web analytics
loading... loading...
loading...
Yükleniyor...
kapat
döviz
loading... Loading...
loading... Loading...
döviz
Bugün : 27 Ocak 2015, Salı
yatirimyeri.com

Borsa Haberleri

Borsa İstanbul 30 kademe yol aldı
Başbakan Ahmet Davutoğlu AK Parti grup toplantısında konuştu
4 şirket için hedef fiyat tavsiyesi
HSBC yatırım araştırma bölümü tarafından hazırlanan raporda dört şirket için hedef fiyat tavsiyesinde bulunuldu.
Borsa güne yükselişle başladı
BİST 100 endeksi güne yüzde 0,15 yükselişle 91.546 puandan başladı
Piyasalara Yön Veren Gelişmeler
Amerika’da Ocak ayına ait Dallas Fed imalat endeksi 3.2 olan beklentinin oldukça altında ve negatif yönde açıklanarak 4.4 daralma gösterdi.
Günün Önemli Şirket Haberleri
Borsada işlem gören şirketlerden günün önemli şirket haberlerini sizler için derledik.
Gedik Yatırım BIST Yorumu
Bugün BİST-100 endeksinde yatay bir açılış bekliyoruz.
Şeker Yatırım BIST Yorumu
Bugün açılışta ise BİST’in yatay bir hareketle güne başlamasını bekliyoruz.
Ekinciler Yatırım BIST Yorumu
BIST’teki pozitif görünüm devam ederken gözler bu hafta çarşamba günü gelecek olan FOMC toplantısının sonuçlarında olacaktır.
ALB Menkul 27.01.2015 BİST Bülten
Dünya genelinde Yunanistan tedirginliği çabuk atlatıldı…

Güncel Borsa Yorumları ve Analizleri

Yatırım yeri borsa yorumlarını güncel ve sağlıklı olarak takip edebileceğiniz en iyi adres. Günlük olarak çok sayıda aracı kurumun yayınladığı yorumlardan sizin için en sağlıklı olanını seçiyoruz. Hisse senetleri ekranımızda canlı borsa olarak (kayan yazı) yer alıyor. BİST başta olmak üzere diğer borsalardaki gelişmelere de önem veriyoruz.

Yatırım yeri ayrıcalığında; BİST (İMKB) 100, BİST (İMKB) 30 da güncel borsa endeksi gelişmelerini izleyebilirsiniz. Canlı olarak tüm borsa seansların özetlerini uzman görüşüyle birlikte sizlerle paylaşıyoruz.

Borsa verilerinin teknik analizlerini en iyi şekilde yapan deneyimli borsa brokırlarından destek alıyoruz. Gerektiğinde ayrıntılı olarak hisse analizleri yapıyoruz. Borsa tüyoları veriyoruz. KAP bilgilerini paylaşıyoruz.

Altın ve diğer emtia borsalarının da yakından izlenmesine aracılık ediyoruz.  BİST çatısı altında birleşen VOB (Vadeli Opsiyon Borsası) kapsamındaki yürüyen tüm altın borsası ve vadeli döviz alım satım işlemleri için yatırım yeri portalını takip etmelisiniz. Altın fiyatları, Avro ve Dolar fiyatları ve Borsa Endeksi anlık olarak ekranımızın üst köşesinde yer alıyor.

Piyasalar ve borsa takip yatırım yerinden izlenir.

Terimler Sözlüğü :

Broker: Alım ve satım işlemlerine belli bir komisyon karşılığı aracılık eden, işlemleri kendi adına ancak taraf olduğu kişi veya kurumlar hesabına yapan işlemcilere verilen isimdir.

Teknik Analiz: Fiyat, hacim gibi göstergelerden hareketle, geçmiş dönem piyasa hareketlerinin analiz edilerek bu yolla geleceğe yönelik olarak fiyat tahminleri yapılmasıdır. Bu amaçla, çeşitli grafik oluşumlarından ve istatistiksel metodlardan faydalanılır. Grafikler üzerinde geçmiş fiyat hareketleri nedeniyle ortaya çıkan oluşumların gelecek için gösterge oluşturduğu, dolayısıyla bu tür oluşumların alım-satım için gösterge olarak kullanılabileceği varsayımına dayanır. Bu tür analizler, örneğin, geçmişte gerçekleşen en düşük fiyatların, diğer bir deyişle fiyatların döndüğü, yükselmeye başladığı noktaların “destek noktası” olduğu, dolayısıyla alım için bu noktaların beklenmesi (kriter olması) gerektiğini, yine geçmişte gerçekleşen en yüksek fiyatların “direnç” noktası olduğunu ve satım için dikkate alınması gerektiğini öngörür.

Vadeli Piyasalar: Vadeli piyasalar belirli bir ürünün, fiyatı bugünden sabitlenmek koşuluyla ileri bir tarihte teslim edilmesi taahhüdünü içeren sözleşmelerin alınıp satıldığı piyasalardır

Bu Hafta En Çok Okunanlar
Borsa Haberleri

Gündemden Haberler

Videolu Haberler

  • Türk robotu da ALS için meydan okudu İzle...
  • İnsanlığı Bugüne Getiren En Önemli Buluşlar İzle...
  • Taşınabilir yazıcı İzle...
  • Havasız lastik İzle...
  • Apple'ın yeni ürünü APPLE WATCH İzle...
  • Avrasya Tüneli Projesi İzle...
  • Bu kalem bildiğiniz gibi değil İzle...
alt bölüm
Yatırım Yeri İletişim Bilgileri
Girişimci Ajansı Danışmanlık Ltd. Şti.
Kızılırmak Mah. Ufuk Üni. Cad.
Ambrosia Plaza No: 18/11
Çankaya / Ankara
alt bölüm sağ, yatırım