir tarihte teslim edilmesi taahhüdünü içeren sözleşmelerin alınıp satıldığı piyasalardır

Bu Hafta En Çok Okunanlar
Borsa Haberleri
Gündemden Haberler
Videolu Haberler
  • Yıldız : Hataları mutlaka görmemiz lazım İzle...
  • Doğalgaza zam var mı ? İzle...
  • Şimşek: Katar'la birçok projeye imza atabiliriz İzle...
  • Uludağ Ekonomi Zirvesi devam ediyor İzle...
  • TUSİAD Başkanı açıklamalarda bulundu İzle...
  • BALKANSİAD 8. Sinerji Toplantısı yapıldı İzle...
  • İçimizi ısıtacak bir buluş İzle...
Halkbank
alt bölüm
Yatırım Yeri İletişim Bilgileri
Girişimci Ajansı Danışmanlık Ltd. Şti.
Kızılırmak Mah. Ufuk Üni. Cad.
Ambrosia Plaza No: 18/11
Çankaya / Ankara
alt bölüm sağ, yatırım