web analytics
loading... loading...
loading...
Yükleniyor...
kapat
döviz
loading... Loading...
loading... Loading...
döviz
Bugün : 2 Mart 2015, Pazartesi
yatirimyeri.com

Borsa Haberleri

Borsa haftaya yükselişle başladı
Borsa İstanbul 100 endeksi haftanın ilk işlem gününe yüzde 0,31 yükselişle 84.405 puandan başladı
Piyasalara Yön Veren Gelişmeler
Almanya’da Şubat ayı enflasyonu %0,9 olarak gerçekleşti.
Günün Önemli Şirket Haberleri
Borsada işlem gören şirketlerden günün önemli şirket haberlerini sizler için derledik.
Gedik Yatırım BIST Yorumu
Bugün yurtiçinde ve yurtdışında PMI imalat verileri takip edilecek.
Şeker Yatırım BIST Yorumu
Bugün açılışta BİST’in hafta sonu açıklanan çözüm sürecine yönelik olumlu gelişmeler ile güne pozitif bir başlangıç yapmasını bekliyoruz.
Ekinciler Yatırım BIST Yorumu
Dolar/TL ve faizlerdeki yüksek tansiyon BIST üzerinde baskı oluşturmakta. Görünüm negatif.
02.03.2015 İntegral Menkul Değerler BIST Günlük Bülten
İçeride faiz üzerine yürütülen tartışmalar piyasalarda belirsizlik yaratmaya devam ediyor.
ALB Menkul 02.03.2015 BİST Bülten
Haftanın son işlem gününde endekste kur baskısı hissedildi ... Bu sabah Asya Borsalarındaki Pozitif seyir dikkatleri çekiyor.…
Bu hafta altın ve döviz kazandırdı borsa kaybettirdi
Bu hafta 24 ayar külçe altının gram satış fiyatı yüzde 2,51, Amerikan dolarının satış fiyatı yüzde 2,15 değer kazanırken, Borsa İstanbul'da işlem gören hisse senetleri haftalık bazda yüzde 1,57 değer kaybetti.

Güncel Borsa Yorumları ve Analizleri

Yatırım yeri borsa yorumlarını güncel ve sağlıklı olarak takip edebileceğiniz en iyi adres. Günlük olarak çok sayıda aracı kurumun yayınladığı yorumlardan sizin için en sağlıklı olanını seçiyoruz. Hisse senetleri ekranımızda canlı borsa olarak (kayan yazı) yer alıyor. BİST başta olmak üzere diğer borsalardaki gelişmelere de önem veriyoruz.

Yatırım yeri ayrıcalığında; BİST (İMKB) 100, BİST (İMKB) 30 da güncel borsa endeksi gelişmelerini izleyebilirsiniz. Canlı olarak tüm borsa seansların özetlerini uzman görüşüyle birlikte sizlerle paylaşıyoruz.

Borsa verilerinin teknik analizlerini en iyi şekilde yapan deneyimli borsa brokırlarından destek alıyoruz. Gerektiğinde ayrıntılı olarak hisse analizleri yapıyoruz. Borsa tüyoları veriyoruz. KAP bilgilerini paylaşıyoruz.

Altın ve diğer emtia borsalarının da yakından izlenmesine aracılık ediyoruz.  BİST çatısı altında birleşen VOB (Vadeli Opsiyon Borsası) kapsamındaki yürüyen tüm altın borsası ve vadeli döviz alım satım işlemleri için yatırım yeri portalını takip etmelisiniz. Altın fiyatları, Avro ve Dolar fiyatları ve Borsa Endeksi anlık olarak ekranımızın üst köşesinde yer alıyor.

Piyasalar ve borsa takip yatırım yerinden izlenir.

Terimler Sözlüğü :

Broker: Alım ve satım işlemlerine belli bir komisyon karşılığı aracılık eden, işlemleri kendi adına ancak taraf olduğu kişi veya kurumlar hesabına yapan işlemcilere verilen isimdir.

Teknik Analiz: Fiyat, hacim gibi göstergelerden hareketle, geçmiş dönem piyasa hareketlerinin analiz edilerek bu yolla geleceğe yönelik olarak fiyat tahminleri yapılmasıdır. Bu amaçla, çeşitli grafik oluşumlarından ve istatistiksel metodlardan faydalanılır. Grafikler üzerinde geçmiş fiyat hareketleri nedeniyle ortaya çıkan oluşumların gelecek için gösterge oluşturduğu, dolayısıyla bu tür oluşumların alım-satım için gösterge olarak kullanılabileceği varsayımına dayanır. Bu tür analizler, örneğin, geçmişte gerçekleşen en düşük fiyatların, diğer bir deyişle fiyatların döndüğü, yükselmeye başladığı noktaların “destek noktası” olduğu, dolayısıyla alım için bu noktaların beklenmesi (kriter olması) gerektiğini, yine geçmişte gerçekleşen en yüksek fiyatların “direnç” noktası olduğunu ve satım için dikkate alınması gerektiğini öngörür.

Vadeli Piyasalar: Vadeli piyasalar belirli bir ürünün, fiyatı bugünden sabitlenmek koşuluyla ileri bir tarihte teslim edilmesi taahhüdünü içeren sözleşmelerin alınıp satıldığı piyasalardır

Bu Hafta En Çok Okunanlar
Borsa Haberleri

Gündemden Haberler

Videolu Haberler

  • Son teknoloji uzay gözlükleri SpaceGlasses İzle...
  • Bu kalem bildiğiniz gibi değil İzle...
  • 3D Printer Teknolojisi İzle...
  • Apple'ın yeni ürünü APPLE WATCH İzle...
  • Türk robotu da ALS için meydan okudu İzle...
  • Her cihazla çalışan sanal klavye İzle...
  • Adım adım otomobil üretimi İzle...
alt bölüm
Yatırım Yeri İletişim Bilgileri
Girişimci Ajansı Danışmanlık Ltd. Şti.
Kızılırmak Mah. Ufuk Üni. Cad.
Ambrosia Plaza No: 18/11
Çankaya / Ankara
alt bölüm sağ, yatırım