loading... loading...
loading...
Yükleniyor...
kapat

Yatırım Yeri Borsa Haberleri

Yatırımın Yönü
BIST 100; TCMB'nin aldığı tedbirlerin döviz kurlarında yansımasını alıyor olması hisse senedi piyasalarının pozitif algısını güçlendirdi.

Yatırımın Yönü

Piyasalara yön veren gelişmeler
TCMB yapmış olduğu duyurusunda, TCMB bünyesinde faaliyette bulunan bankalararası para piyasasında bankaların borç alabilme limitlerini 16 Ocak 2017 tarihinden geçerli olmak üzere toplam 11 milyar TL’ye düşürüldüğünü açıkladı.

Piyasalara yön veren gelişmeler

Günün önemli şirket haberleri
Borsada işlem gören şirketlerden günün önemli şirket haberlerini Yatırım yeri olarak sizler için derledik.

Günün önemli şirket haberleri

İntegral Menkul Değerler BIST Günlük Bülten
BIST endeksinde yukarı yönlü iştah halen yüksek ve devam ediyor.

İntegral Menkul Değerler BIST Günlük Bülten

Kazdıkları kuyuya düşüyorlar
Türkiye’ye algı operasyonlarıyla diz çöktürmeye çalışanlara, yabancı yatırımcıdan tokat gibi yanıt geldi. Önceki gün Borsa İstanbul’da 200 milyon, tahvil-bono piyasasında ise 600 milyon $’lık net alım yapan yabancılar “Türkiye’ye güveniyoruz” mesajı verdi

Kazdıkları kuyuya düşüyorlar

Bugün en çok ne kazandırdı?
Yatırım yeri tarafından derlenen habere göre, 13 Ocak 2017 tarihi itibariyle en çok ve en az kazandıran yatırım araçlarını araştırdık.

Bugün en çok ne kazandırdı?

İntegral Menkul Değerler BIST Günlük Bülten
Bir süredir ısrarlı bir şekilde 76000 seviyesinin üzerindeki seyirlerini koruyan endekste, kur baskısında oluşan iyileşme endekste sert bir yükselişe neden oldu.

İntegral Menkul Değerler BIST Günlük Bülten

Yatırımın Yönü
DOLAR/TL;3.780 seviyesinden işlem gören Dolar/TL için 3.750-3.730-3.700 destek seviyeleri iken3.800 -3.830-3.870 seviyeleri direnç olarak izlenebilir.

Yatırımın Yönü

Şeker Yatırım BIST Yorumu
Güne dün TL'deki sert değer kaybı paralelinde satıcılı bir seyirle başlayan BIST 100 Endeksi günün devamında yönünü yukarı çevirdi.

Şeker Yatırım BIST Yorumu

Güncel Borsa Yorumları ve Analizleri

Yatırım yeri borsa yorumlarını güncel ve sağlıklı olarak takip edebileceğiniz en iyi adres. Günlük olarak çok sayıda aracı kurumun yayınladığı yorumlardan sizin için en sağlıklı olanını seçiyoruz. Hisse senetleri ekranımızda canlı borsa olarak (kayan yazı) yer alıyor. BİST başta olmak üzere diğer borsalardaki gelişmelere de önem veriyoruz.

Yatırım yeri ayrıcalığında; BİST (İMKB) 100, BİST (İMKB) 30 da güncel borsa endeksi gelişmelerini izleyebilirsiniz. Canlı olarak tüm borsa seansların özetlerini uzman görüşüyle birlikte sizlerle paylaşıyoruz.

Borsa verilerinin teknik analizlerini en iyi şekilde yapan deneyimli borsa brokırlarından destek alıyoruz. Gerektiğinde ayrıntılı olarak hisse analizleri yapıyoruz. Borsa tüyoları veriyoruz. KAP bilgilerini paylaşıyoruz.

Altın ve diğer emtia borsalarının da yakından izlenmesine aracılık ediyoruz.  BİST çatısı altında birleşen VOB (Vadeli Opsiyon Borsası) kapsamındaki yürüyen tüm altın borsası ve vadeli döviz alım satım işlemleri için yatırım yeri portalını takip etmelisiniz. Altın fiyatları, Avro ve Dolar fiyatları ve Borsa Endeksi anlık olarak ekranımızın üst köşesinde yer alıyor.

Piyasalar ve borsa takip yatırım yerinden izlenir.

Terimler Sözlüğü :

Broker: Alım ve satım işlemlerine belli bir komisyon karşılığı aracılık eden, işlemleri kendi adına ancak taraf olduğu kişi veya kurumlar hesabına yapan işlemcilere verilen isimdir.

Teknik Analiz: Fiyat, hacim gibi göstergelerden hareketle, geçmiş dönem piyasa hareketlerinin analiz edilerek bu yolla geleceğe yönelik olarak fiyat tahminleri yapılmasıdır. Bu amaçla, çeşitli grafik oluşumlarından ve istatistiksel metodlardan faydalanılır. Grafikler üzerinde geçmiş fiyat hareketleri nedeniyle ortaya çıkan oluşumların gelecek için gösterge oluşturduğu, dolayısıyla bu tür oluşumların alım-satım için gösterge olarak kullanılabileceği varsayımına dayanır. Bu tür analizler, örneğin, geçmişte gerçekleşen en düşük fiyatların, diğer bir deyişle fiyatların döndüğü, yükselmeye başladığı noktaların “destek noktası” olduğu, dolayısıyla alım için bu noktaların beklenmesi (kriter olması) gerektiğini, yine geçmişte gerçekleşen en yüksek fiyatların “direnç” noktası olduğunu ve satım için dikkate alınması gerektiğini öngörür.

Vadeli Piyasalar: Vadeli piyasalar belirli bir ürünün, fiyatı bugünden sabitlenmek koşuluyla ileri bir tarihte teslim edilmesi taahhüdünü içeren sözleşmelerin alınıp satıldığı piyasalardır

Bu Hafta En Çok Okunanlar
Borsa Haberleri

Gündemden Haberler

 • Tarım - ÜFE Aralık Ayında Yükseldi Devamı...
 • Dünyanın Yedinci En Büyük Bankası'na Faaliyet İzni Devamı...
 • Ötv ve Kur Otomotiv Pazarını Zorlayacak Mı ? Devamı...
 • Bankacılar Belirleyici Olacağını Belirtiyordu Devamı...
 • Haksız Kazanca Uyarı Devamı...
 • Tarımda Dönüşüm Zamanı Devamı...
 • Piyasalara yön veren gelişmeler Devamı...

Videolu Haberler

 • Giyilebilen Google Teknolojisi İzle...
 • Bayraktar İHA otomatik inişe geçti İzle...
 • Gelisen teknoloji ve konsept tasarimlar İzle...
 • Taşınabilir yazıcı İzle...
 • Dünya'nın En Büyük 10 Ülkesi İzle...
 • 3D Printer Teknolojisi İzle...
 • İnsanlığı Bugüne Getiren En Önemli Buluşlar İzle...