web analytics
loading... loading...
loading...
Yükleniyor...
kapat
döviz
loading... Loading...
loading... Loading...
döviz
Bugün : 22 Mayıs 2015, Cuma

Borsa Haberleri

GSRAY: Brüt takas
Galatasaray hisselerinin 15 günlük brüt takasa alınması nedeniyle hisseleri tabana geriledi
Borsa İstanbul satıcılı seyrediyor
Borsa İstanbul güne yatay seyirle başladı. Açılışın ardından satışlar hızlandı
Gedik Yatırım BIST Yorumu
Bugün yurt içinde Kapasite Kullanım Oranı takip edilecek.
Şeker Yatırım BIST Yorumu
Bugün BİST’in hafif pozitif bir hareketle güne başlamasını bekliyoruz.
Piyasalara yön veren gelişmeler
Türkiye’de Mayıs ayı tüketici güven endeksi, bir önceki aya göre %1,6 oranında azaldı; Nisan ayında 65,35 olan endeks Mayıs ayında 64,29 oldu.
ALB Forex 22.05.2015 BİST Bülten
Bugün ABD’deki gelişmeler yakından izlenecek…
Günün önemli şirket haberleri
Borsada işlem gören şirketlerden günün önemli şirket haberlerini sizler için derledik.
Ekinciler Yatırım BIST Yorumu
BIST 100 günü %1,35 aşağıda kapatırken yarın ABD’den gelecek enflasyon verisi piyasalar açısından önemli olacaktır.
22.05.2015 İntegral Menkul Değerler BIST Günlük Bülten
Seçimlere doğru yaklaştığımız şu günlerde gelen anketler ve bazı yabancı kurumların raporlarında Türk Bankalarının görünümünü düşürmesi sonucu BİST endeksinde iki gündür bir miktar geri çekilme yaşanıyor.

Güncel Borsa Yorumları ve Analizleri

Yatırım yeri borsa yorumlarını güncel ve sağlıklı olarak takip edebileceğiniz en iyi adres. Günlük olarak çok sayıda aracı kurumun yayınladığı yorumlardan sizin için en sağlıklı olanını seçiyoruz. Hisse senetleri ekranımızda canlı borsa olarak (kayan yazı) yer alıyor. BİST başta olmak üzere diğer borsalardaki gelişmelere de önem veriyoruz.

Yatırım yeri ayrıcalığında; BİST (İMKB) 100, BİST (İMKB) 30 da güncel borsa endeksi gelişmelerini izleyebilirsiniz. Canlı olarak tüm borsa seansların özetlerini uzman görüşüyle birlikte sizlerle paylaşıyoruz.

Borsa verilerinin teknik analizlerini en iyi şekilde yapan deneyimli borsa brokırlarından destek alıyoruz. Gerektiğinde ayrıntılı olarak hisse analizleri yapıyoruz. Borsa tüyoları veriyoruz. KAP bilgilerini paylaşıyoruz.

Altın ve diğer emtia borsalarının da yakından izlenmesine aracılık ediyoruz.  BİST çatısı altında birleşen VOB (Vadeli Opsiyon Borsası) kapsamındaki yürüyen tüm altın borsası ve vadeli döviz alım satım işlemleri için yatırım yeri portalını takip etmelisiniz. Altın fiyatları, Avro ve Dolar fiyatları ve Borsa Endeksi anlık olarak ekranımızın üst köşesinde yer alıyor.

Piyasalar ve borsa takip yatırım yerinden izlenir.

Terimler Sözlüğü :

Broker: Alım ve satım işlemlerine belli bir komisyon karşılığı aracılık eden, işlemleri kendi adına ancak taraf olduğu kişi veya kurumlar hesabına yapan işlemcilere verilen isimdir.

Teknik Analiz: Fiyat, hacim gibi göstergelerden hareketle, geçmiş dönem piyasa hareketlerinin analiz edilerek bu yolla geleceğe yönelik olarak fiyat tahminleri yapılmasıdır. Bu amaçla, çeşitli grafik oluşumlarından ve istatistiksel metodlardan faydalanılır. Grafikler üzerinde geçmiş fiyat hareketleri nedeniyle ortaya çıkan oluşumların gelecek için gösterge oluşturduğu, dolayısıyla bu tür oluşumların alım-satım için gösterge olarak kullanılabileceği varsayımına dayanır. Bu tür analizler, örneğin, geçmişte gerçekleşen en düşük fiyatların, diğer bir deyişle fiyatların döndüğü, yükselmeye başladığı noktaların “destek noktası” olduğu, dolayısıyla alım için bu noktaların beklenmesi (kriter olması) gerektiğini, yine geçmişte gerçekleşen en yüksek fiyatların “direnç” noktası olduğunu ve satım için dikkate alınması gerektiğini öngörür.

Vadeli Piyasalar: Vadeli piyasalar belirli bir ürünün, fiyatı bugünden sabitlenmek koşuluyla ileri bir tarihte teslim edilmesi taahhüdünü içeren sözleşmelerin alınıp satıldığı piyasalardır

Bu Hafta En Çok Okunanlar
Borsa Haberleri

Gündemden Haberler

Videolu Haberler

  • Gelisen teknoloji ve konsept tasarimlar İzle...
  • Bu kalem bildiğiniz gibi değil İzle...
  • Türk robotu da ALS için meydan okudu İzle...
  • 3. Havalimanının tanıtım görüntüleri İzle...
  • Namaz kılan robot, görenleri şaşırtıyor. İzle...
  • Adım adım otomobil üretimi İzle...
  • Atak helikopteri teslim Töreni İzle...
alt bölüm
Yatırım Yeri İletişim Bilgileri
Girişimci Ajansı Danışmanlık Ltd. Şti.
Kızılırmak Mah. Ufuk Üni. Cad.
Ambrosia Plaza No: 18/11
Çankaya / Ankara
alt bölüm sağ, yatırım