web analytics
loading... loading...
loading...
Yükleniyor...
kapat
Bugün : 30 Nisan 2016, Cumartesi

Borsa Haberleri

Bugün en çok ne kazandırdı?
Yatırım yeri tarafından derlenen habere göre, 29 Nisan 2016 tarihi itibariyle en çok ve en az kazandıran yatırım araçlarını araştırdık.
Şekerbank hisselerini geri aldı
Şekerbank'ın icradan hisse satışı ihalesi bugün yapıldı, Şekerbank kendi hisselerini geri aldı
Sanko Pazarlama temettü tarihi
Sanko Pazarlama 2015 temettüsünü 07/06/2016 tarihinde dağıtacak
Akfen Holding bugün Borsa İstanbul'dan çıkıyor
Hisse geri alımı ile paylarını toplayan Akfen Holding, bugün itibariyle Borsa İstanbul'dan çıkıyor.
Ford Oto karı piyasa beklentisinin biraz altında
Ford Otosan'ın 1. çeyrekte açıkladığı kar rakamının piyasa beklentisinin biraz altında kalması hisse fiyatına olumsuz yansıdı.
Ege Gübre'de olumlu bilanço
Ege Gübre'nin olumlu gelen 1. çeyrek finansal sonuçları hisseye olumlu yansıdı.
Turkcell 1. çeyrek bilançosunu açıkladı
Turkcell İletişim Hizmetleri 2016 1. çeyrek bilançosunda 563 milyon TL kar açıkladı
Borsa İstanbul Yönetmeliği'nde flaş değişiklik
Borsa İstanbul A.Ş. Borsacılık Faaliyetlerine İlişkin Esaslar Yönetmelik'te değişiklik yapıldı
Borsa güne yüzde 0.06 yükselişle başladı
BİST-100 endeksi yeni güne yüzde 0.06 yükselişle 85.525 puandan açıldı

Güncel Borsa Yorumları ve Analizleri

Yatırım yeri borsa yorumlarını güncel ve sağlıklı olarak takip edebileceğiniz en iyi adres. Günlük olarak çok sayıda aracı kurumun yayınladığı yorumlardan sizin için en sağlıklı olanını seçiyoruz. Hisse senetleri ekranımızda canlı borsa olarak (kayan yazı) yer alıyor. BİST başta olmak üzere diğer borsalardaki gelişmelere de önem veriyoruz.

Yatırım yeri ayrıcalığında; BİST (İMKB) 100, BİST (İMKB) 30 da güncel borsa endeksi gelişmelerini izleyebilirsiniz. Canlı olarak tüm borsa seansların özetlerini uzman görüşüyle birlikte sizlerle paylaşıyoruz.

Borsa verilerinin teknik analizlerini en iyi şekilde yapan deneyimli borsa brokırlarından destek alıyoruz. Gerektiğinde ayrıntılı olarak hisse analizleri yapıyoruz. Borsa tüyoları veriyoruz. KAP bilgilerini paylaşıyoruz.

Altın ve diğer emtia borsalarının da yakından izlenmesine aracılık ediyoruz.  BİST çatısı altında birleşen VOB (Vadeli Opsiyon Borsası) kapsamındaki yürüyen tüm altın borsası ve vadeli döviz alım satım işlemleri için yatırım yeri portalını takip etmelisiniz. Altın fiyatları, Avro ve Dolar fiyatları ve Borsa Endeksi anlık olarak ekranımızın üst köşesinde yer alıyor.

Piyasalar ve borsa takip yatırım yerinden izlenir.

Terimler Sözlüğü :

Broker: Alım ve satım işlemlerine belli bir komisyon karşılığı aracılık eden, işlemleri kendi adına ancak taraf olduğu kişi veya kurumlar hesabına yapan işlemcilere verilen isimdir.

Teknik Analiz: Fiyat, hacim gibi göstergelerden hareketle, geçmiş dönem piyasa hareketlerinin analiz edilerek bu yolla geleceğe yönelik olarak fiyat tahminleri yapılmasıdır. Bu amaçla, çeşitli grafik oluşumlarından ve istatistiksel metodlardan faydalanılır. Grafikler üzerinde geçmiş fiyat hareketleri nedeniyle ortaya çıkan oluşumların gelecek için gösterge oluşturduğu, dolayısıyla bu tür oluşumların alım-satım için gösterge olarak kullanılabileceği varsayımına dayanır. Bu tür analizler, örneğin, geçmişte gerçekleşen en düşük fiyatların, diğer bir deyişle fiyatların döndüğü, yükselmeye başladığı noktaların “destek noktası” olduğu, dolayısıyla alım için bu noktaların beklenmesi (kriter olması) gerektiğini, yine geçmişte gerçekleşen en yüksek fiyatların “direnç” noktası olduğunu ve satım için dikkate alınması gerektiğini öngörür.

Vadeli Piyasalar: Vadeli piyasalar belirli bir ürünün, fiyatı bugünden sabitlenmek koşuluyla ileri bir tarihte teslim edilmesi taahhüdünü içeren sözleşmelerin alınıp satıldığı piyasalardır

Bu Hafta En Çok Okunanlar
Borsa Haberleri

Gündemden Haberler

Videolu Haberler

  • 3D Printer Teknolojisi İzle...
  • Her cihazla çalışan sanal klavye İzle...
  • Dünyanın ilk akıllı yolu! İzle...
  • Giyilebilen Google Teknolojisi İzle...
  • 'Verimlilik' Tanıtım Filmi İzle...
  • Atak helikopteri teslim Töreni İzle...
  • İnsansız hava aracı ile pizza servisi İzle...