web analytics
loading... loading...
loading...
Yükleniyor...
kapat
döviz
loading... Loading...
loading... Loading...
döviz
Bugün : 14 Ekim 2015, Çarşamba

Borsa Haberleri

Borsa İstanbul yatay açılış yaptı
Borsa İstanbul güne yüzde 0.05 oranında yükselişle başladı
Piyasalara yön veren gelişmeler
Atlanta Fed Başkanı Dennis Lockhart, yaptığı açıklamada Ekim veya Aralık ayının muhtemelen faiz artışı için uygun olduğunu fakat Fed’in halen verilere bağlı olacağını belirtti.
Günün önemli şirket haberleri
Borsada işlem gören şirketlerden günün önemli şirket haberlerini sizler için derledik.
İntegral Menkul Değerler 13.10.2015 BIST Günlük Bülten
Endekste 80000 direncine yakın noktalarda yorulmalar gözleniyor.
Gedik Yatırım BIST Yorumu
Bugün yurtiçinde veri akışı sakin.
Şeker Yatırım BIST Yorumu
Hafta sonu gerçekleşen terör eyleminin etkisinde güne satışlarla 78.500 seviyelerine geri çekilerek başlayan Borsa İstanbul, açılış ardından yönünü yeniden yukarı çevirerek 79.000 üzerine yükseldi.
ALB Forex 13.10.2015 BİST Bülten
Endeksin seyrinde terör etkisi sınırlı kaldı…
Yatırım araçlarına vergi riski
Bono, tahvil ve hisse senetleri gibi menkul sermaye iratları için, 10 yıllığına getirilen sadece stopaj alınması uygulaması 31 Aralık 2015’te doluyor
BİST'teki şirketlerin genel kurul tarihleri
Borsa İstanbul'da işlem gören şirketlerin yıl sonuna kadar olan genel kurul tarihleri

Güncel Borsa Yorumları ve Analizleri

Yatırım yeri borsa yorumlarını güncel ve sağlıklı olarak takip edebileceğiniz en iyi adres. Günlük olarak çok sayıda aracı kurumun yayınladığı yorumlardan sizin için en sağlıklı olanını seçiyoruz. Hisse senetleri ekranımızda canlı borsa olarak (kayan yazı) yer alıyor. BİST başta olmak üzere diğer borsalardaki gelişmelere de önem veriyoruz.

Yatırım yeri ayrıcalığında; BİST (İMKB) 100, BİST (İMKB) 30 da güncel borsa endeksi gelişmelerini izleyebilirsiniz. Canlı olarak tüm borsa seansların özetlerini uzman görüşüyle birlikte sizlerle paylaşıyoruz.

Borsa verilerinin teknik analizlerini en iyi şekilde yapan deneyimli borsa brokırlarından destek alıyoruz. Gerektiğinde ayrıntılı olarak hisse analizleri yapıyoruz. Borsa tüyoları veriyoruz. KAP bilgilerini paylaşıyoruz.

Altın ve diğer emtia borsalarının da yakından izlenmesine aracılık ediyoruz.  BİST çatısı altında birleşen VOB (Vadeli Opsiyon Borsası) kapsamındaki yürüyen tüm altın borsası ve vadeli döviz alım satım işlemleri için yatırım yeri portalını takip etmelisiniz. Altın fiyatları, Avro ve Dolar fiyatları ve Borsa Endeksi anlık olarak ekranımızın üst köşesinde yer alıyor.

Piyasalar ve borsa takip yatırım yerinden izlenir.

Terimler Sözlüğü :

Broker: Alım ve satım işlemlerine belli bir komisyon karşılığı aracılık eden, işlemleri kendi adına ancak taraf olduğu kişi veya kurumlar hesabına yapan işlemcilere verilen isimdir.

Teknik Analiz: Fiyat, hacim gibi göstergelerden hareketle, geçmiş dönem piyasa hareketlerinin analiz edilerek bu yolla geleceğe yönelik olarak fiyat tahminleri yapılmasıdır. Bu amaçla, çeşitli grafik oluşumlarından ve istatistiksel metodlardan faydalanılır. Grafikler üzerinde geçmiş fiyat hareketleri nedeniyle ortaya çıkan oluşumların gelecek için gösterge oluşturduğu, dolayısıyla bu tür oluşumların alım-satım için gösterge olarak kullanılabileceği varsayımına dayanır. Bu tür analizler, örneğin, geçmişte gerçekleşen en düşük fiyatların, diğer bir deyişle fiyatların döndüğü, yükselmeye başladığı noktaların “destek noktası” olduğu, dolayısıyla alım için bu noktaların beklenmesi (kriter olması) gerektiğini, yine geçmişte gerçekleşen en yüksek fiyatların “direnç” noktası olduğunu ve satım için dikkate alınması gerektiğini öngörür.

Vadeli Piyasalar: Vadeli piyasalar belirli bir ürünün, fiyatı bugünden sabitlenmek koşuluyla ileri bir tarihte teslim edilmesi taahhüdünü içeren sözleşmelerin alınıp satıldığı piyasalardır

Bu Hafta En Çok Okunanlar
Borsa Haberleri

Gündemden Haberler

Videolu Haberler

  • Gelisen teknoloji ve konsept tasarimlar İzle...
  • Her cihazla çalışan sanal klavye İzle...
  • Giyilebilen Google Teknolojisi İzle...
  • Bayraktar İHA otomatik inişe geçti İzle...
  • İŞTE GELECEĞİN UÇAĞI İzle...
  • Helikopter Endüstrisi Fuarı başladı İzle...
  • Avrasya Tüneli Projesi İzle...
alt bölüm
Yatırım Yeri İletişim Bilgileri
Girişimci Ajansı Danışmanlık Ltd. Şti.
Kızılırmak Mah. Ufuk Üni. Cad.
Ambrosia Plaza No: 18/11
Çankaya / Ankara
alt bölüm sağ, yatırım