web analytics
loading... loading...
loading...
Yükleniyor...
kapat
döviz
loading... Loading...
loading... Loading...
döviz
Bugün : 4 Ağustos 2015, Salı

Borsa Haberleri

TAV Havalimanı için TUT tavsiyesi
Şeker Yatırım, TAV Havalimanları hisse raporunda hedef ve tavsiye güncellemesine yer verildi
EBRD Türkiye'den büyük hisse alımı yapacak
Avrupa Kalkınma İmar ve Kalkınma Bankası, Türkiye'de rekor hisse yatırımı yapmaya hazırlanıyor
Türkiye'ye Asya'dan para aktı
Türkiye'ye, AB kaynaklı uluslararası doğrudan yatırım sermaye girişi yüzde 47,5 azalırken, Asya ülkelerinden gelen sermaye girişi yüzde 115 arttı
4 şirket bugün Ulusal Pazar'a geçti
Borsa İstanbul'da işlem gören 4 şirket için pazar değişikliği bugün gerçekleşiyor
Borsa yeni haftaya satıcılı başladı
Borsa İstanbul 100 endeksi haftanın ilk işlem gününde açılış seansında 30 puanlık düşüşle 79.879 puandan başladı
Piyasalara yön veren gelişmeler
Euro Bölgesinde Haziran ayında işsizlik oranı beklentilerin üzerinde %11,1 olarak açıklandı ve Mayıs ayına göre değişim göstermedi.
Şeker Yatırım BIST Yorumu
Cuma günü yaşanan %2’lik yükselişin ardından BİST tarafında bugün de hafif alıcı bir açılış görebiliriz.
İntegral Menkul Değerler 03.08.2015 BIST Günlük Bülten
Hisse senedi piyasalarında Cuma günü oldukça sert bir tepki gerçekleşti.
Murat Ülker SAF GYO'da hisse sattı!
Akiş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. (GYO) ve Ali Raif Dinçkök SAF GYO’nun yüzde 26,15 hissesini devraldı. Söz konusu hisseler arasında Murat Ülker ve Ahsen Özokur'un da payı bulunuyor.

Güncel Borsa Yorumları ve Analizleri

Yatırım yeri borsa yorumlarını güncel ve sağlıklı olarak takip edebileceğiniz en iyi adres. Günlük olarak çok sayıda aracı kurumun yayınladığı yorumlardan sizin için en sağlıklı olanını seçiyoruz. Hisse senetleri ekranımızda canlı borsa olarak (kayan yazı) yer alıyor. BİST başta olmak üzere diğer borsalardaki gelişmelere de önem veriyoruz.

Yatırım yeri ayrıcalığında; BİST (İMKB) 100, BİST (İMKB) 30 da güncel borsa endeksi gelişmelerini izleyebilirsiniz. Canlı olarak tüm borsa seansların özetlerini uzman görüşüyle birlikte sizlerle paylaşıyoruz.

Borsa verilerinin teknik analizlerini en iyi şekilde yapan deneyimli borsa brokırlarından destek alıyoruz. Gerektiğinde ayrıntılı olarak hisse analizleri yapıyoruz. Borsa tüyoları veriyoruz. KAP bilgilerini paylaşıyoruz.

Altın ve diğer emtia borsalarının da yakından izlenmesine aracılık ediyoruz.  BİST çatısı altında birleşen VOB (Vadeli Opsiyon Borsası) kapsamındaki yürüyen tüm altın borsası ve vadeli döviz alım satım işlemleri için yatırım yeri portalını takip etmelisiniz. Altın fiyatları, Avro ve Dolar fiyatları ve Borsa Endeksi anlık olarak ekranımızın üst köşesinde yer alıyor.

Piyasalar ve borsa takip yatırım yerinden izlenir.

Terimler Sözlüğü :

Broker: Alım ve satım işlemlerine belli bir komisyon karşılığı aracılık eden, işlemleri kendi adına ancak taraf olduğu kişi veya kurumlar hesabına yapan işlemcilere verilen isimdir.

Teknik Analiz: Fiyat, hacim gibi göstergelerden hareketle, geçmiş dönem piyasa hareketlerinin analiz edilerek bu yolla geleceğe yönelik olarak fiyat tahminleri yapılmasıdır. Bu amaçla, çeşitli grafik oluşumlarından ve istatistiksel metodlardan faydalanılır. Grafikler üzerinde geçmiş fiyat hareketleri nedeniyle ortaya çıkan oluşumların gelecek için gösterge oluşturduğu, dolayısıyla bu tür oluşumların alım-satım için gösterge olarak kullanılabileceği varsayımına dayanır. Bu tür analizler, örneğin, geçmişte gerçekleşen en düşük fiyatların, diğer bir deyişle fiyatların döndüğü, yükselmeye başladığı noktaların “destek noktası” olduğu, dolayısıyla alım için bu noktaların beklenmesi (kriter olması) gerektiğini, yine geçmişte gerçekleşen en yüksek fiyatların “direnç” noktası olduğunu ve satım için dikkate alınması gerektiğini öngörür.

Vadeli Piyasalar: Vadeli piyasalar belirli bir ürünün, fiyatı bugünden sabitlenmek koşuluyla ileri bir tarihte teslim edilmesi taahhüdünü içeren sözleşmelerin alınıp satıldığı piyasalardır

Bu Hafta En Çok Okunanlar
Borsa Haberleri

Gündemden Haberler

Videolu Haberler

  • 'Verimlilik' Tanıtım Filmi İzle...
  • Avrasya Tüneli Projesi İzle...
  • Her cihazla çalışan sanal klavye İzle...
  • Türk robotu da ALS için meydan okudu İzle...
  • Havasız lastik İzle...
  • Son teknoloji uzay gözlükleri SpaceGlasses İzle...
  • İnsansız hava aracı ile pizza servisi İzle...
alt bölüm
Yatırım Yeri İletişim Bilgileri
Girişimci Ajansı Danışmanlık Ltd. Şti.
Kızılırmak Mah. Ufuk Üni. Cad.
Ambrosia Plaza No: 18/11
Çankaya / Ankara
alt bölüm sağ, yatırım