web analytics
loading... loading...
loading...
Yükleniyor...
kapat
Bugün : 25 Mayıs 2016, Çarşamba

Borsa Haberleri

Bugün en çok ne kazandırdı?
Yatırım yeri tarafından derlenen habere göre, 25 Mayıs 2016 tarihi itibariyle en çok ve en az kazandıran yatırım araçlarını araştırdık.
Say Reklamcılık'tan iştirak satışı
Say Reklamcılık iştirakini satma kararı aldı
POLHO: Satış görüşmeleri yapıyor
Polisan Holding, Polisan Boya'nın %50 hissesinin Kansai Paint'e satışı için görüşmeler yapıyor
SNKRN: Ortak satışları
Senkron'da birbiri ardına satış haberleri geliyor
NTTUR: Net Holding ile birleşiyor
Net Holding, Net Tur ile birleşiyor
Bank Asya hisselerinde rekor yükseliş
Bank Asya hisselerinde 2 günlük yükseliş yüzde 41'e ulaştı
Mali Ajanda 25.05.2016
yatirimyeri olarak gün boyunca açıklanacak olan ekonomik veri ve olaylar programını siz değerli okuyucularımızla paylaşıyoruz.
Borsa güne yüzde 0.05 artı puanla başladı
Borsa güne yüzde 0.05 yükselişle 79.472 puandan başladı
Piyasalara yön veren gelişmeler
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ak Parti Genel Başkanı ve İzmir Milletvekili Binali Yıldırım başkanlığında kurulan 65. Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini onayladı.

Güncel Borsa Yorumları ve Analizleri

Yatırım yeri borsa yorumlarını güncel ve sağlıklı olarak takip edebileceğiniz en iyi adres. Günlük olarak çok sayıda aracı kurumun yayınladığı yorumlardan sizin için en sağlıklı olanını seçiyoruz. Hisse senetleri ekranımızda canlı borsa olarak (kayan yazı) yer alıyor. BİST başta olmak üzere diğer borsalardaki gelişmelere de önem veriyoruz.

Yatırım yeri ayrıcalığında; BİST (İMKB) 100, BİST (İMKB) 30 da güncel borsa endeksi gelişmelerini izleyebilirsiniz. Canlı olarak tüm borsa seansların özetlerini uzman görüşüyle birlikte sizlerle paylaşıyoruz.

Borsa verilerinin teknik analizlerini en iyi şekilde yapan deneyimli borsa brokırlarından destek alıyoruz. Gerektiğinde ayrıntılı olarak hisse analizleri yapıyoruz. Borsa tüyoları veriyoruz. KAP bilgilerini paylaşıyoruz.

Altın ve diğer emtia borsalarının da yakından izlenmesine aracılık ediyoruz.  BİST çatısı altında birleşen VOB (Vadeli Opsiyon Borsası) kapsamındaki yürüyen tüm altın borsası ve vadeli döviz alım satım işlemleri için yatırım yeri portalını takip etmelisiniz. Altın fiyatları, Avro ve Dolar fiyatları ve Borsa Endeksi anlık olarak ekranımızın üst köşesinde yer alıyor.

Piyasalar ve borsa takip yatırım yerinden izlenir.

Terimler Sözlüğü :

Broker: Alım ve satım işlemlerine belli bir komisyon karşılığı aracılık eden, işlemleri kendi adına ancak taraf olduğu kişi veya kurumlar hesabına yapan işlemcilere verilen isimdir.

Teknik Analiz: Fiyat, hacim gibi göstergelerden hareketle, geçmiş dönem piyasa hareketlerinin analiz edilerek bu yolla geleceğe yönelik olarak fiyat tahminleri yapılmasıdır. Bu amaçla, çeşitli grafik oluşumlarından ve istatistiksel metodlardan faydalanılır. Grafikler üzerinde geçmiş fiyat hareketleri nedeniyle ortaya çıkan oluşumların gelecek için gösterge oluşturduğu, dolayısıyla bu tür oluşumların alım-satım için gösterge olarak kullanılabileceği varsayımına dayanır. Bu tür analizler, örneğin, geçmişte gerçekleşen en düşük fiyatların, diğer bir deyişle fiyatların döndüğü, yükselmeye başladığı noktaların “destek noktası” olduğu, dolayısıyla alım için bu noktaların beklenmesi (kriter olması) gerektiğini, yine geçmişte gerçekleşen en yüksek fiyatların “direnç” noktası olduğunu ve satım için dikkate alınması gerektiğini öngörür.

Vadeli Piyasalar: Vadeli piyasalar belirli bir ürünün, fiyatı bugünden sabitlenmek koşuluyla ileri bir tarihte teslim edilmesi taahhüdünü içeren sözleşmelerin alınıp satıldığı piyasalardır

Bu Hafta En Çok Okunanlar
Borsa Haberleri

Gündemden Haberler

Videolu Haberler

  • Tarihi binalarda teknoloji devrimi İzle...
  • Son teknoloji uzay gözlükleri SpaceGlasses İzle...
  • Namaz kılan robot, görenleri şaşırtıyor. İzle...
  • Giyilebilen Google Teknolojisi İzle...
  • İnsanlığı Bugüne Getiren En Önemli Buluşlar İzle...
  • 3. Havalimanının tanıtım görüntüleri İzle...
  • 3D Printer Teknolojisi İzle...