web analytics
loading... loading...
loading...
Yükleniyor...
kapat
döviz
loading... Loading...
loading... Loading...
döviz
Bugün : 3 Temmuz 2015, Cuma

Borsa Haberleri

Borsa güne yükselişle başladı
Borsa İstanbul 100 endeksi, yüzde 0.16 yükselişle güne 81.008 puandan başladı.
Piyasalara yön veren gelişmeler
ABD’de tarım dışı istihdam değişimi Haziran ayında beklentilerin altında 223 bin artarken, Mayıs ayı verisinin de aşağı yönlü revize edildiği görülüyor.
Günün önemli şirket haberleri
Borsada işlem gören şirketlerden günün önemli şirket haberlerini sizler için derledik.
Gedik Yatırım BIST Yorumu
Bugün yurt içinde enflasyon verisi takip edilecek.
Şeker Yatırım BIST Yorumu
Yurt içinde açıklanacak enflasyon verisiyle Borsa İstanbul'un yönünü belirlemesini bekliyoruz.
Ekinciler Yatırım BIST Yorumu
İçeride koalisyon ile ilgili gelişmeler piyasa üzerinde etkili olacaktır.
ALB Forex 03.07.2015 BİST Bülten
Gözler Haziran ayı enflasyonda…
İntegral Menkul Değerler 03.07.2015 BIST Günlük Bülten
İç piyasada endeks-kur-faiz üçlüsü sakin seyrini koruyor. Dün 2.70 bölgesinde bulunan USDTRY, tarım dışı istihdam verisinin zayıf gelmesinin ardından bir miktar zayıflasa da 2.68-2.71 içerisinde hareket ediyor.
Yurtdışı yerleşiklerin hisse portföy değeri arttı
Yurtdışında yerleşik kişilerin portföyündeki hisse senedi ve DİBS piyasa değeri arttı

Güncel Borsa Yorumları ve Analizleri

Yatırım yeri borsa yorumlarını güncel ve sağlıklı olarak takip edebileceğiniz en iyi adres. Günlük olarak çok sayıda aracı kurumun yayınladığı yorumlardan sizin için en sağlıklı olanını seçiyoruz. Hisse senetleri ekranımızda canlı borsa olarak (kayan yazı) yer alıyor. BİST başta olmak üzere diğer borsalardaki gelişmelere de önem veriyoruz.

Yatırım yeri ayrıcalığında; BİST (İMKB) 100, BİST (İMKB) 30 da güncel borsa endeksi gelişmelerini izleyebilirsiniz. Canlı olarak tüm borsa seansların özetlerini uzman görüşüyle birlikte sizlerle paylaşıyoruz.

Borsa verilerinin teknik analizlerini en iyi şekilde yapan deneyimli borsa brokırlarından destek alıyoruz. Gerektiğinde ayrıntılı olarak hisse analizleri yapıyoruz. Borsa tüyoları veriyoruz. KAP bilgilerini paylaşıyoruz.

Altın ve diğer emtia borsalarının da yakından izlenmesine aracılık ediyoruz.  BİST çatısı altında birleşen VOB (Vadeli Opsiyon Borsası) kapsamındaki yürüyen tüm altın borsası ve vadeli döviz alım satım işlemleri için yatırım yeri portalını takip etmelisiniz. Altın fiyatları, Avro ve Dolar fiyatları ve Borsa Endeksi anlık olarak ekranımızın üst köşesinde yer alıyor.

Piyasalar ve borsa takip yatırım yerinden izlenir.

Terimler Sözlüğü :

Broker: Alım ve satım işlemlerine belli bir komisyon karşılığı aracılık eden, işlemleri kendi adına ancak taraf olduğu kişi veya kurumlar hesabına yapan işlemcilere verilen isimdir.

Teknik Analiz: Fiyat, hacim gibi göstergelerden hareketle, geçmiş dönem piyasa hareketlerinin analiz edilerek bu yolla geleceğe yönelik olarak fiyat tahminleri yapılmasıdır. Bu amaçla, çeşitli grafik oluşumlarından ve istatistiksel metodlardan faydalanılır. Grafikler üzerinde geçmiş fiyat hareketleri nedeniyle ortaya çıkan oluşumların gelecek için gösterge oluşturduğu, dolayısıyla bu tür oluşumların alım-satım için gösterge olarak kullanılabileceği varsayımına dayanır. Bu tür analizler, örneğin, geçmişte gerçekleşen en düşük fiyatların, diğer bir deyişle fiyatların döndüğü, yükselmeye başladığı noktaların “destek noktası” olduğu, dolayısıyla alım için bu noktaların beklenmesi (kriter olması) gerektiğini, yine geçmişte gerçekleşen en yüksek fiyatların “direnç” noktası olduğunu ve satım için dikkate alınması gerektiğini öngörür.

Vadeli Piyasalar: Vadeli piyasalar belirli bir ürünün, fiyatı bugünden sabitlenmek koşuluyla ileri bir tarihte teslim edilmesi taahhüdünü içeren sözleşmelerin alınıp satıldığı piyasalardır

Bu Hafta En Çok Okunanlar
Borsa Haberleri

Gündemden Haberler

Videolu Haberler

  • Adım adım otomobil üretimi İzle...
  • Helikopter Endüstrisi Fuarı başladı İzle...
  • İnsanlığı Bugüne Getiren En Önemli Buluşlar İzle...
  • Apple'ın yeni ürünü APPLE WATCH İzle...
  • Atak helikopteri teslim Töreni İzle...
  • Namaz kılan robot, görenleri şaşırtıyor. İzle...
  • İskenderun Körfezinde Endüstriyel Simbiyoz Projesi Belgeseli İzle...
alt bölüm
Yatırım Yeri İletişim Bilgileri
Girişimci Ajansı Danışmanlık Ltd. Şti.
Kızılırmak Mah. Ufuk Üni. Cad.
Ambrosia Plaza No: 18/11
Çankaya / Ankara
alt bölüm sağ, yatırım