web analytics
loading... loading...
loading...
Yükleniyor...
kapat
Bugün : 1 Temmuz 2016, Cuma

Borsa Haberleri

Bugün en çok ne kazandırdı?
Yatırım yeri tarafından derlenen habere göre, 30 Haziran 2016 tarihi itibariyle en çok ve en az kazandıran yatırım araçlarını araştırdık.
Yabancılar 144 milyonluk hisse aldı
Yurt dışında yerleşik kişilerin portföyündeki hisse senedi ve DİBS piyasa değeri arttı
Trabzonspor'un endeksi değişiyor
Trabzonspor Bist-Yıldız endeksine alınıyor
EMNİS: Borcu silindi
Eminiş Ambalaj'ın ortağı alacağını hibe etti
İki şirkette endeks değişikliği
RTA Laboratuvarları ve Tugcelik payları BIST Halka Arz Endeksi'nden çıkarılacak
Sanko'nun bedelsizi tescil edildi
Sanko Pazarlama'nın bedelsiz artırımı tescil edildi
Eczacı İlaç bedelsiz için SPK'ya başvurdu
Eczacı İlaç bedelsiz artırım için SPK'ya başvurduğunu bildirdi
Transtürk'ün yeni sahibi SPK'ya başvurdu
Transtürk Holding, IG Ventures 'un zorunlu pay alımından muaf tutulmak için SPK'ya başvuru yaptığını bildirdi
Verusa Holding’in iştiraki dev yatırımı tamamladı
Verusa Holding’in en büyük ortak konumunda olduğu Enda Enerji’nin 5 RES yatırımı ticari işletmeye alındı

Güncel Borsa Yorumları ve Analizleri

Yatırım yeri borsa yorumlarını güncel ve sağlıklı olarak takip edebileceğiniz en iyi adres. Günlük olarak çok sayıda aracı kurumun yayınladığı yorumlardan sizin için en sağlıklı olanını seçiyoruz. Hisse senetleri ekranımızda canlı borsa olarak (kayan yazı) yer alıyor. BİST başta olmak üzere diğer borsalardaki gelişmelere de önem veriyoruz.

Yatırım yeri ayrıcalığında; BİST (İMKB) 100, BİST (İMKB) 30 da güncel borsa endeksi gelişmelerini izleyebilirsiniz. Canlı olarak tüm borsa seansların özetlerini uzman görüşüyle birlikte sizlerle paylaşıyoruz.

Borsa verilerinin teknik analizlerini en iyi şekilde yapan deneyimli borsa brokırlarından destek alıyoruz. Gerektiğinde ayrıntılı olarak hisse analizleri yapıyoruz. Borsa tüyoları veriyoruz. KAP bilgilerini paylaşıyoruz.

Altın ve diğer emtia borsalarının da yakından izlenmesine aracılık ediyoruz.  BİST çatısı altında birleşen VOB (Vadeli Opsiyon Borsası) kapsamındaki yürüyen tüm altın borsası ve vadeli döviz alım satım işlemleri için yatırım yeri portalını takip etmelisiniz. Altın fiyatları, Avro ve Dolar fiyatları ve Borsa Endeksi anlık olarak ekranımızın üst köşesinde yer alıyor.

Piyasalar ve borsa takip yatırım yerinden izlenir.

Terimler Sözlüğü :

Broker: Alım ve satım işlemlerine belli bir komisyon karşılığı aracılık eden, işlemleri kendi adına ancak taraf olduğu kişi veya kurumlar hesabına yapan işlemcilere verilen isimdir.

Teknik Analiz: Fiyat, hacim gibi göstergelerden hareketle, geçmiş dönem piyasa hareketlerinin analiz edilerek bu yolla geleceğe yönelik olarak fiyat tahminleri yapılmasıdır. Bu amaçla, çeşitli grafik oluşumlarından ve istatistiksel metodlardan faydalanılır. Grafikler üzerinde geçmiş fiyat hareketleri nedeniyle ortaya çıkan oluşumların gelecek için gösterge oluşturduğu, dolayısıyla bu tür oluşumların alım-satım için gösterge olarak kullanılabileceği varsayımına dayanır. Bu tür analizler, örneğin, geçmişte gerçekleşen en düşük fiyatların, diğer bir deyişle fiyatların döndüğü, yükselmeye başladığı noktaların “destek noktası” olduğu, dolayısıyla alım için bu noktaların beklenmesi (kriter olması) gerektiğini, yine geçmişte gerçekleşen en yüksek fiyatların “direnç” noktası olduğunu ve satım için dikkate alınması gerektiğini öngörür.

Vadeli Piyasalar: Vadeli piyasalar belirli bir ürünün, fiyatı bugünden sabitlenmek koşuluyla ileri bir tarihte teslim edilmesi taahhüdünü içeren sözleşmelerin alınıp satıldığı piyasalardır

Bu Hafta En Çok Okunanlar
Borsa Haberleri

Gündemden Haberler

Videolu Haberler

  • İskenderun Körfezinde Endüstriyel Simbiyoz Projesi Belgeseli İzle...
  • İŞTE GELECEĞİN UÇAĞI İzle...
  • Her cihazla çalışan sanal klavye İzle...
  • İnsansız hava aracı ile pizza servisi İzle...
  • İnsanlığı Bugüne Getiren En Önemli Buluşlar İzle...
  • Namaz kılan robot, görenleri şaşırtıyor. İzle...
  • Helikopter Endüstrisi Fuarı başladı İzle...